Sociální služby bijí na poplach. Chybí peníze na zdravotní péči

Vydáno: 15.5.2019

Péči zdravotních sester v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních proplácejí zdravotní pojišťovny, ale těm, jež pracují například v domovech seniorů či ústavech pro zdravotně postižené, mzdu dorovnává zřizovatel dané organizace nebo organizace sama.

 

Zdravotně postižení pobavili na festivalu stovky diváků

Vydáno: 30.4.2019

Zpěvu, tanci i divadelním vystoupením zdravotně postižených dětí, mládeže a dospělých patřilo na konci dubna několik kulturních stánků na Semilsku. Uskutečnil se zde 22. ročník přehlídky, nazvané Patříme k sobě. Galakoncertu v Krakonošově divadle ve Vysokém nad Jizerou se ve čtvrtek 25. dubna zúčastnil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Nebylo to poprvé, co přehlídku podpořil.

 

Pečující si zaslouží větší podporu, shodli se účastníci Kulatého stolu

Vydáno: 17.4.2019

Lidem, kteří se doma starají o své méně soběstačné příbuzné, byl věnován v pondělí 15. dubna na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje Kulatý stůl. Pod názvem „Jak podpořit pečující osoby na regionální a lokální úrovni?“ jej připravil Fond dalšího vzdělávání. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Výtěžek sbírky Krajského úřadu putoval tentokrát do Nábytkové banky Liberec

Vydáno: 12.4.2019

Nejen starší, ale ještě plně funkční oblečení, ale také hračky, boty, dívčí brusle, sklenice, hrnky a další potřeby pro domácnost vynesl sociálně slabým další ročník sbírky, nazvané Dejte věcem druhou šanci. Sbírka se uskutečnila na Krajském úřadě Libereckého kraje v pátek 12. dubna. Sbírku vyhlašuje už od roku 2015 dvakrát ročně sociální odbor krajského úřadu jen pro zaměstnance. Jejím patronem je náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Krajský úřad opět patřil Velikonočním trhům

Vydáno: 10.4.2019

Zástupci více než třiceti organizací sociální péče z celého kraje se ve středu 10. dubna opět po roce sjeli do multimediálního sálu Krajského úřadu Libereckého kraje, aby se zde na Velikonočních trzích pochlubili ručně zhotovenými výrobky svých klientů. Velikonoční trhy připravuje sociální odbor úřadu. Jejich patronem je náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který ani letos neodolal a koupil si pár drobností s velikonoční tématikou.

 

Kavárna Domov v Raspenavě, kde pečou dorty zdravotně postižení, oslavila první výročí

Vydáno: 19.3.2019

Kavárenským tanečkem, na který se sjelo až 60 klientů z domovů v kraji, oslavilo vedení Domova Raspenava rok od otevření své kavárny. Kavárna Domov je v současné době jedinou ve městě. Působí také jako sociálně terapeutická dílna. Domácí zákusky, různé druhy kávy, čaje a studené nápoje zde připravují pod vedením zkušených pracovníků lidé s mentálním a kombinovaným postižením Domova Raspenava, příspěvkové organizace Libereckého kraje.

 

Nová cukrárna domova důchodců je otevřená i pro veřejnost

Vydáno: 15.3.2019

Novou cukrárnu otevřel na začátku roku Domov pro seniory Vratislavice nad Nisou. Je určena nejen seniorům z domova, ale i místním lidem z okolí. Do Cukrárny Za plotem se ve čtvrtek 13. března přišel podívat také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Současně zde popřál všechno nejlepší pětici obyvatel domova, která tu zrovna hromadně slavila narozeniny.

 

Kytičku si k MDŽ odnesly od náměstka Svobody také členky Českého svazu žen

Vydáno: 11.3.2019

V jablonecké Městské sportovní hale se v pátek 8. března sešlo při příležitosti MDŽ na 40 členek zdejšího Českého svazu žen. Setkání, kterého se zúčastnil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, nebylo ale pouhou oslavou svátku přítomných žen. Účastnice se také z několika projevů dozvěděly, jaké aktivity pro ně až do konce roku svaz chystá a jaké jsou před jejich organizací nejdůležitější úkoly v boji za ženská práva.

 

Náměstek Svoboda popřál jabloneckým seniorkám k MDŽ

Vydáno: 7.3.2019

K Mezinárodnímu dni žen pogratuloval sedmdesáti členkám místních klubů seniorů ve středu 6. března v jablonecké Městské sportovní hale náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Na oslavě si s některými také zatančil.

 

Znevýhodněným dětem v kraji poslal Nadační fond Albert 243 tisíc korun

Vydáno: 6.3.2019

Pětici organizací, které se věnují dětem z dětských domovů nebo ze sociálně slabých rodin, ocenil v úterý 5. března na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje v programu Bertík pomáhá Nadační fond Albert. Dohromady jim poslal 243 tisíc korun. Symbolické šeky předal zástupcům organizací náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 8 ...