Brzy budou senioři tvořit třetinu všech obyvatel. Na to se musí i kraj připravit

Vydáno: 2.11.2017

Seniorů bude v příštích letech v České republice i nadále strmě přibývat. Podle jedné z prognóz Ministerstva práce a sociálních věcí ČR budou v roce 2050 představovat penzisté 40 procent všech obyvatel. O tom, jak se na stárnutí populace připravit, debatovali na půdě Krajského úřadu LK ve středu 1. listopadu zástupci ministerstva, Libereckého kraje, Rady seniorů, Policie České republiky, Úřadu práce, obcí a dalších institucí.

 

Módní přehlídka propojila výbušnost mládí s elegancí dříve narozených

Vydáno: 1.11.2017

„Není ošklivých žen. Jsou jen ženy, které nevědí, jak se učinit krásnými.“ Tento citát slavné francouzské kurtizány 17. století Ninon De Lenclos zvolilo liberecké Komunitní středisko Kontakt jako motto módní přehlídky, kde se vedle modelů studentek předváděly na molu i starší dámy. Přehlídka se uskutečnila v Lázních – Oblastní galerii Liberec v úterý 31. října už potřetí.

 

Projekt má pomoci vrátit se duševně nemocným lidem domů

Vydáno: 25.10.2017

Bezmála sto poskytovatelů sociálních služeb se sešlo ve středu 25. října v multimediálním sále Krajského úřadu LK se zástupci odboru sociálních věcí a náměstkem hejtmana LK Pavlem Svobodou nad dvěma již rozběhnutými projekty. Jejich cílem je rozšířit sociální služby v kraji tak, aby bylo umožněno mnohým lidem s duševními chorobami a kombinovanými vadami vrátit se z prostředí ústavů domů a zde žít plnohodnotnější život.

 

Týden náhradního rodičovství má probudit zájem budoucích pěstounů

Vydáno: 20.10.2017

Počet pěstounů, kteří jsou ochotní nabídnout domov dětem, jež nemají to štěstí vyrůstat ve své přirozené rodině, v posledních letech klesá. Zastavit tento trend je cílem akce Týden náhradního rodičovství. Připravil ji v rámci kampaně „Mít domov a rodinu, samozřejmost nebo vzácnost?“ spolu s členy Pracovní skupiny pro vyhledávání náhradních rodičů Liberecký kraj. Pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavla Svobody se koná od 16. do 21. října.

 

Sbírka šatstva krajských úředníků zaplnila tři dodávky. I s přívěsem

Vydáno: 13.10.2017

Celkem třikrát se muselo na Krajském úřadě LK otočit v pátek 13. října auto Oblastní charity Liberce. Najednou by se totiž do dodávky s přívěsem všechno oblečení ze sbírky Dejte věcem druhou šanci nevešlo. Sbírku nepotřebného šatstva, hraček a dalších potřeb pro domácnost připravil kraj pod záštitou náměstka hejtmana LK pro sociální věci Pavla Svobody už pošesté.

 

Liberecký Fokus zajistil v nové kavárně práci pro další zdravotně postižené

Vydáno: 13.10.2017

Novou kavárnu V patře na liberecké Jánské ulici otevřela v pátek 13. října organizace Fokus. Kavárna, kde hosty obsluhují zdravotně postižení, se bude snažit na sebe vydělat sama. Návštěvníkům dokonce začne nabízet také snídaně. Hodně spokojených hostů popřáli nové kavárně i náměstci hejtmana Libereckého kraje Přemysl Sobotka a Pavel Svoboda.

 

Krajští úředníci opět doplní šatník sociálně slabým

Vydáno: 9.10.2017

Nepotřebné starší oblečení, ale i další věci jako například hračky nebo kuchyňské nádobí poslouží opět dobré věci. V pátek 13. října se v přízemí mrakodrapu Krajského úřadu Libereckého kraje uskuteční už pošesté sbírka Dejte věcem druhou šanci. Výtěžek sbírky, organizované jen pro krajské úředníky, poputuje k těm, kteří na pořízení oblečení a drobností do domácnosti nemají dost vlastních peněz.

 

Člověk by měl odcházet s tečkou, říká jedna z oceněných pečovatelek

Vydáno: 3.10.2017

Pomáhají těm, kteří už toho sami moc nezmůžou, méně pohyblivým, méně chápajícím, ale také lidem umírajícím. Nyní se pět nejlepších pečovatelek dočkalo uznání i od Libereckého kraje. Vůbec poprvé v historii totiž vedení kraje vyhlásilo soutěž Pečovatelka roku LK. Certifikát si převzaly oceněné pečovatelky v pondělí 2. října v libereckém Domě kultury.

 

Dříve narození se v Jablonci bavili Ořechobraním

Vydáno: 1.10.2017

Místo bramborobraní, jablkobraní, hruškobraní nebo zelobraní připravili tento rok senioři z Centra sociálních služeb spolu se statutárním městem Jablonec nad Nisou ořechobraní. Pobavit se s nimi přišel v pátek 29. září také náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Dům kultury bude patřit v pondělí 2. října seniorům

Vydáno: 28.9.2017

Všechny dříve narozené zve Liberecký kraj v pondělí 2. října do Domu kultury Liberec. Pod názvem Svátek seniorů zde bude od rána až do večerních hodin probíhat zábavný program, jehož hlavní hvězdou bude odpolední vystoupení zpěváka Václava Neckáře. Záštitu nad akcí převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a jeho náměstek pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 10 ...