Akademický rok seniorů začal

Vydáno: 23.9.2015

Zahájil jsem další rok Akademie seniorů. Téměř třicítka studentů – seniorů začala navštěvovat další semestr 3. ročníku své akademie, kterou pořádá Centrum sociálních služeb.

 

Jablonecký špitál ošetřil první nemocné před 140 lety

Vydáno: 16.9.2015

Při Dni otevřených dveří 16. září v jablonecké nemocnici jsem navštívil provozy, kam se běžný návštěvník dostane jen jako pouhý pacient. Špitál vznikl ve městě už před 140 lety, tehdy sídlil v budově dnešního Gymnázia U Balvanu. Dnes je to špičkové pracoviště.

 

Deset let Iuventus, gaude! ukazuje výstava v parteru radnice

Vydáno: 15.9.2015

Deset let existence slaví tento rok jablonecký dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! Své koncerty, cesty a výsledky si připomněli mimo jiné také výstavou v parteru radnice, kterou jsem zahajoval.

 

Budyšínští a jablonečtí senioři se setkali v Jizerských horách

Vydáno: 12.9.2015

Jablonečtí a budyšínští senioři se vzájemně navštěvují dvakrát do roka už řadu let. Hostitelské město se snaží vždy připravit co nejlepší program. Červen patří Budyšínu, září zase Jablonci. A já jsem se v sobotu vypravil za seniory na Prezidentskou chatu.

 

Někoho lákala ražba mincí, jiné otevřené památky

Vydáno: 12.9.2015

Den evropského dědictví nám všem umožňuje nahlédnout do míst, která nejsou v běžné dny otevřená. Máme tak možnost nahlédnout i do vlastní minulosti.

 

První pohár jsme poslali do Prahy

Vydáno: 6.9.2015

Společně s bývalým hokejovým brankářem a reprezentantem Milanem Hniličkou jsem předal pohár města hokejovému týmu Sparty. Malí Sparťané se stali historicky prvním vítězem turnaje v minihokeji o Pohár statutárního města Jablonec nad Nisou.

 

První školní den je důležitý krok

Vydáno: 1.9.2015

Je to už dávno, co jsem já sám zasedl do školní lavice v první třídě. A letos jsem byl poprvé popřát novým prvňáčkům, aby do toho svého školního života vykročili pravou nohou.

 

Jak to chodí v Parlamentu

Vydáno: 31.8.2015

Společně se svým kolegou Lukášem Pletichou a Centrem sociálních služeb Jablonec jsme pro jablonecké seniory zorganizovali výlet do Poslanecké sněmovny. Výlet jsme pak zakončili na vltavských vlnách.

 

Také sport potřebuje městské dotace

Vydáno: 19.8.2015

Převzal jsem záštitu nad prvním ročníkem turnaje o Pohár statutárního města Jablonec nad Nisou v minihokeji dětí narozených v roce 2007, jehož patronem byl bývalý hokejový reprezentant, brankář, Milan Hnilička. Ten má nyní novou roli. Už nestojí v brance na ledové ploše, ale na Českém hokejovém svazu má na starosti rozvoj mládežnického sportu.

 

Malí cyklisté mají silniční pravidla v malíku

Vydáno: 12.8.2015

Loni ani během první poloviny letošního roku nezemřel na silnicích Libereckého kraje žádný cyklista. Zásluhu na tom má jistě i fakt, že výukové programy připravuje dětské dopravní hřiště pro děti od školek až po teenagery.

 

Strana výpisu

... 34 ...