Náměstek Svoboda zahájí další semestr akademie seniorů

Vydáno: 2.3.2016

Ve středu 2. března zahájí jablonecký náměstek primátora pro věci sociální Pavel Svoboda v jabloneckém Spolkovém domě další semestr 3. ročníku akademie seniorů. Kromě slavnostního aktu ho čeká také první přednáška otevřeného semestru.

 

Jablonec přispěl seniorům ve Velkých Hamrech na přátelský domov

Vydáno: 20.2.2016

Tento týden předal jablonecký náměstek primátora Pavel Svoboda v Domově důchodců ve Velkých Hamrech šek na 5000 korun. Finanční dar má přispět na realizaci projektu Přátelský domov, jehož cílem je prožít v klidném a příjemném prostředí aktivní stáří.

 

Jablonečtí sprejeři mají další dvě legální plochy pro graffiti

Vydáno: 16.2.2016

Dosud byly v Jablonci tři legální plochy pro graffiti – opěrná zeď v ulici Polní, myší díra z ulice U Nisy do ulice Na Vršku a opěrná zeď podél ulice Harrachovská u OBI. V polovině února jablonečtí radní schválili další dvě plochy ve Mšeně.

 

Jablonec přispěje na letní příměstské tábory

Vydáno: 13.2.2016

Od roku 2009 poskytuje Jablonec nad Nisou finanční příspěvky dětem na příměstské tábory v době letních prázdnin. Na zabezpečení tohoto příspěvku počítá město s částkou 210 tisíc korun.

 

V Jablonci chtějí dát knihám druhou šanci

Vydáno: 9.2.2016

Statutární město Jablonec nad Nisou připravilo projekt inspirovaný Mezinárodním dnem darování knih, který si celý svět od roku 2012 připomíná 14. února. Jeho jablonečtí organizátoři se letos zaměřili na dětské knihy a dětského čtenáře. Motto celé kampaně zní: Dejme knihám druhou šanci – daruj knihu!

 

Transformace Mařenic se podařila, teď čeká i Jablonec

Vydáno: 5.2.2016

V pátek jsem se zúčastnil příjemného dopoledne, kdy se otevíral dům pro osoby se zdravotním postižením ve Cvikově. Čtyři nové domy dohromady nabídnou bydlení 30 zdravotně postiženým ženám – dva domy ve Cvikově ubytují 9 žen a dva v Novém Boru 21. Počítá se i s tím, že tam budou moci přespávat příbuzní.

 

V Jablonci se očekává u zápisu více jak pět stovek dětí

Vydáno: 3.2.2016

Zápis na školní rok 2016–2017 proběhne v devíti jabloneckých základních školách zřizovaných městem ve čtvrtek 4. února od 12 do 18 hodin. „U zápisu do dvaceti prvních tříd očekáváme více jak pět stovek dětí,“ říká náměstek Pavel Svoboda.

 

První neděli v měsíci zaplatí v kině rodiny polovic

Vydáno: 30.1.2016

Od února vždy první neděli v měsíci nabídne Jablonec nad Nisou v rámci prorodinné politiky a ve spolupráci s Eurocentrem rodinám vstup na film v kině Junior za polovinu. Padesátiprocentní sleva na rodinné představení nahradí bonusovou vstupenku.

 

Jablonecký azylový dům má ještě volná místa

Vydáno: 20.1.2016

Navýšené kapacity nového azylového domu v Jablonci nad Nisou se v současných mrazivých dnech a zejména nocích osvědčují. Lidem bez domova jsou stále ještě k dispozici volná místa v denním nízkoprahovém centru i v noclehárně.

 

Náměstek hovořil se seniory o roce 2016

Vydáno: 12.1.2016

Na začátku ledna se sešel ve Spolkovém domě náměstek primátora Pavel Svoboda se seniory, aby je stručně informoval o dění v roce, které je plné výročí a hlavně si v něm Jablonec připomene 150. let od získání statutu města.

 

Strana výpisu

... 27 ...