Chcete se dožít stovky? Běžte k poště!

Vydáno: 5.7.2018

Marie Jermanová z Hrádku nad Nisou je ještě starší než naše republika. V úterý 3. července oslavila v Domě s pečovatelskou službou v Hrádku ve výborné kondici 101. narozeniny. K tomu, že už načala druhou stovku, popřál jubilantce za Liberecký kraj náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Květina od náměstka hejtmana ozdobí jeden z pokojů hospice

Vydáno: 2.7.2018

Výzvy Hospice svaté Zdislavy v Liberci, aby lidé zkrášlili pokojovou květinou zdejším klientům jejich prostředí, si všiml náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ve středu 27. června koupil nenáročnou rostlinu, pocházející ze subtropických oblastí Asie a Afriky, nazvanou dracéna nebo také dračinec a navštívil s ní ředitelku hospice Taťánu Janouškovou.

 

Nejlepším zaměstnavatelem lidí s postižením je firma Norwood z České Lípy

Vydáno: 24.6.2018

Českolipský výrobce stavebních samonosných panelů, firma Norwood, vybojovala první místo osmého ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku. Soutěž každé dva roky oceňuje firmy, které dávají práci osobám se zdravotním postižením. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve čtvrtek 21. června v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Záštitu nad akcí převzali ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová a hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

 

Rodinná politika by se neměla týkat jen žen, zdůraznila v Liberci Rut Kolínská

Vydáno: 20.6.2018

Úloze mateřských center a současné prorodinné politice obcí, Libereckého kraje i státu byl věnován ve středu 20. června v budově Krajského úřadu Libereckého kraje Kulatý stůl organizace Síť pro rodinu. Setkání se uskutečnilo pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavla Svobody. S hlavním příspěvkem vystoupila prezidentka Sítě pro rodinu a známá aktivistka Rut Kolínská.

 

Posluchač rozhlasu splnil seniorce přání. Nadělil jí koncert Václava Neckáře

Vydáno: 12.6.2018

Neobvyklým hostem se blýskl první Růžičkový ples v Domově důchodců Velké Hamry v neděli 10. června. Senioři si vychutnali více než hodinový koncert Václava Neckáře a jeho skupiny Bacily. Koncertem splnil nejstarší klientce domova její přání, v rámci akce Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, jeden z posluchačů rádia. Pozvání na Růžičkový ples přijal také náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Nejstarší účastnici Sportovních her je už 85 let

Vydáno: 11.6.2018

Své krajské sportovní hry připravili v Liberci také Senioři České republiky. Hry se uskutečnily v pondělí 11. června v zahradě libereckého Kolosea. Několik desítek seniorů se zde utkalo například v šipkách, hodu na cíl nebo slalomu s břemenem. Akci podpořil i Liberecký kraj. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Většina dětí z liberecké poradny pochází z rozvráceného manželství

Vydáno: 8.6.2018

Rozvod nezná vítěze. Něco při něm ztratí všichni členové rodiny. Tomuto tématu byl věnován dvoudenní seminář Centra intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje, který se uskutečnil 7. a 8. června v hotelu Zámeček v Raspenavě. Seminář, nazvaný Rodina během a po rozvodu očima rodinných terapeutů, byl určen zástupcům Policie ČR, justice, pracovníků ze sociálně-právní ochrany dětí a dalších profesí. Záštitu nad seminářem převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Na sejkory padlo v Rokytnici půl metráku brambor

Vydáno: 7.6.2018

Bezmála 80 obyvatel Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou si ve středu 6. června znovu pochutnalo na vyhlášených podkrkonošských bramborácích, nazvaných sejkory. A nejen to. Na tradiční slavnosti domova, pojmenované Sejkorák, si senioři také zazpívali a zatancovali. A protože se Sejkorák nesl v retrostylu 60. let, mnozí se patřičně vymódili. Na akci se do krajské příspěvkové organizace přijel podívat také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Kraj pomůže organizacím v sociální oblasti překlenout začátek roku deseti miliony

Vydáno: 6.6.2018

Na pokrytí provozních nákladů v prvních třech měsících roku 2019 pošle Liberecký kraj organizacím, které poskytují sociální služby, celkem 10 milionů korun. Částka by měla organizacím stačit k zajištění jejich chodu do doby, než jim přijde dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Přidělení deseti milionů z rozpočtu Libereckého kraje schválila v úterý 5. června Rada LK, jednat o tom budou ještě i krajští zastupitelé.

 

Do celorepublikového klání se probojovali senioři z odborového svazu železničářů

Vydáno: 31.5.2018

Své síly v deseti disciplínách změřilo ve středu 30. května na stadionu v Tanvaldu v prvním ročníku Krajských sportovních her seniorů na osm družstev z celého Libereckého kraje. Sportovní hry, z nichž vyšel jako absolutní vítěz tým OS železnice, připravila Krajská rada seniorů LK spolu s městem Tanvald a Senior Klubem Tanvald za podpory Libereckého kraje. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který si pár disciplín sám také vyzkoušel.

 

Strana výpisu

... 9 ...