S cukrovkou je třeba umět žít a respektovat ji

Vydáno: 13.11.2015

Asi třicítka členů jabloneckého Dia-club senior se vydala v pátek 13. listopadu na pochod proti diabetu, aby se tak připojila k celosvětové iniciativě. Symbolicky se k pochodujícím přidal také náměstek Pavel Svoboda.

 

Randovka ocenila 68 nejlepších studentů a sportovců

Vydáno: 10.11.2015

Téměř sedmdesátku studentů ocenilo vedení gymnázia Dr. Antona Randy v kině Radnice 70. Slavnostní akt spojilo gymnázium s připomínkou 17. listopadu a nejlepším studentům i sportovcům poblahopřáli také členové vedení Jablonce nad Nisou.

 

Cena města tance putuje do Postřelmova

Vydáno: 1.11.2015

O první listopadové neděli předal náměstek primátora Pavel Svoboda Cenu města tance za rok 2015. Ta se uděluje v závěru celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec… 2015, která proběhla v Jablonci už potřinácté, ačkoliv celkem se odehrál už 29. ročník. Cenu a rezidenční pobyt v Jablonci nad Nisou příští rok získal soubor Intro Postřelmov.

 

Vikýř nabídne letní učebnu i bubble fotbal

Vydáno: 25.10.2015

Na jaře přebral náměstek primátora Pavel Svoboda na Ministerstvu práce a sociálních věcí druhou cenu ve své kategorii soutěže Obec přátelská rodině. K výhře patří i neinvestiční dotace 275 tis. korun, za kterou Vikýř vybavil Klubík pro děti a prostor pro rodiče, novinky se na jaře objeví i na zahradě.

 

O nové hvězdě nad Ještědem je rozhodnuto

Vydáno: 24.10.2015

Téměř třicítka zpěváků se utkala v sobotu 24. října na jevišti jabloneckého městského divadla ve zpěvu. Absolutní vítězkou 6. ročníku pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem se stala Hana Ceplová z kategorie nad 25 let. Do poroty kromě jiných zasedl také náměstek primátora Pavel Svoboda.

 

Sedmdesáté narozeniny „Balvanu“

Vydáno: 10.10.2015

Moje střední škola, Gymnázium U Balvanu, oslavila sedmdesátiny. U tohoto výročí jsem rozhodně nemohl chybět. Tak jsem opět zkusil zasednout do gymnaziálních lavic a jako zase tak moc vzdálená minulost se mi to nezdálo.

 

Mnoho dětí neví, kam po základní škole. V tom jim může pomoci Amos.

Vydáno: 9.10.2015

Také letos se v Eurocentru otevřela Burza vzdělávání AMOS 2015, nabídla možnost k prezentaci školám, školským zařízením i firmám působícím v oblasti vzdělávání. Nabídka byla rozšířená také o pracovní příležitosti a volnočasové aktivity.

 

Pojďme se seznámit

Vydáno: 4.10.2015

Největší procento lidí žijících osaměle je v seniorském věku. Často se neznají i lidé bydlící v sousedství. A tak jsem si řekl, že by bylo příjemné se seznámit.

 

Zelobraní ukázalo, co vše je možné vyrobit ze zelí

Vydáno: 1.10.2015

Zelí. Potravina v českém jídelníčku pevně zabydlená a nejčastěji spojovaná se šťavnatou vepřovou pečení a zelím, upraveným dle zvyklostí v daném regionu. Ze zelí jde však vytvořit nejen chutnou krmi, ale i nejrůznější další výrobky.

 

Týden, který patří hlavně seniorům

Vydáno: 29.9.2015

Týden seniorů jsme zahájili v kostele sv. Anny, a to koncertem dvou sborů, dětského Iuventus, gaude! a seniorské Izeríny. Po celý týden je připravený bohatý program, jehož součástí je také tradiční výstava v Eurocentru.

 

Strana výpisu

... 33 ...