Město bižuterie, skla, sportu, ale také mincovní

Vydáno: 14.7.2015

Přívlastek mincovní město Jablonci sluší. Kromě toho, že je ve městě Česká mincovna, tak letos oslavila dvacetileté výročí existence také zdejší vyšší medailérská škola při střední uměleckoprůmyslové škole bižuterní.

 

Městská nemocnice je na špičkové úrovni

Vydáno: 2.7.2015

Statutární město je zřizovatelem nemocnice a já mám v resortu správu oblasti zdravotnictví. I proto jsem se na oficiální zahájení provozu nového počítačového tomografu – CT šel podívat. Domnívám se, že kvalitní zdravotní péče by měla být přístupná každému, i tomu nejchudšímu občanu tohoto státu.

 

10. ročník Dne Integrovaného záchranného systému

Vydáno: 25.6.2015

Dnes se odehrál už jubilejní 10. ročník Dne Integrovaného záchranného systému v Jablonci nad Nisou. Svou práci tu prezentoval Hasičský záchranný sbor LK, Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba LK, Nemocnice Jablonec, Horská služba ČR Jizerské hory, chemické vojsko AČR, Český červený kříž, vězeňská služba, BESIP, městská policie a další.

 

Den draka ve Slunečních lázních

Vydáno: 23.6.2015

Den draka. Tak se jmenuje 1. ročník soutěže pro družstva základních škol na dračích lodích, který se dnes jel. Závod jsem odstartoval dopoledne u Slunečních lázní.

 

Cesta do pravěku

Vydáno: 21.6.2015

Tentokrát nejde o slavný film Karla Zemana, ale o tradiční akci, kterou v rámci prorodinné politiky připravuje město pro své občany – Den otců. Tentokrát byl tematicky zaměřený právě na pravěk.

 

Na lyžařské kolečko vyjela kola

Vydáno: 21.6.2015

Na jabloneckém Kolečku v Břízkách se jel pátý díl dětských MTB závodů Bikeclinic Cup 2015. Loni závodníkům počasí příliš nepřálo, letos se trochu polepšilo. Závody nabízí dětem a mládeži od jednoho do šestnácti let možnost, aby poměřili své síly a dovednosti. Kromě soutěžení byl připravený zajímavý doprovodný program.

 

Ocenění pro šest pečovatelek

Vydáno: 19.6.2015

Světový den násilí na seniorech jsme si letos připomněli v městském divadle už popáté. Kromě kulturního programu jsme zde předávali ocenění Jablonecká pečovatelka 2015 šesti ženám a já jsem nad celým děním převzal záštitu.

 

Vzdělávání je celoživotní záležitost

Vydáno: 17.6.2015

Za dobré vysvědčení dobrou knihu – starý známý slogan dob minulých. My jsme při letošním slavnostním zakončení 1. semestru 3. cyklu Akademie seniorů knihy nerozdávali, soustředili jsme se spíše na odznaky, květiny a sklenky sektu pro 27 studentů z celkových 34.

 

V Jablonci je další dílo světového významu

Vydáno: 14.6.2015

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se od pátku může pochlubit novým objektem ve své stálé expozici. Společnost Preciosa Lighting mu darovala prostorový křišťálový objekt Expo2, který navrhl slavný designér a sklářský výtvarník René Roubíček inspirovaný světovými výstavami Expo v Bruselu a Montrealu.

 

Folklor z Jizerek i Číny na jednom pódiu

Vydáno: 12.6.2015

Pronést pár slov úvodem za město mi připadlo na 6. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu, který proběhl 12. 6. na Letní scéně Eurocentra v Jablonci nad Nisou. Před diváky se poskládala pestrá mozaika mnoha kultur, od čínské přes rumunskou až po libereckou.

 

Strana výpisu

... 35 ...