Požárům je lepší předcházet, než je pak hasit.

Vydáno: 11.3.2024

Všichni jsme chodili do školy a každý z nás na ní má své vzpomínky. Můžeme mít pocit, že víme přesně, jak to ve školách funguje, jak to tam chodí. Není tomu tak. Dnešní doba je jiná, časy se mění. Ovlivňují nás bulvární média, svět sociálních sítí, všudypřítomná reklama a stále více rozevírající se nůžky mezi bohatými a chudými. To vše vede k růstu napětí ve společnosti. A to se dotýká nás i dětí.

 

Projekt Měsíc fyzioterapie má smysl. Pomáhá a ukazuje seniorům, jak ulevit od bolesti.

Vydáno: 19.1.2024

Nadační fond Severočeská voda již podruhé poskytl spolku Za lepší život finanční dar ve výši 72.800,- Kč na projekt „Měsíc fyzioterapie v domovech pro seniory Libereckého a Ústeckého kraje“. Díky získaným finančním prostředkům tak může spolek zprostředkovat hodinovou fyzioterapii 1x týdně po celý měsíc pro téměř 30 klientů z Domova sociálních služeb Litvínov, p.o. a z Domova seniorů Vratislavice, p.o.

 

Pavel Svoboda: Máme jen jeden hlas, ale i ten může být slyšet!

Vydáno: 21.9.2023

Téměř rok po komunálních volbách složil na zářijovém jednání zastupitelstva města svůj slib Mgr. Pavel Svoboda. V zastupitelstvu města nebude žádným nováčkem, už v minulosti jsme mohli jeho práci sledovat, když byl opozičním zastupitelem za ČSSD, v dalším období byl již zvolen náměstkem primátora pro oblast humanitní. Zajímalo nás s jakým očekáváním, pocity a cíli usedne opět po čase do zastupitelských lavic.

 

Známá pravda: Nejlepší terapeut má srst a 4 nohy

Vydáno: 22.12.2021

Spolek Za lepší život usiluje o zvýšení kvality života klientů domovů pro seniory. Svou dosavadní nabídku rozšířil o spolupráci s lučanským Útulkem Dášenka. Pomáhá tak realizovat setkávání seniorů s vycvičenými psími mazlíčky. Důvod je jednoduchý. Lidé mají z tohoto setkání radost, působí kladně na jejich psychiku a v neposlední řadě je to zpestření běžného všedního dne.

 

Vratislavice nad Nisou se zapojily do kampaně na podporu lidí s autismem, budova kostela se rozsvítí modře

Vydáno: 1.4.2021

Městský obvod Liberec – Vratislavice nad Nisou se letos poprvé připojil ke kampani „Česko svítí modře“. Jejím cílem je rozšířit povědomí společnosti o problematice autismu. V noci na pátek 2. dubna se rozsvítila modře budova vratislavického kostela Nejsvětější Trojice.

 

Vratislavický úřad má nového tajemníka

Vydáno: 11.2.2021

Už čtvrt roku je vedoucím a personálním šéfem vratislavického úřadu Mgr. Pavel Svoboda. Na to, jak náročná práce to je a co vlastně obnáší, jsme se zeptali přímo nového pana tajemníka.

 

Zaměstnanci Krajského úřadu opět pomohli lidem v nouzi

Vydáno: 12.10.2020

Další ročník charitativní sbírky Krajského úřadu Libereckého kraje, nazvané Dejte věcem druhou šanci, opět v pátek 9. října naplnil starším oblečením, hračkami a potřebami pro domácnost celou zasedací místnost v přízemí úřadu. Sbírku jako pomoc sociálně slabým organizuje sociální odbor úřadu dvakrát ročně. Záštitu nad ní převzal náměstek pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Náměstek Svoboda přiblížil seniorům, jak fungují sociální služby

Vydáno: 24.9.2020

Sociálním službám, zejména pak kapacitám v domovech důchodců, byla věnována další beseda členů jablonecké pobočky sdružení Senioři České republiky ve středu 23. září ve spolkovém domě v Jablonci nad Nisou. Vedle náměstka primátora Jablonce nad Nisou pro humanitární oblast Davida Mánka se povídání se seniory zúčastnil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Starají se o seniory a zdravotně postižené. Kraj ocenil nejlepší pečovatelky

Vydáno: 12.9.2020

Dohromady devět žen z celého kraje, které pečují o potřebné, si ve čtvrtek 10. září odneslo ocenění Pečovatelka roku 2020. Soutěž už čtvrtým rokem připravil Liberecký kraj pod záštitou náměstka hejtmana pro sociální věci Pavla Svobody. Vyhlášení se uskutečnilo v zahradě zámeckého parku na Sychrově a bylo spojeno s živým koncertem známých operních a muzikálových melodií.

 

Martin Maxa zazpíval seniorům k jejich svátku

Vydáno: 10.9.2020

Už čtvrtým rokem připravil Liberecký kraj pro starší generaci Oslavy Mezinárodního dne seniorů. Kulturní odpoledne, kam měli návštěvníci vstup zdarma, se uskutečnilo na zahradě Kulturního a společenského centra Lidové sady v Liberci v úterý 8. září. Záštitu převzal náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, který se akce osobně zúčastnil.

 

Strana výpisu

1 ...