Klienti ze stacionáře v České Lípě znovu bodovali na zimních hrách

Vydáno: 5.2.2018

Národní Zimní hry Speciálních olympiád, které se uskutečnily 13. až 17. ledna v Horní Malé Úpě v Krkonoších, se opět neobešly bez zástupců Libereckého kraje. Letošního 27. ročníku se zúčastnili čtyři klienti Denního stacionáře pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením Česká Lípa.

 

Nové komunitní centrum bude pomáhat lidem s duševním onemocněním

Vydáno: 31.1.2018

Za účasti vedení Libereckého kraje otevřelo v úterý 30. ledna v liberecké Kostelní ulici sdružení TULIPAN nové komunitní centrum. Bude lidem s duševním onemocněním pomáhat udržovat a rozvíjet psychickou kondici, a případně také pro ně hledat vhodné pracovní uplatnění a chráněné bydlení.

 

Dluhy, jejich příčiny, následky a jak se jich zbavit. Odborníci se sešli nad insolvenčním zákonem

Vydáno: 25.1.2018

Otázkou, jak posílit finanční gramotnost zejména už u školáků a mladých lidí, a také jak dostat informace o novele insolvenčního zákona k těm, co je potřebují nejvíce, se zabývala pracovní skupina pro sociální oblast Paktu zaměstnanosti Libereckého kraje. Semináře, který se uskutečnil v úterý 23. ledna v libereckém Centru Babylon, se zúčastnil také náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Každý rok mi přinesl důvod, proč se radovat, říká 103letá jubilantka

Vydáno: 24.1.2018

Je starší než naše republika. Paní Ludmila Syrovátková z Liberce se narodila 23. ledna roku 1915 ještě za Rakouska – Uherska. V obdivuhodné psychické i fyzické kondici oslavila v úterý v Domě seniorů v Liberci – Františkově 103. narozeniny. Seniorce, která ještě do loňského června žila sama ve svém bytě a s pomocí rodiny se dokázala o sebe postarat, pogratulovali k narozeninám také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a jeho náměstek pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Odboráři se sešli s náměstky hejtmana

Vydáno: 17.1.2018

Už tradiční bývá setkání zástupců krajské rady Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR s vedením Libereckého kraje, na kterém se probírají aktuální problémy ve zdravotnictví nebo sociální oblasti. Koná se obvykle jednou za půl roku už řadu let. Nyní se odboráři sešli s náměstky hejtmana LK Pavlem Svobodou a Přemyslem Sobotkou na půdě Krajského úřadu LK ve středu 17. ledna.

 

Domov důchodců získal trofej ze Světového poháru ve skibobu

Vydáno: 15.1.2018

Světový pohár zdobí od konce loňského roku prostory Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou. Jednu ze svých mnoha trofejí domovu věnovala bývalá skibobistka Alana Tanner Hrbková (v průběhu života nosila i příjmení Hanousková). Ve své sportovní kariéře v letech 1978 – 1983 vybojovala Alana Tanner Hrbková na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy v jízdě na skibobu celkem 22 medailí, z toho šest zlatých.

 

Na potírání drogové závislosti dá Liberecký kraj ze svého rozpočtu 3,8 milionů korun

Vydáno: 10.1.2018

Suma 3,8 milionu korun poputuje mezi čtyři poskytovatele protidrogových služeb v Libereckém kraji. Peníze, čerpané z rozpočtu kraje, budou rozděleny mezi organizace Advaita, Most k naději, Laxus a Maják. Přidělení finančních prostředků schválila na svém zasedání 9. ledna Rada Libereckého kraje, a ještě jej budou mít na programu také krajští zastupitelé.

 

Na pomoc v sociální oblasti poslal stát Libereckému kraji o 140 milionů víc než vloni

Vydáno: 10.1.2018

Celkem 593 milionů korun přišlo Libereckému kraji ze státního rozpočtu na spolufinancování sociálních služeb pro tento kalendářní rok. Suma bude rozdělena mezi více než 220 služeb.

 

V Domově Potoky pečují také o lidi s Huntingtonovou chorobou

Vydáno: 19.12.2017

Soukromé zařízení v Domově Potoky, v němž se starají o duševně nemocné osoby, si spolu s úředníky odboru sociálních věcí Krajského úřadu LK prohlédl v polovině prosince náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda. Vedení kraje totiž uvažuje o tom, že zařadí Domov Potoky do Základní sítě poskytovatelů sociálních služeb LK, čímž by měl domov nárok na finanční podporu od státu i Libereckého kraje.

 

Náměstek Svoboda popřál jabloneckým seniorům hodně štěstí v novém roce

Vydáno: 15.12.2017

Za jabloneckými seniory zavítal v adventním čase také tento rok náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Na adventních setkáních tří klubů, KS Kokonín, KS Palackého a KS Novoveská popřál seniorům hezké vánoční svátky v kruhu nejbližších a hodně zdraví a štěstí v novém roce. Ani tentokrát nezapomněl každému přinést drobný dárek.

 

Strana výpisu

... 9 ...