Proč se angažuji

Domovská stránka

Nechci sedět v kavárně a u sklenky teoreticky rozebírat, jakým způsobem by bylo nejlepší vést město, kraj, či stát. Chci se podílet na běhu věcí, chci něco ovlivnit, něco změnit. Proto jsem vstoupil do politiky a nyní se snažím některé změny prosazovat. Lehké to není, ale je to lepší, než nedělat nic.

Proč jsem v politice

Politici jsou hodně zahledění sami do sebe, velká část z nich nemyslí na obyčejné lidi. Dva roky jsem stál ve vedení města Jablonec nad Nisou, nyní jsem náměstkem hejtmana na Libereckém kraji. Moc může být opojná, ale můj cíl je přiblížit politiku víc obyčejným lidem, polidštit ji, mluvit jejich jazykem, ne politickou hantýrkou.

Občanům naslouchám, chybné názory vysvětluji, oprávněné požadavky přenáším dál a řeším je.

Co chci prosazovat

Nekladu si velké a těžko splnitelné cíle. Nechci slibovat nic, o čem nejsem přesvědčený, že je reálné. I velká stavba se skládá z drobných kamenů, jež tvoří pevné základy. Chci, aby rodiče našli vzdělávací zařízení i pro zdravotně handicapované dítě. Aby lidé žili ve slušných podmínkách, i když jejich život najednou nabral špatný směr. Aby kvalitní zdravotní péče byla dostupná v rozumné vzdálenosti.