Poděkování čtveřici dam za práci pro ostatní

Vydáno: 8.1.2016

Také v jabloneckém Centru sociálních služeb (CSS) se zahajoval rok 2016. Při odpoledni s koncertem, který připravilo CSS, byl představený kalendář z dílny seniorů a ti nejaktivnější získali drobnou odměnu za svou práci.

 

Přes čtyřicet tisíc získala radnice na auto pro postižené děti

Vydáno: 22.12.2015

Rozlévání svařeného vína, za nějž radnice získává finanční dar pro některou z neziskových organizací působících ve městě, je v Jablonci takovou předvánoční tradicí. Letošní již 9. ročník Primátorského svařáku vynesl přes 41 tisíc korun, a to pro klub Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí.

 

Pohádkové odpoledne s Valérií Zawadskou

Vydáno: 14.12.2015

Čtvrteční odpoledne patřilo slavnostnímu okamžiku pro 31 autorů, kteří vzešli vítězně ve svých kategoriích ze soutěže vyhlášené jabloneckou městskou knihovnou. Ceny jim předal náměstek Pavel Svoboda a herečka Valérie Zawadská.

 

Na návštěvách v domech seniorů

Vydáno: 11.12.2015

Předvánoční setkání se seniory v domech s pečovatelskou službou se staly pro Pavla Svobodu již tradicí. „Je mojí milou adventní povinností popřát jim hezké svátky vánoční a dobré vykročení do nového roku,“ usmívá se náměstek.

 

Pavel Svoboda předal šek na tančení seniorů

Vydáno: 30.11.2015

V Domově důchodců v Jabloneckých Pasekách už od roku 2013 provozují taneční terapii pro seniory s psychickým a fyzickým postižením. Aby terapie mohla i nadále pokračovat, předal náměstek Pavel Svoboda ředitelce domova Jaroslavě Fojtíkové šek na 15 000 korun. Terapie je určená hlavně klientům, kteří se pohybují s francouzskými holemi, s chodítky nebo na vozíku, a klientům s různými typy demence, převážně s Alzheimerovou chorobou.

 

Vánoce oslaví jablonečtí bezdomovci v novém domově

Vydáno: 28.11.2015

Na konci listopadu přestřihla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová pásku a spolu s představiteli města předala nový azylový dům v ulici Za Plynárnou 13 do správy neziskové organizace Naděje. První klienti v něm oslaví letošní Vánoce.

 

S cukrovkou je třeba umět žít a respektovat ji

Vydáno: 13.11.2015

Asi třicítka členů jabloneckého Dia-club senior se vydala v pátek 13. listopadu na pochod proti diabetu, aby se tak připojila k celosvětové iniciativě. Symbolicky se k pochodujícím přidal také náměstek Pavel Svoboda.

 

Randovka ocenila 68 nejlepších studentů a sportovců

Vydáno: 10.11.2015

Téměř sedmdesátku studentů ocenilo vedení gymnázia Dr. Antona Randy v kině Radnice 70. Slavnostní akt spojilo gymnázium s připomínkou 17. listopadu a nejlepším studentům i sportovcům poblahopřáli také členové vedení Jablonce nad Nisou.

 

Cena města tance putuje do Postřelmova

Vydáno: 1.11.2015

O první listopadové neděli předal náměstek primátora Pavel Svoboda Cenu města tance za rok 2015. Ta se uděluje v závěru celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec… 2015, která proběhla v Jablonci už potřinácté, ačkoliv celkem se odehrál už 29. ročník. Cenu a rezidenční pobyt v Jablonci nad Nisou příští rok získal soubor Intro Postřelmov.

 

Vikýř nabídne letní učebnu i bubble fotbal

Vydáno: 25.10.2015

Na jaře přebral náměstek primátora Pavel Svoboda na Ministerstvu práce a sociálních věcí druhou cenu ve své kategorii soutěže Obec přátelská rodině. K výhře patří i neinvestiční dotace 275 tis. korun, za kterou Vikýř vybavil Klubík pro děti a prostor pro rodiče, novinky se na jaře objeví i na zahradě.

 

Strana výpisu

... 31 ...