Jablonec si opět připomněl ožehavé téma násilí na seniorech

Vydáno: 14.6.2016

Statutární město Jablonec nad Nisou již šest let pořádá koncertní program u příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na seniorech, který připadá na 15. června. Letos už počtvrté také bylo součástí slavnostního odpoledne udílení ocenění Jablonecká pečovatelka. Cenu si z jabloneckého divadla v pátek 10. června odneslo 8 pečovatelek a osobních asistentek.

 

Akademie umění a kultury pro seniory Libereckého kraje

Vydáno: 12.6.2016

Odborné studium ve všech uměleckých oborech (hudební, výtvarný, taneční a literárně-dramatický) pro lidi v postproduktivním věku nabídne Akademie umění a kultury pro seniory Libereckého kraje. V Jablonci nad Nisou začne v říjnu pilotní semestr výuky, která je v rámci republiky stále ojedinělá.

 

Ti, kteří ctí pomoc bližnímu, převzali medaile a kříže

Vydáno: 8.6.2016

Dva zlaté kříže I. třídy za neuvěřitelných 160 odběrů krve a další ocenění za 80 a 40 odběrů převzali v obřadní síni jablonecké radnice dobrovolní dárci krve. Za jejich nezištnou pomoc jim poděkoval náměstek primátora Pavel Svoboda společně s ředitelem jabloneckého sboru dobrovolných hasičů Pavlem Bartoněm a ředitelkou pobočky ČČK Kateřinou Havlovou.

 

Hudební invaze jablonecké ZUŠ

Vydáno: 1.6.2016

Druhý ročník festivalu Město plné tónů začíná nabírat obrátky. Hlavním aktérem trojice koncertů je jablonecká základní umělecká škola. Ta bude také garantem červnového programu na Mírovém náměstí.

 

Některé děti jsou hyperaktivní, jiné nechtějí z domu

Vydáno: 31.5.2016

Jedenáct pěstounek přijalo pozvání náměstka primátora Pavla Svobody k neformálnímu setkání na radnici, ze kterého si odnesly poděkování a květinu. Hovořilo se hlavně o dětech, o výuce ve školách, o státním příspěvku.

 

Tentokrát se senioři učili o zdravém životním stylu

Vydáno: 31.5.2016

Jednatřicet žen a tři muži si převzali v obřadní síni symbolicky šálu absolventa Akademie seniorů. Skončil totiž 3. semestr 3. cyklu vzdělávání pro tuto věkovou kategorii. Tématem semestru bylo Zdraví a zdravý životní styl.

 

Mužské tenisové naděje z celého světa poměřují své síly na Proseči

Vydáno: 30.5.2016

Vítězi mezinárodního tenisového turnaje mužů Czech republic Futures Tournament - Severočeské Tour 2016, který na prosečských kurtech pořádal ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou, předal v neděli náměstek Pavel Svoboda. V Jablonci nad Nisou proběhl už 19. ročník turnaje, další kola probíhají v Mostě a Praze.

 

Z Jablonce na Pražské jaro

Vydáno: 30.5.2016

Jablonecký dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! účinkoval v sobotu odpoledne na Pražském jaru, a to v kostele sv. Šimona a Judy. V obecenstvu sboru drželi palce nejen někteří rodiče vystupujících, ale také náměstek primátora Pavel Svoboda, ředitel ZUŠ Vít Rakušan nebo radní LK Petr Tulpa.

 

P. Svoboda si při zahradní slavnosti vystřelil

Vydáno: 26.5.2016

Historický první zahradní slavnost uspořádal ve svém areálu Domov důchodců Jablonecké Paseky. Jednu za nabízených disciplín, tzv. prakostřelbu, si přišel vyzkoušet také náměstek primátora Pavel Svoboda.

 

Sport na školních zahradách

Vydáno: 25.5.2016

Už podruhé se setkali mladí jablonečtí sportovci s potenciálním sportovním potěrem v místních mateřských školách. Na druhé sportovní odpoledne, které pořádá Jablonecká rodina, dorazil také náměstek Pavel Svoboda. Cílem je přivést ke sportu už ty nejmenší.

 

Strana výpisu

... 29 ...