Květnové zastupitelstvo odsouhlasilo dary z rozpočtu města

Vydáno: 23.5.2016

Tři finanční dary v celkové výši 307 000 korun a jednu účelovou neinvestiční dotaci 150 000 korun z městského rozpočtu schválili jablonečtí zastupitelé na svém květnovém jednání. Obdarován byl sportovní klub a dvě organizace pomáhající potřebným, neinvestiční dotaci získalo mateřské centrum.

 

K zápisu do školek přišlo 634 dětí

Vydáno: 17.5.2016

K zápisu do jabloneckých školek dorazilo celkem 634 dětí, z toho 185 mladších tří let. Ředitelky zatím vyhověly 543 žádostem, do školky přijde v září také více jak stovka dětí, kterým ještě nejsou tři roky.

 

Skvělá opavská Její pastorkyňa zahájila letošní Město plné tónů

Vydáno: 16.5.2016

Město plné tónů 2016 má za sebou první akordy. Minulostí je operní představení Slezského divadla Opava i koncert tradičního a autorského bluegrassu. Na své diváky čekají absolventi ZUŠ i klavír pod širým nebem.

 

Letošní dražba přinesla rekordní částku – víc jak 19 000 korun

Vydáno: 6.5.2016

Přesně 19 100 korun bylo na šeku, který ve středu v podvečer předal náměstek primátora Pavel Svoboda primáři dětského oddělení jablonecké nemocnice Petru Rotovi. Částka byla výtěžkem z aukce, která uzavřela 19. ročník výstavy dětských výtvarných prací.

 

V létě se bude dětem věnovat přes dvacet organizátorů táborů

Vydáno: 4.5.2016

Třiadvacet subjektů letos v létě nabídne rodičům jabloneckých dětí alternativu na prázdniny formou příměstských táborů. Magistrát už posedmé také poskytne pětisetkorunový příspěvek na pobyt dítěte z mateřské školy nebo pro prvňáky. V rozpočtu je na tyto příspěvky vyčleněných 210 tis. korun.

 

P. Svoboda: Přijďte na květnovou aukci ve prospěch nemocnice

Vydáno: 27.4.2016

Nad nejrůznějšími podobami narozeninového dárku, který by se hodil ke 150. narozeninám se zamýšlely děti z jabloneckých školek a škol. Výsledky jejich snažení jsou k vidění až do 4. května ve výstavním areálu Eurocentra a vyvrcholí závěrečnou aukcí, jejíž výtěžek je určený dětskému oddělení jablonecké nemocnice. Loni z ní vzešlo více jak 12 000 korun.

 

Studenti jako zastupitelé byli výborní

Vydáno: 26.4.2016

V pátek 22. dubna jednalo v zasedací síni magistrátu trochu jiné zastupitelstvo. Na místa volených zastupitelů zasedli studenti jabloneckých gymnázií a obchodní akademie, řízení se ujal náměstek primátora Pavel Svoboda.

 

Malý princ – dárek pro dárce knih

Vydáno: 25.4.2016

Kino Radnice se v pátek dopoledne zaplnilo dětmi. Přišly na pozvání náměstka primátora Pavla Svobody. Ten jim tak poděkoval za to, s jakou vervou se zúčastnily nultého ročníku projektu Daruj knihu. Na programu nemohlo být nic jiného, než filmový přepis známého románu – los padl na Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho.

 

Jeden den Milana Štěcha v Jablonci

Vydáno: 12.4.2016

Původně měl předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch v jabloneckém městském divadle jen oficiálně zahájit turné operní divy Gabriely Beňačkové. Nakonec byla ze slavnostního večera celodenní návštěva města, při které ho provázel náměstek Pavel Svoboda.

 

Letos poprvé dávaly děti knihám druhou šanci

Vydáno: 30.3.2016

Nultý ročník projektu Daruj knihu skončil. Zapojilo se do něj sedm základních škol a městská knihovna. Všem společně se podařilo naplnit základní myšlenku, a to dát knihám druhou šanci. Počet svazků, které najdou nové čtenáře, překročil tisícovou hranici.

 

Strana výpisu

... 30 ...