Dům kultury bude patřit v pondělí 2. října seniorům

Vydáno: 28.9.2017

Všechny dříve narozené zve Liberecký kraj v pondělí 2. října do Domu kultury Liberec. Pod názvem Svátek seniorů zde bude od rána až do večerních hodin probíhat zábavný program, jehož hlavní hvězdou bude odpolední vystoupení zpěváka Václava Neckáře. Záštitu nad akcí převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a jeho náměstek pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

V domově seniorů otevřeli minihřiště pro děti

Vydáno: 27.9.2017

Nové minihřiště pro vnuky a pravnuky svých klientů vybudovalo vedení Domova důchodců Velké Hamry, příspěvkové organizace Libereckého kraje. To, jak se domovu podařilo zvelebit část jeho areálu, si přijel v pondělí 25. září prohlédnout i náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Čínská delegace obdivovala liberecký dům pro seniory

Vydáno: 25.9.2017

Otázka, jak se Liberecký kraj stará o své seniory, nejvíc zajímala čínskou delegaci při její návštěvě v Liberci v pondělí 25. září. Zástupci Čínské lidové politicko-poradní konference vedle debaty v Evropském domě s náměstkem hejtmana LK pro sociální resort Pavlem Svobodou absolvovali také prohlídku Domova seniorů v libereckém Františkově.

 

Na mzdy v sociálních službách obdrží Liberecký kraj od státu ještě 34 milionů korun

Vydáno: 25.9.2017

V druhé polovině října obdrží Liberecký kraj ze státního rozpočtu finanční prostředky ve výši 34 milionů korun, které budou určeny na částečné spolufinancování osobních nákladů sociálních služeb v souvislosti s navýšením mezd a platů v sociálních službách, nařízeném od 1. 7. 2017.

 

K penězům z benefice přidal náměstek Svoboda pohádkovou tapetu

Vydáno: 14.9.2017

Nejen výtěžek ze srpnového Benefičního koncertu pro Andulku si v úterý 12. září v Děčíně převzala rodina vážně nemocné čtyřleté holčičky. Aby rozveselil děvčátku dětský pokojíček, přidal k rekordní sumě 52.405,- Kč z koncertu náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda pohádkovou obří fototapetu Příšerky na univerzitě. Radovala se z ní jak Andulka, tak i její mladší sestřička Terezka.

 

Rodiny by si podle dotazníku kraje přály více slev na sport a kulturu

Vydáno: 12.9.2017

Jak zabezpečit svůj rodinný rozpočet. To považuje za největší problém více než třetina rodičů, kteří se zúčastnili dotazníkového šetření Libereckého kraje. Další velká část respondentů by uvítala větší nabídku slev do sportovních a kulturních zařízení. Mnohým rodinám pak například také nevyhovuje současná otevírací doba mateřských školek a školních družin.

 

Letošní ročník uzavřeli „škrpálníci“ štafetou z Ještědu

Vydáno: 11.9.2017

Už v šest hodin ráno se v pondělí 11. září seřadili senioři z Jablonecka, Liberecka a Frýdlantu na Ještědu ke startu k poslednímu pochodu letošního pátého ročníku Jabloneckého škrpálu. Cíle měla štafeta tři – Rašovku, Milíře a Centrum sociálních služeb v Jablonci nad Nisou. Na Milířích jim ke zdolaným kilometrům pogratuloval za Liberecký kraj náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Technické muzeum obsadili Muži na křídlech

Vydáno: 8.9.2017

Novou výstavu o průmyslové minulosti a současnosti Libereckého kraje, a k tomu expozici o historii někdejší liberecké Vojenské odborné školy leteckých mechaniků představilo v pátek 8. září Technické muzeum Liberec. Zahájení výstavy si nenechalo ujít ani vedení Libereckého kraje, včetně náměstka hejtmana LK Pavla Svobody.

 

Zdravotně postižení mají díky tanvaldské dílně už rok práci

Vydáno: 6.9.2017

Pracovní uplatnění a s ním i pocit potřebnosti našli čtyři zdravotně postižení v nové chráněné dílně libereckého spolku D.R.A.K. v Tanvaldu. Na oslavu roční existence dílny pozvalo její vedení všechny, kteří dílně pomohli a dosud pomáhají. Proto zde nemohl chybět ani Liberecký kraj a náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Jeden z nejmladších domovů pro seniory oslavil patnáctiny

Vydáno: 3.9.2017

Už patnáct let slouží jako zázemí pro bezmála 76 seniorů z Turnovska Domov důchodců Pohoda, který je součástí městské organizace Zdravotně sociální služby Turnov. Na oslavě výročí v pátek 1. září popřál domovu všechno nejlepší vedle zástupců města také náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 10 ...