Ministryně Němcová se zajímala o zdravotně postižené

Vydáno: 14.3.2018

Vláda České republiky zavítala v úterý 13. března 2018 do Libereckého kraje. Na výjezdním zasedání se řešila různá témata, která souvisela s problémy příslušných regionů. Diskutovalo se například o dopravní infrastruktuře, o dalších postupech na území bývalého vojenského prostoru Ralsko, vybudování Centra urgentní medicíny v liberecké nemocnici či rekonstrukci skokanského areálu v Harrachově.

 

Nejlepší sport je kafe a dort! Tím se řídí v Raspenavě

Vydáno: 13.3.2018

Citát oblíbené herečky a spisovatelky Haliny Pawlowské, že nejlepší sport je kafe a dort, zazněl v pondělí 12. března při slavnostním otevření nové kavárny Domov v Raspenavě. Kavárna je unikátní nejen tím, že se stala jedinou ve městě. Současně bude fungovat i jako sociálně terapeutická dílna. To znamená, že hosty budou obsluhovat zdravotně postižení z Domova Raspenava.

 

Náměstek hejtmana popřál k MDŽ v Jablonci více než stovce žen

Vydáno: 9.3.2018

Hned na tři místa oslav Mezinárodního dne žen v Jablonci nad Nisou zavítal náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda. Dohromady tak potěšil květinou bezmála 130 oslavenkyň.

 

V poradním týmu ombudsmanky usednou i lidé z Libereckého kraje

Vydáno: 19.2.2018

Příprava odborného poradního týmu veřejné ochránkyně práv, který bude monitorovat dodržování práv zdravotně postižených, byla hlavním tématem setkání členů kanceláře ombudsmanky se zástupci řady organizací z Libereckého kraje v pondělí 19. února v budově Krajského úřadu LK. Semináře se zúčastnil také náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Jablonec zasáhlo masopustní veselí

Vydáno: 15.2.2018

Tradiční masopustní průvod oživil v úterý 13. února centrum Jablonce nad Nisou. S jednou z masek si zatančil také náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Záběry z Olympijského dne v Hamrech putovaly do Pchjongčchangu

Vydáno: 14.2.2018

Vlastní Olympijský den prožili v pondělí 12. února klienti Domova důchodců ve Velkých Hamrech. Fotografie a video ze sportovního zápolení seniorů poslalo vedení domova do Českého domu v jihokorejském Pchjongčchangu jako výraz toho, že i oni drží palce na zimní olympiádě tuzemským sportovcům.

 

Kraj představuje fotografie ze života osob s mentálním postižením

Vydáno: 8.2.2018

Putovní výstava fotografií, které zachycují zážitky mentálně postižených z dvanácti organizací z celé republiky, je nyní až do 16. února k vidění ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Záštitu nad libereckou zastávkou kolekce snímků převzal náměstek hejtmana LK pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

V kraji chybí informační centrum pro seniory, shodli se účastníci setkání

Vydáno: 7.2.2018

Řada podnětů zazněla na druhém zasedání platformy Libereckého kraje ke strategii přípravy na stárnutí populace. Setkání, které připravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu s Libereckým krajem, se uskutečnilo ve středu 8. února v budově Krajského úřadu LK. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Klienti ze stacionáře v České Lípě znovu bodovali na zimních hrách

Vydáno: 5.2.2018

Národní Zimní hry Speciálních olympiád, které se uskutečnily 13. až 17. ledna v Horní Malé Úpě v Krkonoších, se opět neobešly bez zástupců Libereckého kraje. Letošního 27. ročníku se zúčastnili čtyři klienti Denního stacionáře pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením Česká Lípa.

 

Nové komunitní centrum bude pomáhat lidem s duševním onemocněním

Vydáno: 31.1.2018

Za účasti vedení Libereckého kraje otevřelo v úterý 30. ledna v liberecké Kostelní ulici sdružení TULIPAN nové komunitní centrum. Bude lidem s duševním onemocněním pomáhat udržovat a rozvíjet psychickou kondici, a případně také pro ně hledat vhodné pracovní uplatnění a chráněné bydlení.

 

Strana výpisu

... 9 ...