Kdo dlouhodobě pečuje o jiné, brzy sám začne potřebovat pomoc

Vydáno: 17.10.2018

Každý, kdo se dlouhodobě doma stará o zdravotně postiženého, nevyléčitelně nemocného nebo přestárlého člověka, začne po čase sám strádat. Nejen materiálně. Celodenní péče se začne také odrážet na jeho zdravotní a psychické kondici. Konferenci o tom, jak pomáhat pečujícím osobám, připravila v úterý 16. října v prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje organizace, nazvaná Klára pomáhá. Konference se zúčastnili také krajští radní Radka Loučková Kotasová a Pavel Svoboda, kteří nad ní převzali záštitu.

 

Zaměstnanci úřadu opět pomohli sbírkou šatstva lidem v nouzi

Vydáno: 13.10.2018

Sbírka staršího oblečení a potřeb pro domácnost, nazvaná Dejte věcem druhou šanci, v pátek 12. října opět zaplnila celou místnost v přízemí Krajského úřadu Libereckého kraje. Desítky pytlů si odvezla Oblastní charita Liberec, která přidělí šatstvo a další věci sociálně slabým z Liberce a okolí. Sbírku mezi krajskými úředníky organizuje dvakrát ročně odbor sociálních věcí. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana Pavel Svoboda.

 

Bohuš Matuš s Vrabčáky odstartoval oslavy Dne seniorů

Vydáno: 10.10.2018

Populární zpěvák Bohuš Matuš bavil ve čtvrtek 4. října seniory v jabloneckém Městském divadle. Koncert, na němž s ním vystoupil i dětský pěvecký sbor Vrabčáci, odstartoval letošní Oslavy Mezinárodního dne seniorů. V pěti městech kraje je pod záštitou náměstka hejtmana Pavla Svobody pořádá až do konce října Liberecký kraj. Druhé kulturní odpoledne se uskuteční ve čtvrtek 11. října v České Lípě.

 

Kraj podpořil vznik nábytkové banky. Náměstek přidal ještě židli

Vydáno: 9.10.2018

Těm, co mají hlouběji do kapsy, pomůže s nezbytným zařízením bytu nová Nábytková banka. V Liberci ji otevřela organizace Pomoc v nouzi v pondělí 8. října. Významně se o vznik banky zasloužilo jak statutární město Liberec, tak i Liberecký kraj, který jí věnoval na provoz sumu 120 tisíc korun. Náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda k tomu přidal do skladu banky jednu svou starší židli. Co by jinak skončilo ve spalovně nebo na skládce, může ještě někomu pár let dobře sloužit.

 

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Vydáno: 8.10.2018

Od 15. do 19. října 2018 se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s mottem „Podporujeme jedině život dětí v rodině“. Právě dětem, o které se dočasně jejich rodiče nechtějí či nemohou postarat, je nutné najít nový domov. Mediální tváří tohoto ročníku Týdne náhradního rodičovství se stal Michal Bulíř z HC Bílí Tygři Liberec.

 

Starost o Jablonec ani na Libereckém kraji Pavla Svobodu neopustila

Vydáno: 20.9.2018

Ne nadarmo se říká, že vyspělost každé společnosti se pozná podle toho, jak se umí postarat o své nejslabší členy, o seniory, zdravotně postižené, matky samoživitelky, opuštěné děti nebo národnostní menšiny. Sociální cítění bylo tím hlavním popudem, který přivedl Mgr. Pavla Svobodu (39 let) před lety do České strany sociálně demokratické. Sociální témata jej provázela i ve dvou politických funkcích, které dosud zastával. A také kvůli nim nyní znovu za ČSSD kandiduje do zastupitelstva statutárního města Jablonec nad Nisou.

 

Kraj přidal na pomoc dětem se sluchovým postižením čtvrt milionu korun

Vydáno: 7.9.2018

Částkou 250 tisíc korun podpořil Liberecký kraj činnost českolipského Nadačního fondu Ozvěna, jenž pomáhá dětem a mladým lidem se sluchovým postižením. Účelovou investiční dotaci schválili na svém zasedání 28. srpna krajští zastupitelé. Peníze jsou určeny na nákup kompenzačních pomůcek a jejich příslušenství pro děti se sluchovým handicapem.

 

Senioři domova v Jabloneckých Pasekách vyzkoušeli nový gril

Vydáno: 5.9.2018

Postupným vylepšováním prochází nyní Domov důchodců Jablonecké Paseky, příspěvková organizace Libereckého kraje. V rámci stavebních úprav budovy se senioři letos dočkali nového vestibulu i s nábytkem. A na letní slavnosti si pochutnali na mase, upečeném na zbrusu novém grilu. Upravené prostory si přijel prohlédnout v závěru prázdnin také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Náměstek Svoboda zahájil školní rok na technické škole v Jablonci

Vydáno: 3.9.2018

Hodně úspěchů ve studiu, dobré učitele a prima kamarády popřál náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda v pondělí 3. září novým studentům Střední průmyslové školy technické v Jablonci nad Nisou. První den nového školního roku se také v doprovodu ředitele školy Petra Froňka podíval do několika učeben a prohlédl si přístroje, sloužící ke studiu.

 

Liberecký kraj ocenil hrdinství vězňů z období nacismu

Vydáno: 19.8.2018

Političtí vězni z druhé světové války se i letos dočkali drobného finančního příspěvku od Libereckého kraje. Symbolický šek s celkovou sumou 32 500 korun, který je výrazem úcty vedení kraje k jejich hrdinství, jim v budově Krajského úřadu ve čtvrtek 16. srpna předal hejtman Libereckého kraje Martin Půta spolu s náměstkem pro sociální věci Pavlem Svobodou.

 

Strana výpisu

... 9 ...