Sbírka šatstva krajských úředníků zaplnila tři dodávky. I s přívěsem

Vydáno: 13.10.2017

Celkem třikrát se muselo na Krajském úřadě LK otočit v pátek 13. října auto Oblastní charity Liberce. Najednou by se totiž do dodávky s přívěsem všechno oblečení ze sbírky Dejte věcem druhou šanci nevešlo. Sbírku nepotřebného šatstva, hraček a dalších potřeb pro domácnost připravil kraj pod záštitou náměstka hejtmana LK pro sociální věci Pavla Svobody už pošesté.

 

Liberecký Fokus zajistil v nové kavárně práci pro další zdravotně postižené

Vydáno: 13.10.2017

Novou kavárnu V patře na liberecké Jánské ulici otevřela v pátek 13. října organizace Fokus. Kavárna, kde hosty obsluhují zdravotně postižení, se bude snažit na sebe vydělat sama. Návštěvníkům dokonce začne nabízet také snídaně. Hodně spokojených hostů popřáli nové kavárně i náměstci hejtmana Libereckého kraje Přemysl Sobotka a Pavel Svoboda.

 

Krajští úředníci opět doplní šatník sociálně slabým

Vydáno: 9.10.2017

Nepotřebné starší oblečení, ale i další věci jako například hračky nebo kuchyňské nádobí poslouží opět dobré věci. V pátek 13. října se v přízemí mrakodrapu Krajského úřadu Libereckého kraje uskuteční už pošesté sbírka Dejte věcem druhou šanci. Výtěžek sbírky, organizované jen pro krajské úředníky, poputuje k těm, kteří na pořízení oblečení a drobností do domácnosti nemají dost vlastních peněz.

 

Člověk by měl odcházet s tečkou, říká jedna z oceněných pečovatelek

Vydáno: 3.10.2017

Pomáhají těm, kteří už toho sami moc nezmůžou, méně pohyblivým, méně chápajícím, ale také lidem umírajícím. Nyní se pět nejlepších pečovatelek dočkalo uznání i od Libereckého kraje. Vůbec poprvé v historii totiž vedení kraje vyhlásilo soutěž Pečovatelka roku LK. Certifikát si převzaly oceněné pečovatelky v pondělí 2. října v libereckém Domě kultury.

 

Dříve narození se v Jablonci bavili Ořechobraním

Vydáno: 1.10.2017

Místo bramborobraní, jablkobraní, hruškobraní nebo zelobraní připravili tento rok senioři z Centra sociálních služeb spolu se statutárním městem Jablonec nad Nisou ořechobraní. Pobavit se s nimi přišel v pátek 29. září také náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Dům kultury bude patřit v pondělí 2. října seniorům

Vydáno: 28.9.2017

Všechny dříve narozené zve Liberecký kraj v pondělí 2. října do Domu kultury Liberec. Pod názvem Svátek seniorů zde bude od rána až do večerních hodin probíhat zábavný program, jehož hlavní hvězdou bude odpolední vystoupení zpěváka Václava Neckáře. Záštitu nad akcí převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a jeho náměstek pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

V domově seniorů otevřeli minihřiště pro děti

Vydáno: 27.9.2017

Nové minihřiště pro vnuky a pravnuky svých klientů vybudovalo vedení Domova důchodců Velké Hamry, příspěvkové organizace Libereckého kraje. To, jak se domovu podařilo zvelebit část jeho areálu, si přijel v pondělí 25. září prohlédnout i náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Čínská delegace obdivovala liberecký dům pro seniory

Vydáno: 25.9.2017

Otázka, jak se Liberecký kraj stará o své seniory, nejvíc zajímala čínskou delegaci při její návštěvě v Liberci v pondělí 25. září. Zástupci Čínské lidové politicko-poradní konference vedle debaty v Evropském domě s náměstkem hejtmana LK pro sociální resort Pavlem Svobodou absolvovali také prohlídku Domova seniorů v libereckém Františkově.

 

Na mzdy v sociálních službách obdrží Liberecký kraj od státu ještě 34 milionů korun

Vydáno: 25.9.2017

V druhé polovině října obdrží Liberecký kraj ze státního rozpočtu finanční prostředky ve výši 34 milionů korun, které budou určeny na částečné spolufinancování osobních nákladů sociálních služeb v souvislosti s navýšením mezd a platů v sociálních službách, nařízeném od 1. 7. 2017.

 

K penězům z benefice přidal náměstek Svoboda pohádkovou tapetu

Vydáno: 14.9.2017

Nejen výtěžek ze srpnového Benefičního koncertu pro Andulku si v úterý 12. září v Děčíně převzala rodina vážně nemocné čtyřleté holčičky. Aby rozveselil děvčátku dětský pokojíček, přidal k rekordní sumě 52.405,- Kč z koncertu náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda pohádkovou obří fototapetu Příšerky na univerzitě. Radovala se z ní jak Andulka, tak i její mladší sestřička Terezka.

 

Strana výpisu

... 9 ...