Koncert pro Samíka vynesl 50 tisíc korun

Vydáno: 27.8.2019

Benefiční metalový koncert na hradě Trosky splnil očekávání organizátorů. Pro těžce postiženého pětiletého Samíka se podařilo díky štědrosti hudebních fanoušků shromáždit na další léčbu bezmála 50 tisíc korun. Na koncertě nechyběl v sobotu 24. srpna ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který nad beneficí převzal záštitu.

 

Náměstek Svoboda předával medaile hráčům hokejové školy

Vydáno: 26.8.2019

Několik desítek nadaných dětí se sjelo v srpnu do Jablonce nad Nisou, aby na 5. ročníku Letní hokejové školy pod vedením zkušených trenérů pilovalo své hokejové dovednosti. Hokejová škola se konala od 15. do 18. srpna. Akci pravidelně finančně podporuje také Liberecký kraj, proto náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda nechyběl při jejím slavnostním ukončení.

 

Výstava představí kampaň Mít domov a rodinu — samozřejmost, nebo vzácnost?

Vydáno: 29.7.2019

Výstava na krajském úřadě představí kampaň Mít domov a rodinu — samozřejmost, nebo vzácnost? Celkem deset organizací představí svou činnost v rámci kampaně, jež nese název Mít domov a rodinu — samozřejmost, nebo vzácnost? na výstavě, která bude k vidění ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje od 5. do 27. srpna.

 

Seniorská obálka urychlí pomoc osamělým starším lidem i v Libereckém kraji

Vydáno: 28.6.2019

Po bok většiny krajů České republiky se s projektem Seniorská obálka zařadil i Liberecký kraj. Tiskopis s tímto názvem, jenž obsahuje základní informace o zdravotním stavu osaměle žijícího seniora nebo zdravotně postiženého, se tak nyní rozšíří i mezi obyvateli regionu. Projekt spolu se zástupci záchranných složek představili veřejnosti v pátek 28. června v Kavárně Pošta krajská koordinátorka ministerstva práce a sociálních věcí pro strategii stárnutí Pavla Řechtáčková a náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Denní stacionář pro seniory oslavil roční výročí

Vydáno: 21.6.2019

Dnem otevřených dveří připomněl už více než rok svého působení v Liberci ve čtvrtek 20. června denní stacionář Villa Toscana v Liberci. Založila jej a provozuje společnost Buona Strada. Útulné prostory si prohlédl během Dne otevřených dveří také náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Hadrový medvídek, vyráběný postiženými, dostal jméno Nebojsa

Vydáno: 21.6.2019

Téměř tři sta dětí ze základních škol Libereckého kraje a dvou německých měst vymýšlelo jméno pro hadrového medvídka, nové hračky sdružení D.R.A.K. z Liberce. Medvídka vyrábějí zdravotně postižení v chráněné dílně D.R.A.K.u a jeho prodejem získávají další prostředky na provoz dílny. Ze všech návrhů vybrala odborná porota jméno Nebojsa. Projekt „Medvídek“ finančně podpořil i Liberecký kraj. Záštitu nad křtem hračky převzal náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, který se akce zúčastnil osobně.

 

Kraj představil lidem z Nové Vsi projekt nového obydlí pro zdravotně postižené

Vydáno: 21.6.2019

Několik obyvatel Nové Vsi u Chrastavy přivedla do budovy Krajského úřadu Libereckého kraje ve čtvrtek 20. června beseda o plánu postavit zde nový objekt pro zdravotně postižené. Ten by měl v dané lokalitě vyrůst pro devět klientů APOSSu, krajské příspěvkové organizace. Na dotazy majitelů sousedních pozemků odpovídal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda spolu s úřednicemi sociálního odboru a starostkou Nové Vsi Renatou Hajnovou. Vizualizaci objektu lidem představil architekt Filip Horatschke, jeden z autorů studie.

 

Řídit invalidní vozík není žádná legrace

Vydáno: 13.6.2019

Spoustu zajímavých atrakcí, soutěží a hudebních a tanečních vystoupení připravili organizátoři ve středu 12. června pro handicapované i zdravé děti a dospělé na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou. Už 20. ročník Dne zdravotně postižených organizovala jako každý rok jablonecká pobočka Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Akci zahájil spolu s představiteli města náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Seminář ukázal, jak rozmluvit dítě, které prožívá složitou situaci

Vydáno: 7.6.2019

Další společný seminář pro pracovníky orgánu sociálně-právní ochrany dětí, příslušníky policie a psychology z celého kraje připravilo Centrum intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje, krajská příspěvková organizace. První den dvoudenního semináře v Hotelu Zámeček v Raspenavě byl ve čtvrtek 6. června věnován tématu, jak navázat kontakt s dítětem v ohrožení, v šoku nebo v jiné složité situaci. Zahájení se zúčastnil náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Nevlídné počasí přesunulo Zahradní slavnost pod střechu

Vydáno: 30.5.2019

Celý den plný písniček, tanečních vystoupení, ale i opékání špekáčků nabídla seniorům v Domově důchodců Jablonecké Paseky letošní Zahradní slavnost. Kvůli nepřízni počasí ale muselo vedení této příspěvkové organizace Libereckého kraje přesunout slavnost pod střechu. Za seniory se přijel pobavit také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 7 ...