Za každou korunu děkujeme, říkají v útulku Dášenka

Vydáno: 22.6.2016

Přes dva tisíce korun pro lučanský útulek Dášenka bylo na šeku, který byl výsledkem Voříškiády Open ve Svijanském Újezdě, která byla součástí 2. ročníku TURNOFF FREESTYLE WEEKEND 2016. Patronem Voříškiády byl jablonecký náměstek primátora Pavel Svoboda, jenž šek v lučanském útulku dnes předal.

 

V nemocnici se otevíral zrekonstruovaný spojovací krček

Vydáno: 21.6.2016

Zvýšení komfortu a bezpečnosti pro pacienty a snížení energetických nákladů – to byly důvody rekonstrukce spojovacího krčku mezi pavilonem chirurgie a oddělením ORL jablonecké nemocnice. Náklady na rekonstrukci se rovnaly šesti milionům, z nichž pět zaplatil Liberecký kraj, zbytek uhradí nemocnice ze svého rozpočtu.

 

Den otců tak trochu brazilský

Vydáno: 21.6.2016

Nedělní Den otců u jablonecké přehrady notně skropil liják, přesto si jej užilo mnoho jabloneckých rodin. Program plný her pro děti zaujal nejen přítomné tatínky, ale mnohdy nadchnul také doprovázející maminky.

 

Jablko si z divadla odneslo 35 nadaných žáků a studentů

Vydáno: 20.6.2016

Podvečer ve středu 15. června v Městském divadle v Jablonci nad Nisou patřil nadaným dětem místních základních a středních škol. Za výborné výsledky ve sportu, studiu, umění či za mimořádný počin si odnesly cenu – jablko se skleněným kamenem uvnitř, a vstupenku do iQLANDIE.

 

Se škrpálníky na Vodní hrad Lipý

Vydáno: 19.6.2016

Na škrpálnickou pouť tentokrát jablonečtí seniorští turisté pozvali náměstka primátora Pavla Svobodu. Ten se s nimi vydal do kraje kolem České Lípy, prohlédl si s nimi Vodní hrad Lipý ve středu města a Centrum textilního tisku.

 

Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka

Vydáno: 16.6.2016

Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky každoročně vyhlašuje svůj projekt na podporu čtenářské gramotnosti dětí nazvaný "Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka". Řadu let probíhá také v Městské knihovně Jablonec nad Nisou.

 

Jablonec si opět připomněl ožehavé téma násilí na seniorech

Vydáno: 14.6.2016

Statutární město Jablonec nad Nisou již šest let pořádá koncertní program u příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na seniorech, který připadá na 15. června. Letos už počtvrté také bylo součástí slavnostního odpoledne udílení ocenění Jablonecká pečovatelka. Cenu si z jabloneckého divadla v pátek 10. června odneslo 8 pečovatelek a osobních asistentek.

 

Akademie umění a kultury pro seniory Libereckého kraje

Vydáno: 12.6.2016

Odborné studium ve všech uměleckých oborech (hudební, výtvarný, taneční a literárně-dramatický) pro lidi v postproduktivním věku nabídne Akademie umění a kultury pro seniory Libereckého kraje. V Jablonci nad Nisou začne v říjnu pilotní semestr výuky, která je v rámci republiky stále ojedinělá.

 

Ti, kteří ctí pomoc bližnímu, převzali medaile a kříže

Vydáno: 8.6.2016

Dva zlaté kříže I. třídy za neuvěřitelných 160 odběrů krve a další ocenění za 80 a 40 odběrů převzali v obřadní síni jablonecké radnice dobrovolní dárci krve. Za jejich nezištnou pomoc jim poděkoval náměstek primátora Pavel Svoboda společně s ředitelem jabloneckého sboru dobrovolných hasičů Pavlem Bartoněm a ředitelkou pobočky ČČK Kateřinou Havlovou.

 

Hudební invaze jablonecké ZUŠ

Vydáno: 1.6.2016

Druhý ročník festivalu Město plné tónů začíná nabírat obrátky. Hlavním aktérem trojice koncertů je jablonecká základní umělecká škola. Ta bude také garantem červnového programu na Mírovém náměstí.

 

Strana výpisu

... 24 ...