Multimediální sál Krajského úřadu znovu ožil Velikonočními trhy

Vydáno: 22.3.2018

Ručně malované kraslice, kuřátka uháčkovaná z vlny, ptáčci z nejrůznějších materiálů, pomlázka a další symboly Velikonoc zaplnily ve středu 21. března multimediální sál Krajského úřadu Libereckého kraje. Své výrobky zde vystavovali a prodávali klienti bezmála třicítky organizací sociální péče z celého kraje. Velikonoční trhy každý rok připravuje sociální odbor, a jejich patronem byl opět náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Opatrovníci chrání jak klienta, tak i jeho okolí před ním samotným

Vydáno: 15.3.2018

Se spoustou problémů se stále potýkají zejména menší obce, jejichž úředníci vykonávají u osob omezených ve svéprávnosti úlohu veřejného opatrovníka. Právě jim byla ve středu 14. března věnována konference na Krajském úřadě Libereckého kraje. Pod názvem „Aktuální otázky ve veřejném opatrovnictví“ ji připravil odbor sociálních věcí krajského úřadu, oddělení sociální práce. Záštitu nad konferencí převzal náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Jabloneční senioři si pochvalovali jídelnu Krajského úřadu

Vydáno: 14.3.2018

Na svém výletě do Liberce nevynechala dvacítka jabloneckých seniorů ani Krajský úřad Libereckého kraje. A přitom se senioři zastavili na kus řeči u náměstka hejtmana LK pro sociální věci Pavla Svobody.

 

Ministryně Němcová se zajímala o zdravotně postižené

Vydáno: 14.3.2018

Vláda České republiky zavítala v úterý 13. března 2018 do Libereckého kraje. Na výjezdním zasedání se řešila různá témata, která souvisela s problémy příslušných regionů. Diskutovalo se například o dopravní infrastruktuře, o dalších postupech na území bývalého vojenského prostoru Ralsko, vybudování Centra urgentní medicíny v liberecké nemocnici či rekonstrukci skokanského areálu v Harrachově.

 

Nejlepší sport je kafe a dort! Tím se řídí v Raspenavě

Vydáno: 13.3.2018

Citát oblíbené herečky a spisovatelky Haliny Pawlowské, že nejlepší sport je kafe a dort, zazněl v pondělí 12. března při slavnostním otevření nové kavárny Domov v Raspenavě. Kavárna je unikátní nejen tím, že se stala jedinou ve městě. Současně bude fungovat i jako sociálně terapeutická dílna. To znamená, že hosty budou obsluhovat zdravotně postižení z Domova Raspenava.

 

Náměstek hejtmana popřál k MDŽ v Jablonci více než stovce žen

Vydáno: 9.3.2018

Hned na tři místa oslav Mezinárodního dne žen v Jablonci nad Nisou zavítal náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda. Dohromady tak potěšil květinou bezmála 130 oslavenkyň.

 

V poradním týmu ombudsmanky usednou i lidé z Libereckého kraje

Vydáno: 19.2.2018

Příprava odborného poradního týmu veřejné ochránkyně práv, který bude monitorovat dodržování práv zdravotně postižených, byla hlavním tématem setkání členů kanceláře ombudsmanky se zástupci řady organizací z Libereckého kraje v pondělí 19. února v budově Krajského úřadu LK. Semináře se zúčastnil také náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Jablonec zasáhlo masopustní veselí

Vydáno: 15.2.2018

Tradiční masopustní průvod oživil v úterý 13. února centrum Jablonce nad Nisou. S jednou z masek si zatančil také náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Záběry z Olympijského dne v Hamrech putovaly do Pchjongčchangu

Vydáno: 14.2.2018

Vlastní Olympijský den prožili v pondělí 12. února klienti Domova důchodců ve Velkých Hamrech. Fotografie a video ze sportovního zápolení seniorů poslalo vedení domova do Českého domu v jihokorejském Pchjongčchangu jako výraz toho, že i oni drží palce na zimní olympiádě tuzemským sportovcům.

 

Kraj představuje fotografie ze života osob s mentálním postižením

Vydáno: 8.2.2018

Putovní výstava fotografií, které zachycují zážitky mentálně postižených z dvanácti organizací z celé republiky, je nyní až do 16. února k vidění ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Záštitu nad libereckou zastávkou kolekce snímků převzal náměstek hejtmana LK pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 8 ...