Výrobky zdravotně postižených vydělaly na novou kavárnu 6 tisíc korun

Vydáno: 1.12.2017

Necelých 6 tisíc korun vynesla ve čtvrtek 30. listopadu aukce keramických andělů, koulí, vánočních stromků z džínoviny, obrázků a dalších výrobků zdravotně postižených klientů Domova Raspenava. Aukcí vyvrcholila výstava prací klientů raspenavského domova, nazvaná S radostí. Trvala ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje celý listopad a záštitu nad ní i samotnou aukcí převzal náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Rada seniorů zhodnotila na půdě Libereckého kraje svou činnost

Vydáno: 24.11.2017

Ke zhodnocení uplynulého období a plánu aktivit na další rok se sešla na Krajském úřadě Libereckého kraje v pátek 24. listopadu Krajská rada seniorů LK. Nad konferencí, které se zúčastnili také předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes a místopředseda Milan Taraba, převzal záštitu náměstek hejtmana LK pro resort sociálních věcí Pavel Svoboda. Ten také účastníky konference pozdravil osobně.

 

Nejhůř hledají práci lidé, které skříply novodobé stresy

Vydáno: 23.11.2017

I v čase rekordně nízké nezaměstnanosti má liberecký Úřad práce v evidenci uchazečů o zaměstnání nyní bezmála 500 zdravotně postižených. O tom, jak najít pro ně pracovní uplatnění, diskutovali zástupci několika institucí a organizací ve čtvrtek 23. listopadu na půdě Krajského úřadu LK na semináři, nazvaném Aktivizace a zaměstnávání OZP v běžných podmínkách. Nad seminářem převzal záštitu náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Klienti chráněných dílen se opět blýskli na Vánočních trzích

Vydáno: 22.11.2017

Vánočními trhy ožil ve středu 22. listopadu už počtrnácté multimediální sál Krajského úřadu Libereckého kraje. Na nich předvádějí a prodávají své výrobky klienti chráněných dílen z celého kraje. Trhy připravuje odbor sociálních věcí a záštitu nad nimi převzal náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda, který ani letos neodcházel z akce s prázdnou.

 

Pochod proti diabetu ukončili účastníci v sídle Libereckého kraje

Vydáno: 14.11.2017

Už od roku 2008 vyrážejí každý rok 14. listopadu senioři z Jablonce nad Nisou na Pochod proti diabetu. Letošní vycházku ukončila dvacítka z nich na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje setkáním s náměstkem hejtmana LK Pavlem Svobodou. Kromě debaty o této civilizační hrozbě lidstva si členové Dia-clubu Senior také prohlédli zasedací sál Zastupitelů Libereckého kraje a vyzkoušeli hlasovací zařízení.

 

Novou kavárnu pomohou vybudovat výrobky mentálně postižených

Vydáno: 8.11.2017

Už druhou výstavu výrobků své chráněné dílny připravil nyní na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje Domov Raspenava. Až do konce listopadu si mohou návštěvníci každý všední den prohlédnout ve vestibulu úřadu keramické figurky a hrníčky, vánoční stromky z džínoviny, obrázky a další drobná díla, zhotovená mladými lidmi s mentálním a kombinovaným postižením. Výtěžek z prodeje výrobků použije vedení domova na vybudování nové kavárny v Raspenavě.

 

Brzy budou senioři tvořit třetinu všech obyvatel. Na to se musí i kraj připravit

Vydáno: 2.11.2017

Seniorů bude v příštích letech v České republice i nadále strmě přibývat. Podle jedné z prognóz Ministerstva práce a sociálních věcí ČR budou v roce 2050 představovat penzisté 40 procent všech obyvatel. O tom, jak se na stárnutí populace připravit, debatovali na půdě Krajského úřadu LK ve středu 1. listopadu zástupci ministerstva, Libereckého kraje, Rady seniorů, Policie České republiky, Úřadu práce, obcí a dalších institucí.

 

Módní přehlídka propojila výbušnost mládí s elegancí dříve narozených

Vydáno: 1.11.2017

„Není ošklivých žen. Jsou jen ženy, které nevědí, jak se učinit krásnými.“ Tento citát slavné francouzské kurtizány 17. století Ninon De Lenclos zvolilo liberecké Komunitní středisko Kontakt jako motto módní přehlídky, kde se vedle modelů studentek předváděly na molu i starší dámy. Přehlídka se uskutečnila v Lázních – Oblastní galerii Liberec v úterý 31. října už potřetí.

 

Projekt má pomoci vrátit se duševně nemocným lidem domů

Vydáno: 25.10.2017

Bezmála sto poskytovatelů sociálních služeb se sešlo ve středu 25. října v multimediálním sále Krajského úřadu LK se zástupci odboru sociálních věcí a náměstkem hejtmana LK Pavlem Svobodou nad dvěma již rozběhnutými projekty. Jejich cílem je rozšířit sociální služby v kraji tak, aby bylo umožněno mnohým lidem s duševními chorobami a kombinovanými vadami vrátit se z prostředí ústavů domů a zde žít plnohodnotnější život.

 

Týden náhradního rodičovství má probudit zájem budoucích pěstounů

Vydáno: 20.10.2017

Počet pěstounů, kteří jsou ochotní nabídnout domov dětem, jež nemají to štěstí vyrůstat ve své přirozené rodině, v posledních letech klesá. Zastavit tento trend je cílem akce Týden náhradního rodičovství. Připravil ji v rámci kampaně „Mít domov a rodinu, samozřejmost nebo vzácnost?“ spolu s členy Pracovní skupiny pro vyhledávání náhradních rodičů Liberecký kraj. Pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavla Svobody se koná od 16. do 21. října.

 

Strana výpisu

... 8 ...