Kytičku si k MDŽ odnesly od náměstka Svobody také členky Českého svazu žen

Vydáno: 11.3.2019

V jablonecké Městské sportovní hale se v pátek 8. března sešlo při příležitosti MDŽ na 40 členek zdejšího Českého svazu žen. Setkání, kterého se zúčastnil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, nebylo ale pouhou oslavou svátku přítomných žen. Účastnice se také z několika projevů dozvěděly, jaké aktivity pro ně až do konce roku svaz chystá a jaké jsou před jejich organizací nejdůležitější úkoly v boji za ženská práva.

 

Náměstek Svoboda popřál jabloneckým seniorkám k MDŽ

Vydáno: 7.3.2019

K Mezinárodnímu dni žen pogratuloval sedmdesáti členkám místních klubů seniorů ve středu 6. března v jablonecké Městské sportovní hale náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Na oslavě si s některými také zatančil.

 

Znevýhodněným dětem v kraji poslal Nadační fond Albert 243 tisíc korun

Vydáno: 6.3.2019

Pětici organizací, které se věnují dětem z dětských domovů nebo ze sociálně slabých rodin, ocenil v úterý 5. března na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje v programu Bertík pomáhá Nadační fond Albert. Dohromady jim poslal 243 tisíc korun. Symbolické šeky předal zástupcům organizací náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Na sociální služby získal kraj o 30 milionů víc než vloni

Vydáno: 28.2.2019

Přes 626 milionů korun získal na podporu sociálních služeb od státu pro letošní rok Liberecký kraj. Přestože částka představuje zatím jen přes 87 % z toho, o co sociální resort Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky žádal (přes 712 milionů), je to o více než 30 milionů korun, než dostal vloni. Příjem dotace a její rozdělení organizacím odsouhlasili v úterý 26. února krajští zastupitelé.

 

Bývalí vězni, narkomani nebo lidé z dětských domovů najdou pomoc pod jednou střechou

Vydáno: 31.1.2019

Činnost nového Multifunkčního sociálního centra – Domu humanity Liberec slavnostně zahájilo ve středu 30. ledna vedení neziskové organizace Most k naději spolu s představiteli statutárního města Liberec a Libereckého kraje. Dům humanity spojuje všechny sociální a protidrogové služby, které organizace Most k naději v Liberci svým klientům poskytuje.

 

Jablonec se pyšní novým centrem pro ohrožené rodiny, handicapované a seniory

Vydáno: 29.1.2019

Po více jak půlroční intenzívní rekonstrukci dokončili stavbaři v ulici 5. května v Jablonci nad Nisou nové Centrum terénních a ambulantních služeb. Rekonstrukce vyšla na více jak 14 milionů korun, město Jablonec na ni získalo 11milionovou dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu. Slavnostního otevření se v úterý 29. ledna zúčastnil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který stál u zrodu projektu před několika lety, kdy byl náměstkem primátora Jablonce.

 

Zdravotně postiženým v Jablonci vylepšil kraj jejich zázemí

Vydáno: 25.1.2019

Rozpadající se okna, zkorodované okapy nebo například technicky zastaralý a téměř nefungující topný systém. To je jen částečný výčet problémů, s nimiž se ve svých budovách potýkal Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou. S pomocí Libereckého kraje se nedávno podařilo hned ve všech třech budovách provést nezbytné opravy, a vylepšit tak zázemí pro zdravotně postižené klienty této krajské příspěvkové organizace.

 

Osm zdravotně postižených žen získalo nové bydlení

Vydáno: 25.1.2019

Nový domov pro ženy s mentálním postižením vyrostl v Partyzánské ulici v České Lípě. Bytový dům slavnostně otevřeli ve čtvrtek 24. ledna hejtman Libereckého kraje Martin Půta, jeho statutární náměstkyně a starostka České Lípy Jitka Volfová, a náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. Přeměnu staršího domu v objekt s malými byty, určenými osmi klientkám Domova Sluneční dvůr Jestřebí, hradil ze svého rozpočtu Liberecký kraj.

 

Pěstounům poděkoval Liberecký kraj Vánočním koncertem

Vydáno: 19.12.2018

Vystoupení Jabloneckého klarinetového kvarteta si poslechlo v sobotu 15. prosince v Oblastní galerii Liberec – Lázně několik desítek pěstounů z celého Libereckého kraje. Vánoční koncert připravil rodinám sociální odbor Krajského úřadu Libereckého kraje jako poděkování za jejich péči o děti, které by bez nich vyrůstaly v dětských domovech. Hudební odpoledne zpestřilo vyhlášení výsledků soutěže Pěstounská péče v obrázcích a vyprávěních. Vítězům pogratuloval i náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Obce se dozvěděly, kde čerpat peníze na sociální služby

Vydáno: 29.11.2018

I ta nejmenší obec v Libereckém kraji ví sama nejlíp, jakou sociální péči pro své občany nejvíc potřebuje. O tom, kde, to znamená v jakých dotačních titulech hledat peníze na podporu sociálních služeb, seznámil zástupce obcí ve středu 28. listopadu v budově Krajského úřadu Libereckého kraje seminář, pořádaný poradenskou společností QQT. Seminář podpořil také Liberecký kraj, odbor sociálních věcí, a náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 9 ...