Kraj podpořil vznik nábytkové banky. Náměstek přidal ještě židli

Vydáno: 9.10.2018

Těm, co mají hlouběji do kapsy, pomůže s nezbytným zařízením bytu nová Nábytková banka. V Liberci ji otevřela organizace Pomoc v nouzi v pondělí 8. října. Významně se o vznik banky zasloužilo jak statutární město Liberec, tak i Liberecký kraj, který jí věnoval na provoz sumu 120 tisíc korun. Náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda k tomu přidal do skladu banky jednu svou starší židli. Co by jinak skončilo ve spalovně nebo na skládce, může ještě někomu pár let dobře sloužit.

 

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Vydáno: 8.10.2018

Od 15. do 19. října 2018 se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s mottem „Podporujeme jedině život dětí v rodině“. Právě dětem, o které se dočasně jejich rodiče nechtějí či nemohou postarat, je nutné najít nový domov. Mediální tváří tohoto ročníku Týdne náhradního rodičovství se stal Michal Bulíř z HC Bílí Tygři Liberec.

 

Starost o Jablonec ani na Libereckém kraji Pavla Svobodu neopustila

Vydáno: 20.9.2018

Ne nadarmo se říká, že vyspělost každé společnosti se pozná podle toho, jak se umí postarat o své nejslabší členy, o seniory, zdravotně postižené, matky samoživitelky, opuštěné děti nebo národnostní menšiny. Sociální cítění bylo tím hlavním popudem, který přivedl Mgr. Pavla Svobodu (39 let) před lety do České strany sociálně demokratické. Sociální témata jej provázela i ve dvou politických funkcích, které dosud zastával. A také kvůli nim nyní znovu za ČSSD kandiduje do zastupitelstva statutárního města Jablonec nad Nisou.

 

Kraj přidal na pomoc dětem se sluchovým postižením čtvrt milionu korun

Vydáno: 7.9.2018

Částkou 250 tisíc korun podpořil Liberecký kraj činnost českolipského Nadačního fondu Ozvěna, jenž pomáhá dětem a mladým lidem se sluchovým postižením. Účelovou investiční dotaci schválili na svém zasedání 28. srpna krajští zastupitelé. Peníze jsou určeny na nákup kompenzačních pomůcek a jejich příslušenství pro děti se sluchovým handicapem.

 

Senioři domova v Jabloneckých Pasekách vyzkoušeli nový gril

Vydáno: 5.9.2018

Postupným vylepšováním prochází nyní Domov důchodců Jablonecké Paseky, příspěvková organizace Libereckého kraje. V rámci stavebních úprav budovy se senioři letos dočkali nového vestibulu i s nábytkem. A na letní slavnosti si pochutnali na mase, upečeném na zbrusu novém grilu. Upravené prostory si přijel prohlédnout v závěru prázdnin také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Náměstek Svoboda zahájil školní rok na technické škole v Jablonci

Vydáno: 3.9.2018

Hodně úspěchů ve studiu, dobré učitele a prima kamarády popřál náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda v pondělí 3. září novým studentům Střední průmyslové školy technické v Jablonci nad Nisou. První den nového školního roku se také v doprovodu ředitele školy Petra Froňka podíval do několika učeben a prohlédl si přístroje, sloužící ke studiu.

 

Liberecký kraj ocenil hrdinství vězňů z období nacismu

Vydáno: 19.8.2018

Političtí vězni z druhé světové války se i letos dočkali drobného finančního příspěvku od Libereckého kraje. Symbolický šek s celkovou sumou 32 500 korun, který je výrazem úcty vedení kraje k jejich hrdinství, jim v budově Krajského úřadu ve čtvrtek 16. srpna předal hejtman Libereckého kraje Martin Půta spolu s náměstkem pro sociální věci Pavlem Svobodou.

 

Bránou na Ještěd prošel náměstek Pavel Svoboda pro jistotu několikrát

Vydáno: 14.8.2018

Za každého, kdo o víkendu 11. a 12. srpna u parkoviště chaty Ještědka prošel symbolickou Bránou cestou na Ještěd, přispěl výrobce oblíbeného nealkoholického piva Birell pětikorunu na sportovní vybavení pro handicapované sportovce. Projekt Nezastavitelní se uskutečnil na Ještědu už několikátým rokem. Letos se na charitativní procházku vydal také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. A pro jistotu prošel bránou několikrát.

 

Mladé talenty procvičil na hokejové škole i kouč Sparty Jaroslav Nedvěd

Vydáno: 13.8.2018

Na jeden z tréninků letošního čtvrtého ročníku Letní hokejové školy v Jablonci nad Nisou zavítal také někdejší reprezentant a obránce HC Sparta Praha, současný sparťanský kouč Jaroslav Nedvěd. Hokejovou školu, v níž se zdokonalují talenty z celé republiky ve věku 7 až 15 let, finančně podpořil Liberecký kraj. Proto na tréninku s Jaroslavem Nedvědem nechyběl v pátek 10. srpna ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Síť sociálních služeb v kraji projde aktualizací

Vydáno: 11.8.2018

Novou výzvu, na základě které se mohou poskytovatelé ucházet o zařazení do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje 2018 – 2020 (na rok 2019), schválila v úterý 7. srpna Rada Libereckého kraje. Poskytovatelé sociálních služeb, zařazení v síti, jsou podporováni z prostředků MPSV, z rozpočtu Libereckého kraje, obcí a dalších veřejných zdrojů. Proto je pro ně důležité být v síti zahrnutí.

 

Strana výpisu

... 8 ...