Výstava na Krajském úřadě přibližuje 50 let péče o mentálně postižené děti

Vydáno: 5.9.2019

Průřez padesátiletou historií i vhled do současnosti příspěvkové organizace Libereckého kraje APOSS Liberec slibuje návštěvníkům nová výstava ve vestibulu krajského mrakodrapu. Slavnostní vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 5. září za přítomnosti náměstka hejtmana pro sociální věci Pavla Svobody, který nad výstavou převzal záštitu.

 

Liberec už po osmé ukázal, že je městem pro všechny

Vydáno: 2.9.2019

Zástupci třinácti národností, kteří se buď natrvalo, anebo jen přechodně usadili v Liberci, se představili v pátek 30. srpna na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Komunitní středisko Kontakt zde za podpory statutárního města Liberce a Libereckého kraje pořádalo už 8. ročník Letního festivalu cizinců a národnostních menšin. Účinkující i diváky pozdravil osobně také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Koncert pro Samíka vynesl 50 tisíc korun

Vydáno: 27.8.2019

Benefiční metalový koncert na hradě Trosky splnil očekávání organizátorů. Pro těžce postiženého pětiletého Samíka se podařilo díky štědrosti hudebních fanoušků shromáždit na další léčbu bezmála 50 tisíc korun. Na koncertě nechyběl v sobotu 24. srpna ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který nad beneficí převzal záštitu.

 

Náměstek Svoboda předával medaile hráčům hokejové školy

Vydáno: 26.8.2019

Několik desítek nadaných dětí se sjelo v srpnu do Jablonce nad Nisou, aby na 5. ročníku Letní hokejové školy pod vedením zkušených trenérů pilovalo své hokejové dovednosti. Hokejová škola se konala od 15. do 18. srpna. Akci pravidelně finančně podporuje také Liberecký kraj, proto náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda nechyběl při jejím slavnostním ukončení.

 

Výstava představí kampaň Mít domov a rodinu — samozřejmost, nebo vzácnost?

Vydáno: 29.7.2019

Výstava na krajském úřadě představí kampaň Mít domov a rodinu — samozřejmost, nebo vzácnost? Celkem deset organizací představí svou činnost v rámci kampaně, jež nese název Mít domov a rodinu — samozřejmost, nebo vzácnost? na výstavě, která bude k vidění ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje od 5. do 27. srpna.

 

Seniorská obálka urychlí pomoc osamělým starším lidem i v Libereckém kraji

Vydáno: 28.6.2019

Po bok většiny krajů České republiky se s projektem Seniorská obálka zařadil i Liberecký kraj. Tiskopis s tímto názvem, jenž obsahuje základní informace o zdravotním stavu osaměle žijícího seniora nebo zdravotně postiženého, se tak nyní rozšíří i mezi obyvateli regionu. Projekt spolu se zástupci záchranných složek představili veřejnosti v pátek 28. června v Kavárně Pošta krajská koordinátorka ministerstva práce a sociálních věcí pro strategii stárnutí Pavla Řechtáčková a náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Denní stacionář pro seniory oslavil roční výročí

Vydáno: 21.6.2019

Dnem otevřených dveří připomněl už více než rok svého působení v Liberci ve čtvrtek 20. června denní stacionář Villa Toscana v Liberci. Založila jej a provozuje společnost Buona Strada. Útulné prostory si prohlédl během Dne otevřených dveří také náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Hadrový medvídek, vyráběný postiženými, dostal jméno Nebojsa

Vydáno: 21.6.2019

Téměř tři sta dětí ze základních škol Libereckého kraje a dvou německých měst vymýšlelo jméno pro hadrového medvídka, nové hračky sdružení D.R.A.K. z Liberce. Medvídka vyrábějí zdravotně postižení v chráněné dílně D.R.A.K.u a jeho prodejem získávají další prostředky na provoz dílny. Ze všech návrhů vybrala odborná porota jméno Nebojsa. Projekt „Medvídek“ finančně podpořil i Liberecký kraj. Záštitu nad křtem hračky převzal náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, který se akce zúčastnil osobně.

 

Kraj představil lidem z Nové Vsi projekt nového obydlí pro zdravotně postižené

Vydáno: 21.6.2019

Několik obyvatel Nové Vsi u Chrastavy přivedla do budovy Krajského úřadu Libereckého kraje ve čtvrtek 20. června beseda o plánu postavit zde nový objekt pro zdravotně postižené. Ten by měl v dané lokalitě vyrůst pro devět klientů APOSSu, krajské příspěvkové organizace. Na dotazy majitelů sousedních pozemků odpovídal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda spolu s úřednicemi sociálního odboru a starostkou Nové Vsi Renatou Hajnovou. Vizualizaci objektu lidem představil architekt Filip Horatschke, jeden z autorů studie.

 

Řídit invalidní vozík není žádná legrace

Vydáno: 13.6.2019

Spoustu zajímavých atrakcí, soutěží a hudebních a tanečních vystoupení připravili organizátoři ve středu 12. června pro handicapované i zdravé děti a dospělé na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou. Už 20. ročník Dne zdravotně postižených organizovala jako každý rok jablonecká pobočka Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Akci zahájil spolu s představiteli města náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 7 ...