Výtěžek sbírky Krajského úřadu putoval tentokrát do Nábytkové banky Liberec

Vydáno: 12.4.2019

Nejen starší, ale ještě plně funkční oblečení, ale také hračky, boty, dívčí brusle, sklenice, hrnky a další potřeby pro domácnost vynesl sociálně slabým další ročník sbírky, nazvané Dejte věcem druhou šanci. Sbírka se uskutečnila na Krajském úřadě Libereckého kraje v pátek 12. dubna. Sbírku vyhlašuje už od roku 2015 dvakrát ročně sociální odbor krajského úřadu jen pro zaměstnance. Jejím patronem je náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Krajský úřad opět patřil Velikonočním trhům

Vydáno: 10.4.2019

Zástupci více než třiceti organizací sociální péče z celého kraje se ve středu 10. dubna opět po roce sjeli do multimediálního sálu Krajského úřadu Libereckého kraje, aby se zde na Velikonočních trzích pochlubili ručně zhotovenými výrobky svých klientů. Velikonoční trhy připravuje sociální odbor úřadu. Jejich patronem je náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který ani letos neodolal a koupil si pár drobností s velikonoční tématikou.

 

Kavárna Domov v Raspenavě, kde pečou dorty zdravotně postižení, oslavila první výročí

Vydáno: 19.3.2019

Kavárenským tanečkem, na který se sjelo až 60 klientů z domovů v kraji, oslavilo vedení Domova Raspenava rok od otevření své kavárny. Kavárna Domov je v současné době jedinou ve městě. Působí také jako sociálně terapeutická dílna. Domácí zákusky, různé druhy kávy, čaje a studené nápoje zde připravují pod vedením zkušených pracovníků lidé s mentálním a kombinovaným postižením Domova Raspenava, příspěvkové organizace Libereckého kraje.

 

Nová cukrárna domova důchodců je otevřená i pro veřejnost

Vydáno: 15.3.2019

Novou cukrárnu otevřel na začátku roku Domov pro seniory Vratislavice nad Nisou. Je určena nejen seniorům z domova, ale i místním lidem z okolí. Do Cukrárny Za plotem se ve čtvrtek 13. března přišel podívat také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Současně zde popřál všechno nejlepší pětici obyvatel domova, která tu zrovna hromadně slavila narozeniny.

 

Kytičku si k MDŽ odnesly od náměstka Svobody také členky Českého svazu žen

Vydáno: 11.3.2019

V jablonecké Městské sportovní hale se v pátek 8. března sešlo při příležitosti MDŽ na 40 členek zdejšího Českého svazu žen. Setkání, kterého se zúčastnil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, nebylo ale pouhou oslavou svátku přítomných žen. Účastnice se také z několika projevů dozvěděly, jaké aktivity pro ně až do konce roku svaz chystá a jaké jsou před jejich organizací nejdůležitější úkoly v boji za ženská práva.

 

Náměstek Svoboda popřál jabloneckým seniorkám k MDŽ

Vydáno: 7.3.2019

K Mezinárodnímu dni žen pogratuloval sedmdesáti členkám místních klubů seniorů ve středu 6. března v jablonecké Městské sportovní hale náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Na oslavě si s některými také zatančil.

 

Znevýhodněným dětem v kraji poslal Nadační fond Albert 243 tisíc korun

Vydáno: 6.3.2019

Pětici organizací, které se věnují dětem z dětských domovů nebo ze sociálně slabých rodin, ocenil v úterý 5. března na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje v programu Bertík pomáhá Nadační fond Albert. Dohromady jim poslal 243 tisíc korun. Symbolické šeky předal zástupcům organizací náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Na sociální služby získal kraj o 30 milionů víc než vloni

Vydáno: 28.2.2019

Přes 626 milionů korun získal na podporu sociálních služeb od státu pro letošní rok Liberecký kraj. Přestože částka představuje zatím jen přes 87 % z toho, o co sociální resort Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky žádal (přes 712 milionů), je to o více než 30 milionů korun, než dostal vloni. Příjem dotace a její rozdělení organizacím odsouhlasili v úterý 26. února krajští zastupitelé.

 

Bývalí vězni, narkomani nebo lidé z dětských domovů najdou pomoc pod jednou střechou

Vydáno: 31.1.2019

Činnost nového Multifunkčního sociálního centra – Domu humanity Liberec slavnostně zahájilo ve středu 30. ledna vedení neziskové organizace Most k naději spolu s představiteli statutárního města Liberec a Libereckého kraje. Dům humanity spojuje všechny sociální a protidrogové služby, které organizace Most k naději v Liberci svým klientům poskytuje.

 

Jablonec se pyšní novým centrem pro ohrožené rodiny, handicapované a seniory

Vydáno: 29.1.2019

Po více jak půlroční intenzívní rekonstrukci dokončili stavbaři v ulici 5. května v Jablonci nad Nisou nové Centrum terénních a ambulantních služeb. Rekonstrukce vyšla na více jak 14 milionů korun, město Jablonec na ni získalo 11milionovou dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu. Slavnostního otevření se v úterý 29. ledna zúčastnil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který stál u zrodu projektu před několika lety, kdy byl náměstkem primátora Jablonce.

 

Strana výpisu

... 8 ...