Každý rok mi přinesl důvod, proč se radovat, říká 103letá jubilantka

Vydáno: 24.1.2018

Je starší než naše republika. Paní Ludmila Syrovátková z Liberce se narodila 23. ledna roku 1915 ještě za Rakouska – Uherska. V obdivuhodné psychické i fyzické kondici oslavila v úterý v Domě seniorů v Liberci – Františkově 103. narozeniny. Seniorce, která ještě do loňského června žila sama ve svém bytě a s pomocí rodiny se dokázala o sebe postarat, pogratulovali k narozeninám také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a jeho náměstek pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Odboráři se sešli s náměstky hejtmana

Vydáno: 17.1.2018

Už tradiční bývá setkání zástupců krajské rady Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR s vedením Libereckého kraje, na kterém se probírají aktuální problémy ve zdravotnictví nebo sociální oblasti. Koná se obvykle jednou za půl roku už řadu let. Nyní se odboráři sešli s náměstky hejtmana LK Pavlem Svobodou a Přemyslem Sobotkou na půdě Krajského úřadu LK ve středu 17. ledna.

 

Domov důchodců získal trofej ze Světového poháru ve skibobu

Vydáno: 15.1.2018

Světový pohár zdobí od konce loňského roku prostory Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou. Jednu ze svých mnoha trofejí domovu věnovala bývalá skibobistka Alana Tanner Hrbková (v průběhu života nosila i příjmení Hanousková). Ve své sportovní kariéře v letech 1978 – 1983 vybojovala Alana Tanner Hrbková na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy v jízdě na skibobu celkem 22 medailí, z toho šest zlatých.

 

Na potírání drogové závislosti dá Liberecký kraj ze svého rozpočtu 3,8 milionů korun

Vydáno: 10.1.2018

Suma 3,8 milionu korun poputuje mezi čtyři poskytovatele protidrogových služeb v Libereckém kraji. Peníze, čerpané z rozpočtu kraje, budou rozděleny mezi organizace Advaita, Most k naději, Laxus a Maják. Přidělení finančních prostředků schválila na svém zasedání 9. ledna Rada Libereckého kraje, a ještě jej budou mít na programu také krajští zastupitelé.

 

Na pomoc v sociální oblasti poslal stát Libereckému kraji o 140 milionů víc než vloni

Vydáno: 10.1.2018

Celkem 593 milionů korun přišlo Libereckému kraji ze státního rozpočtu na spolufinancování sociálních služeb pro tento kalendářní rok. Suma bude rozdělena mezi více než 220 služeb.

 

V Domově Potoky pečují také o lidi s Huntingtonovou chorobou

Vydáno: 19.12.2017

Soukromé zařízení v Domově Potoky, v němž se starají o duševně nemocné osoby, si spolu s úředníky odboru sociálních věcí Krajského úřadu LK prohlédl v polovině prosince náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda. Vedení kraje totiž uvažuje o tom, že zařadí Domov Potoky do Základní sítě poskytovatelů sociálních služeb LK, čímž by měl domov nárok na finanční podporu od státu i Libereckého kraje.

 

Náměstek Svoboda popřál jabloneckým seniorům hodně štěstí v novém roce

Vydáno: 15.12.2017

Za jabloneckými seniory zavítal v adventním čase také tento rok náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Na adventních setkáních tří klubů, KS Kokonín, KS Palackého a KS Novoveská popřál seniorům hezké vánoční svátky v kruhu nejbližších a hodně zdraví a štěstí v novém roce. Ani tentokrát nezapomněl každému přinést drobný dárek.

 

Do mateřské školy vkráčel živý velbloud. Přivezl jednoho ze Tří králů

Vydáno: 8.12.2017

Živý velbloud a dva poníci se stali ve čtvrtek 7. prosince hlavní atrakcí rozsvěcení betlému Mateřské školy Slunečnice v Jablonci nad Nisou. Na zvířatech přijeli do areálu školky Tři králové, Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří podle církevní pověsti navštívili v Betlémě čerstvě narozeného Ježíška. Akci, které se zúčastnilo na 70 dětí a 100 dospělých, si v mateřské škole nenechal ujít ani náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Náměstek se přesvědčil, jak se starají o postižené u sousedů

Vydáno: 4.12.2017

Téměř dvouhodinovou detailní prohlídku i s odborným výkladem absolvoval ve středu 29. listopadu v Ústavu sociální péče pro mládež Kvasiny náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda. Ještě před prohlídkou celého areálu se zastavil na Vánočním jarmarku poskytovatelů sociálních služeb v Kostelci nad Orlicí, kde své výrobky nabízeli návštěvníkům klienti chráněných dílen z celého Královéhradeckého kraje.

 

Senioři z domova v Hamrech mají kam zajít na kávu. A zdarma

Vydáno: 1.12.2017

Novou kavárnu otevřeli pro své klienty ve čtvrtek 30. listopadu v Domově důchodců Velké Hamry. Je určena pouze pro seniory z domova. Ti zde za kávu nebudou nic platit. Stejně tak si k ní zdarma mohou pochutnat i na domácím pečivu a cukroví, které pro ně bude péct kuchyně v domově. Na křest nové retro kavárničky, nazvané Babiččina kavárna, přijel také náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 7 ...