V Domově Potoky pečují také o lidi s Huntingtonovou chorobou

Vydáno: 19.12.2017

Soukromé zařízení v Domově Potoky, v němž se starají o duševně nemocné osoby, si spolu s úředníky odboru sociálních věcí Krajského úřadu LK prohlédl v polovině prosince náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda. Vedení kraje totiž uvažuje o tom, že zařadí Domov Potoky do Základní sítě poskytovatelů sociálních služeb LK, čímž by měl domov nárok na finanční podporu od státu i Libereckého kraje.

 

Náměstek Svoboda popřál jabloneckým seniorům hodně štěstí v novém roce

Vydáno: 15.12.2017

Za jabloneckými seniory zavítal v adventním čase také tento rok náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Na adventních setkáních tří klubů, KS Kokonín, KS Palackého a KS Novoveská popřál seniorům hezké vánoční svátky v kruhu nejbližších a hodně zdraví a štěstí v novém roce. Ani tentokrát nezapomněl každému přinést drobný dárek.

 

Do mateřské školy vkráčel živý velbloud. Přivezl jednoho ze Tří králů

Vydáno: 8.12.2017

Živý velbloud a dva poníci se stali ve čtvrtek 7. prosince hlavní atrakcí rozsvěcení betlému Mateřské školy Slunečnice v Jablonci nad Nisou. Na zvířatech přijeli do areálu školky Tři králové, Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří podle církevní pověsti navštívili v Betlémě čerstvě narozeného Ježíška. Akci, které se zúčastnilo na 70 dětí a 100 dospělých, si v mateřské škole nenechal ujít ani náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Náměstek se přesvědčil, jak se starají o postižené u sousedů

Vydáno: 4.12.2017

Téměř dvouhodinovou detailní prohlídku i s odborným výkladem absolvoval ve středu 29. listopadu v Ústavu sociální péče pro mládež Kvasiny náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda. Ještě před prohlídkou celého areálu se zastavil na Vánočním jarmarku poskytovatelů sociálních služeb v Kostelci nad Orlicí, kde své výrobky nabízeli návštěvníkům klienti chráněných dílen z celého Královéhradeckého kraje.

 

Senioři z domova v Hamrech mají kam zajít na kávu. A zdarma

Vydáno: 1.12.2017

Novou kavárnu otevřeli pro své klienty ve čtvrtek 30. listopadu v Domově důchodců Velké Hamry. Je určena pouze pro seniory z domova. Ti zde za kávu nebudou nic platit. Stejně tak si k ní zdarma mohou pochutnat i na domácím pečivu a cukroví, které pro ně bude péct kuchyně v domově. Na křest nové retro kavárničky, nazvané Babiččina kavárna, přijel také náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Výrobky zdravotně postižených vydělaly na novou kavárnu 6 tisíc korun

Vydáno: 1.12.2017

Necelých 6 tisíc korun vynesla ve čtvrtek 30. listopadu aukce keramických andělů, koulí, vánočních stromků z džínoviny, obrázků a dalších výrobků zdravotně postižených klientů Domova Raspenava. Aukcí vyvrcholila výstava prací klientů raspenavského domova, nazvaná S radostí. Trvala ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje celý listopad a záštitu nad ní i samotnou aukcí převzal náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Rada seniorů zhodnotila na půdě Libereckého kraje svou činnost

Vydáno: 24.11.2017

Ke zhodnocení uplynulého období a plánu aktivit na další rok se sešla na Krajském úřadě Libereckého kraje v pátek 24. listopadu Krajská rada seniorů LK. Nad konferencí, které se zúčastnili také předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes a místopředseda Milan Taraba, převzal záštitu náměstek hejtmana LK pro resort sociálních věcí Pavel Svoboda. Ten také účastníky konference pozdravil osobně.

 

Nejhůř hledají práci lidé, které skříply novodobé stresy

Vydáno: 23.11.2017

I v čase rekordně nízké nezaměstnanosti má liberecký Úřad práce v evidenci uchazečů o zaměstnání nyní bezmála 500 zdravotně postižených. O tom, jak najít pro ně pracovní uplatnění, diskutovali zástupci několika institucí a organizací ve čtvrtek 23. listopadu na půdě Krajského úřadu LK na semináři, nazvaném Aktivizace a zaměstnávání OZP v běžných podmínkách. Nad seminářem převzal záštitu náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Klienti chráněných dílen se opět blýskli na Vánočních trzích

Vydáno: 22.11.2017

Vánočními trhy ožil ve středu 22. listopadu už počtrnácté multimediální sál Krajského úřadu Libereckého kraje. Na nich předvádějí a prodávají své výrobky klienti chráněných dílen z celého kraje. Trhy připravuje odbor sociálních věcí a záštitu nad nimi převzal náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda, který ani letos neodcházel z akce s prázdnou.

 

Pochod proti diabetu ukončili účastníci v sídle Libereckého kraje

Vydáno: 14.11.2017

Už od roku 2008 vyrážejí každý rok 14. listopadu senioři z Jablonce nad Nisou na Pochod proti diabetu. Letošní vycházku ukončila dvacítka z nich na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje setkáním s náměstkem hejtmana LK Pavlem Svobodou. Kromě debaty o této civilizační hrozbě lidstva si členové Dia-clubu Senior také prohlédli zasedací sál Zastupitelů Libereckého kraje a vyzkoušeli hlasovací zařízení.

 

Strana výpisu

... 8 ...