Kraj přidal na pomoc dětem se sluchovým postižením čtvrt milionu korun

Vydáno: 7.9.2018

Částkou 250 tisíc korun podpořil Liberecký kraj činnost českolipského Nadačního fondu Ozvěna, jenž pomáhá dětem a mladým lidem se sluchovým postižením. Účelovou investiční dotaci schválili na svém zasedání 28. srpna krajští zastupitelé. Peníze jsou určeny na nákup kompenzačních pomůcek a jejich příslušenství pro děti se sluchovým handicapem.

 

Senioři domova v Jabloneckých Pasekách vyzkoušeli nový gril

Vydáno: 5.9.2018

Postupným vylepšováním prochází nyní Domov důchodců Jablonecké Paseky, příspěvková organizace Libereckého kraje. V rámci stavebních úprav budovy se senioři letos dočkali nového vestibulu i s nábytkem. A na letní slavnosti si pochutnali na mase, upečeném na zbrusu novém grilu. Upravené prostory si přijel prohlédnout v závěru prázdnin také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Náměstek Svoboda zahájil školní rok na technické škole v Jablonci

Vydáno: 3.9.2018

Hodně úspěchů ve studiu, dobré učitele a prima kamarády popřál náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda v pondělí 3. září novým studentům Střední průmyslové školy technické v Jablonci nad Nisou. První den nového školního roku se také v doprovodu ředitele školy Petra Froňka podíval do několika učeben a prohlédl si přístroje, sloužící ke studiu.

 

Liberecký kraj ocenil hrdinství vězňů z období nacismu

Vydáno: 19.8.2018

Političtí vězni z druhé světové války se i letos dočkali drobného finančního příspěvku od Libereckého kraje. Symbolický šek s celkovou sumou 32 500 korun, který je výrazem úcty vedení kraje k jejich hrdinství, jim v budově Krajského úřadu ve čtvrtek 16. srpna předal hejtman Libereckého kraje Martin Půta spolu s náměstkem pro sociální věci Pavlem Svobodou.

 

Bránou na Ještěd prošel náměstek Pavel Svoboda pro jistotu několikrát

Vydáno: 14.8.2018

Za každého, kdo o víkendu 11. a 12. srpna u parkoviště chaty Ještědka prošel symbolickou Bránou cestou na Ještěd, přispěl výrobce oblíbeného nealkoholického piva Birell pětikorunu na sportovní vybavení pro handicapované sportovce. Projekt Nezastavitelní se uskutečnil na Ještědu už několikátým rokem. Letos se na charitativní procházku vydal také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. A pro jistotu prošel bránou několikrát.

 

Mladé talenty procvičil na hokejové škole i kouč Sparty Jaroslav Nedvěd

Vydáno: 13.8.2018

Na jeden z tréninků letošního čtvrtého ročníku Letní hokejové školy v Jablonci nad Nisou zavítal také někdejší reprezentant a obránce HC Sparta Praha, současný sparťanský kouč Jaroslav Nedvěd. Hokejovou školu, v níž se zdokonalují talenty z celé republiky ve věku 7 až 15 let, finančně podpořil Liberecký kraj. Proto na tréninku s Jaroslavem Nedvědem nechyběl v pátek 10. srpna ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Síť sociálních služeb v kraji projde aktualizací

Vydáno: 11.8.2018

Novou výzvu, na základě které se mohou poskytovatelé ucházet o zařazení do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje 2018 – 2020 (na rok 2019), schválila v úterý 7. srpna Rada Libereckého kraje. Poskytovatelé sociálních služeb, zařazení v síti, jsou podporováni z prostředků MPSV, z rozpočtu Libereckého kraje, obcí a dalších veřejných zdrojů. Proto je pro ně důležité být v síti zahrnutí.

 

Chcete se dožít stovky? Běžte k poště!

Vydáno: 5.7.2018

Marie Jermanová z Hrádku nad Nisou je ještě starší než naše republika. V úterý 3. července oslavila v Domě s pečovatelskou službou v Hrádku ve výborné kondici 101. narozeniny. K tomu, že už načala druhou stovku, popřál jubilantce za Liberecký kraj náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Květina od náměstka hejtmana ozdobí jeden z pokojů hospice

Vydáno: 2.7.2018

Výzvy Hospice svaté Zdislavy v Liberci, aby lidé zkrášlili pokojovou květinou zdejším klientům jejich prostředí, si všiml náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ve středu 27. června koupil nenáročnou rostlinu, pocházející ze subtropických oblastí Asie a Afriky, nazvanou dracéna nebo také dračinec a navštívil s ní ředitelku hospice Taťánu Janouškovou.

 

Nejlepším zaměstnavatelem lidí s postižením je firma Norwood z České Lípy

Vydáno: 24.6.2018

Českolipský výrobce stavebních samonosných panelů, firma Norwood, vybojovala první místo osmého ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku. Soutěž každé dva roky oceňuje firmy, které dávají práci osobám se zdravotním postižením. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve čtvrtek 21. června v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Záštitu nad akcí převzali ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová a hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

 

Strana výpisu

... 11 ...