Písničkami a tancem přivítali klienti krajských domovů jaro

Vydáno: 14.5.2018

Klienti z několika krajských domovů, které se starají o osoby se zdravotním postižením, se sešli ve čtvrtek 10. května v Sokolovně Kokonín na 1. Májové veselici. Pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavla Svobody ji připravilo vedení Domova a Centra denních služeb Jablonec nad Nisou.

 

Ke Dni matek popřál seniorkám kmen malých Indiánů z Jablonce

Vydáno: 11.5.2018

Romantikou starých Májovek ožil ve středu 9. května Domov důchodců ve Velkých Hamrech. Ke Dni matek sem přijely seniorkám poblahopřát děti z MŠ Slunečnice Jablonec nad Nisou, převlečené za malé Indiány. V indiánském duchu se také neslo celé jejich pásmo písniček, říkánek a tanečků. Ke gratulaci předškoláků se připojil i náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Den rodiny proběhne ve znamení propagace pěstounské péče

Vydáno: 11.5.2018

Na Mezinárodní den rodiny, který si lidé na celém světě připomínají každý rok 15. května, chystá Liberecký kraj spolu s ostatními realizátory kampaně MÍT DOMOV A RODINU „Samozřejmost nebo vzácnost?“ několik akcí, jejichž cílem je vzbudit u veřejnosti zájem o pěstounskou péči. Debaty o náhradním rodičovství se v tento den uskuteční v Turnově, Železném Brodě, České Lípě a Tanvaldu.

 

Školáci by s průměrnou mzdou nevyžili

Vydáno: 10.5.2018

Přes 150 dětí z osmi základních škol Libereckého kraje se ve čtvrtek 10. května sešlo na půdě Krajského úřadu LK. Organizace Škola pro demokracii spolu s vedením kraje zde připravila další setkání jejich žákovských parlamentů. Ve třech skupinkách diskutovali školáci za podpory krajské radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Květy Vinklátové a náměstka hejtmana LK pro sociální věci Pavla Svobody o aktuálních tématech. Každá skupina pak v závěru přednesla krátkou prezentaci toho, k čemu v debatě žáci došli.

 

Nová pracovní skupina se zaměří na sociální začleňování

Vydáno: 24.4.2018

Nová Pracovní skupina sociální začleňování Regionální stálé konference v Libereckém kraji byla ustanovena v pondělí 23. dubna na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje. Pracovní skupina, složená ze zástupců Libereckého kraje, obcí, Úřadu vlády ČR, Úřadu práce Liberec a dalších organizací, bude mapovat lokální potřeby v oblasti sociálního začleňování. Současně bude pomáhat hledat finanční prostředky pro pomoc občanům, jimž hrozí sociální vyloučení. Jedním ze členů pracovní skupiny je náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Sbírkou šatstva opět pomohli krajští úředníci lidem v nouzi

Vydáno: 15.4.2018

Co už jeden nepotřebuje, může ještě posloužit druhému. Životnost staršího oblečení, hraček a vybavení do domácnosti prodlužuje sbírka Krajského úřadu Libereckého kraje, nazvaná Dejte věcem druhou šanci. Každého půl roku ji pro lidi v hmotné nouzi vyhlašuje sociální odbor. V pátek 13. dubna se pod patronací náměstka hejtmana LK pro sociální věci Pavla Svobody uskutečnila sbírka už posedmé.

 

Sbírka ošacení mezi zaměstnanci krajského úřadu dá zachovalým věcem druhou šanci

Vydáno: 13.4.2018

Nepotřebné starší oblečení, ale i ložní prádlo, spacáky, deky, hračky nebo vybavení do domácností může ještě posloužit těm, kteří si tyto věci nemohou z finančních důvodů pořídit sami. V pátek 13. dubna se v přízemí krajského úřadu koná sbírka, organizovaná jen pro krajské úředníky, s názvem „Dejte věcem druhou šanci“.

 

Senioři vkročili do další etapy vzdělávání

Vydáno: 5.4.2018

Náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda se ve středu 4. dubna ujal ve Spolkovém domě v Jablonci nad Nisou zahájení druhého semestru 4. cyklu Akademie seniorů. Účastníkům akademie, jichž se sešly bezmála čtyři desítky, přednášel o dnešní péči o seniory, o tom, jak starším lidem pomáhá stát a jaké služby jim nabízí.

 

Hokejové naděje z jablonecké školy přesvědčivě rozdrtily Švédy

Vydáno: 4.4.2018

Český hokej se o svou budoucnost bát nemusí. To ukázala série přátelských utkání ve Švédsku teprve jedenáctiletých a desetiletých hráčů z týmu Czech North Hockey, složeného z absolventů a žáků Letní hokejové školy v Jablonci nad Nisou. Ve Švédsku odehráli pět zápasů a nejenže všechny vyhráli. Své stejně staré soupeře nad to porazili vysokým rozdílem.

 

Budova krajského úřadu se potřetí zbarví do modré

Vydáno: 30.3.2018

V noci z 2. na 3. dubna 2018 se budova sídla Libereckého kraje opět zahalí do modré barvy. Krajský úřad tak vyjádří podporu Světovému dni porozumění autismu, který od roku 2008 vyhlašuje Organizace spojených národů. Osvětová kampaň Porozumět autismu bude probíhat celý duben.

 

Strana výpisu

... 7 ...