V létě se bude dětem věnovat přes dvacet organizátorů táborů

Vydáno: 4.5.2016

Třiadvacet subjektů letos v létě nabídne rodičům jabloneckých dětí alternativu na prázdniny formou příměstských táborů. Magistrát už posedmé také poskytne pětisetkorunový příspěvek na pobyt dítěte z mateřské školy nebo pro prvňáky. V rozpočtu je na tyto příspěvky vyčleněných 210 tis. korun.

 

P. Svoboda: Přijďte na květnovou aukci ve prospěch nemocnice

Vydáno: 27.4.2016

Nad nejrůznějšími podobami narozeninového dárku, který by se hodil ke 150. narozeninám se zamýšlely děti z jabloneckých školek a škol. Výsledky jejich snažení jsou k vidění až do 4. května ve výstavním areálu Eurocentra a vyvrcholí závěrečnou aukcí, jejíž výtěžek je určený dětskému oddělení jablonecké nemocnice. Loni z ní vzešlo více jak 12 000 korun.

 

Studenti jako zastupitelé byli výborní

Vydáno: 26.4.2016

V pátek 22. dubna jednalo v zasedací síni magistrátu trochu jiné zastupitelstvo. Na místa volených zastupitelů zasedli studenti jabloneckých gymnázií a obchodní akademie, řízení se ujal náměstek primátora Pavel Svoboda.

 

Malý princ – dárek pro dárce knih

Vydáno: 25.4.2016

Kino Radnice se v pátek dopoledne zaplnilo dětmi. Přišly na pozvání náměstka primátora Pavla Svobody. Ten jim tak poděkoval za to, s jakou vervou se zúčastnily nultého ročníku projektu Daruj knihu. Na programu nemohlo být nic jiného, než filmový přepis známého románu – los padl na Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho.

 

Jeden den Milana Štěcha v Jablonci

Vydáno: 12.4.2016

Původně měl předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch v jabloneckém městském divadle jen oficiálně zahájit turné operní divy Gabriely Beňačkové. Nakonec byla ze slavnostního večera celodenní návštěva města, při které ho provázel náměstek Pavel Svoboda.

 

Letos poprvé dávaly děti knihám druhou šanci

Vydáno: 30.3.2016

Nultý ročník projektu Daruj knihu skončil. Zapojilo se do něj sedm základních škol a městská knihovna. Všem společně se podařilo naplnit základní myšlenku, a to dát knihám druhou šanci. Počet svazků, které najdou nové čtenáře, překročil tisícovou hranici.

 

Pohár Vlků si odvezli hosté z Prahy

Vydáno: 29.3.2016

Už podruhé převzal náměstek jabloneckého primátora Pavel Svoboda záštitu nad turnajem v minihokeji. V jarním turnaji O pohár HC Vlci Jablonec nad Nisou poměřily své síly oddíly z Čech, Slovenska a Německa. Vítězný pohár si nakonec odvezli pražští hosté.

 

Pojďme do školky, zve jablonecký magistrát

Vydáno: 24.3.2016

Zápis do jabloneckých mateřských škol bude letos 13. dubna. Často u něj však chybí děti, které by mateřskou školu potřebovaly ze všech nejvíce. Jablonecký magistrát proto přichází s barevnou a srozumitelnou pozvánkou: Pojďme do školky!

 

Jablonecký projekt Daruj knihu se setkal s kladnou odezvou dětí i dospělých

Vydáno: 8.3.2016

Čtvrtý týden běží v sedmi jabloneckých základních školách kampaň Dejme knihám druhou šanci - daruj knihu. Vzbudila zájem nejen u dětí, školních knihovníků, pozitivní reakce jsou i od rodičů a veřejnosti.

 

MDŽ je stále oblíbený svátek

Vydáno: 4.3.2016

Za seniorkami se s květinou a přáním k MDŽ se již v předstihu vydal náměstek primátora Pavel Svoboda. V průběhu dvou týdnu navštíví kluby seniorů a pasecký domov důchodců.

 

Strana výpisu

... 26 ...