Vikýř se prezentoval na své akademii

Vydáno: 1.6.2015

Vikýř je domem dětí a mládeže a nabízí už léta kroužky, v nichž mohou děti smysluplně trávit svůj volný čas. Už nějaký čas se jeho nabídka rozšířila na předškoláky, ale i seniory. Nabídku svých volnočasových kurzů a aktivit předvedl Vikýř na začátku června na Mírovém náměstí před radnicí. Do svých diváků tak zasel semínka zvědavosti a chuti, aby se po prázdninách do některého z kroužků ve Vikýři přihlásili.

 

V soutěži Obec přátelská rodině jsme obsadili druhou příčku

Vydáno: 26.5.2015

V Praze na Ministerstvu práce a sociálních věcí jsem z rukou ministryně Michaely Marksové Tominové převzal cenu za 2. místo v soutěži Obec přátelská rodině. K ocenění patřil také šek na 275 tisíc korun, které jsme se rozhodli věnovat DDM Vikýř.

 

Odpoledne s pečovatelkami

Vydáno: 22.5.2015

Věnovat někomu svůj čas a laskavý dotek neumí každý z nás. Žijí však mezi námi ženy, které přicházejí do domácností osamělých lidí, kteří potřebují pomoc s úklidem, nákupem nebo s osobní hygienou. A právě tyto ženy, jablonecké pečovatelky, jsem přijal v obřadní síni radnice.

 

Svátek matek v ZUŠ

Vydáno: 21.5.2015

Opět s květinou v ruce, tentokrát však do základní umělecké školy jsem šel za ženami – matkami, abych s nimi oslavil jejich květnový svátek. S dárkem mi pomohli také žáci školy, kteří si připravili pestrý hudební program.

 

Dražba dětských kreseb byla oproti loňsku téměř dvojnásobná

Vydáno: 20.5.2015

Tiskové mluvčí nemocnice Petře Hybnerové a vrchní sestře pediatrie Janě Jírů jsem dnes předal šek na 12.370 korun. Tolik vynesla aukce dětských výtvarných prací v Eurocentru, jejíž výtěžek je určený na nákup kojeneckého lůžka.

 

Klavír pod širým nebem

Vydáno: 20.5.2015

Klavír pod širým nebem je už tradiční akcí pořádanou místní základní uměleckou školou. Ještě bylo trochu chladněji, nebe hrozilo i deštivou přeháňkou, přesto se malí i větší pianisté nenechali odradit od svého úmyslu zasednout na stoličku ke klavíru a předvést své umění.

 

Světová premiéra Pražského jezulátka byla v Jablonci

Vydáno: 19.5.2015

Skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer nastudoval s Okamžitým symfonickým orchestrem a jabloneckým dětským pěveckým sborem Iuventus, gaude! své Oratorium Pražské Jezulátko, které mělo dnes světovou premiéru v jabloneckém kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova na Horním náměstí.

 

Hudba a divadlo v ulicích

Vydáno: 11.5.2015

V Jablonci začal II. ročník festivalu hudby a divadla Město plné tónů. Zahajoval jsem ho hned dvakrát – nejprve na pódiu před radnicí se SPS Janáček, po té slavnostním představením opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta v městském divadle.

 

Jak nakládat s právními vztahy

Vydáno: 9.4.2015

Kromě přednášek v rámci Akademie seniorů, jsem připravil přednášku na podobné téma, tedy z oblasti majetkoprávních vztahů, také pro širokou seniorskou veřejnost. Domnívám se, že jde v současné době o velmi důležité informace.

 

Prezident Zeman navštívil mincovnu a nemocnici

Vydáno: 24.3.2015

Prezident Miloš Zeman přijel na třídenní návštěvu Libereckého kraje. Pondělní odpoledne bylo v jeho programu vyhrazené Jablonci nad Nisou, kde navštívil Českou mincovnu, a. s., a Nemocnici Jablonec, p. o.

 

Strana výpisu

... 36 ...