Některé děti jsou hyperaktivní, jiné nechtějí z domu

Vydáno: 31.5.2016

Jedenáct pěstounek přijalo pozvání náměstka primátora Pavla Svobody k neformálnímu setkání na radnici, ze kterého si odnesly poděkování a květinu. Hovořilo se hlavně o dětech, o výuce ve školách, o státním příspěvku.

 

Tentokrát se senioři učili o zdravém životním stylu

Vydáno: 31.5.2016

Jednatřicet žen a tři muži si převzali v obřadní síni symbolicky šálu absolventa Akademie seniorů. Skončil totiž 3. semestr 3. cyklu vzdělávání pro tuto věkovou kategorii. Tématem semestru bylo Zdraví a zdravý životní styl.

 

Mužské tenisové naděje z celého světa poměřují své síly na Proseči

Vydáno: 30.5.2016

Vítězi mezinárodního tenisového turnaje mužů Czech republic Futures Tournament - Severočeské Tour 2016, který na prosečských kurtech pořádal ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou, předal v neděli náměstek Pavel Svoboda. V Jablonci nad Nisou proběhl už 19. ročník turnaje, další kola probíhají v Mostě a Praze.

 

Z Jablonce na Pražské jaro

Vydáno: 30.5.2016

Jablonecký dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! účinkoval v sobotu odpoledne na Pražském jaru, a to v kostele sv. Šimona a Judy. V obecenstvu sboru drželi palce nejen někteří rodiče vystupujících, ale také náměstek primátora Pavel Svoboda, ředitel ZUŠ Vít Rakušan nebo radní LK Petr Tulpa.

 

P. Svoboda si při zahradní slavnosti vystřelil

Vydáno: 26.5.2016

Historický první zahradní slavnost uspořádal ve svém areálu Domov důchodců Jablonecké Paseky. Jednu za nabízených disciplín, tzv. prakostřelbu, si přišel vyzkoušet také náměstek primátora Pavel Svoboda.

 

Sport na školních zahradách

Vydáno: 25.5.2016

Už podruhé se setkali mladí jablonečtí sportovci s potenciálním sportovním potěrem v místních mateřských školách. Na druhé sportovní odpoledne, které pořádá Jablonecká rodina, dorazil také náměstek Pavel Svoboda. Cílem je přivést ke sportu už ty nejmenší.

 

Květnové zastupitelstvo odsouhlasilo dary z rozpočtu města

Vydáno: 23.5.2016

Tři finanční dary v celkové výši 307 000 korun a jednu účelovou neinvestiční dotaci 150 000 korun z městského rozpočtu schválili jablonečtí zastupitelé na svém květnovém jednání. Obdarován byl sportovní klub a dvě organizace pomáhající potřebným, neinvestiční dotaci získalo mateřské centrum.

 

K zápisu do školek přišlo 634 dětí

Vydáno: 17.5.2016

K zápisu do jabloneckých školek dorazilo celkem 634 dětí, z toho 185 mladších tří let. Ředitelky zatím vyhověly 543 žádostem, do školky přijde v září také více jak stovka dětí, kterým ještě nejsou tři roky.

 

Skvělá opavská Její pastorkyňa zahájila letošní Město plné tónů

Vydáno: 16.5.2016

Město plné tónů 2016 má za sebou první akordy. Minulostí je operní představení Slezského divadla Opava i koncert tradičního a autorského bluegrassu. Na své diváky čekají absolventi ZUŠ i klavír pod širým nebem.

 

Letošní dražba přinesla rekordní částku – víc jak 19 000 korun

Vydáno: 6.5.2016

Přesně 19 100 korun bylo na šeku, který ve středu v podvečer předal náměstek primátora Pavel Svoboda primáři dětského oddělení jablonecké nemocnice Petru Rotovi. Částka byla výtěžkem z aukce, která uzavřela 19. ročník výstavy dětských výtvarných prací.

 

Strana výpisu

... 25 ...