Krajský úřad opět ožil Vánočními trhy klientů sociálních služeb

Vydáno: 28.11.2018

Klienti z více než třiceti organizací ze sociální oblasti z celého kraje představili ve středu 28. listopadu své ručně zhotovené výrobky na tradičních Vánočních trzích v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Letošní prodejní výstava uživatelů sociálních služeb se konala už po čtrnácté. Pár drobností pod stromeček si zde vybral také náměstek hejtmana Pavel Svoboda, pod jehož záštitou se Vánoční trhy konaly.

 

Vymýšlejí aktivity pro seniory. Nyní se dočkali ocenění

Vydáno: 21.11.2018

Krajská rada seniorů odměnila ve středu 21. listopadu v budově Krajského úřadu Libereckého kraje na své konferenci čtveřici žen z Liberecka, které zdarma organizují zajímavé akce pro starší generaci. Seniorkám poděkoval za jejich činnost také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten současně zpestřil konferenci svou přednáškou o stavu dluhů a exekucí mezi penzisty.

 

Projekt přiblíží sociální služby těm, kteří je nejvíc potřebují

Vydáno: 19.11.2018

Na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje představil v pondělí 19. listopadu spolek Institut sociální práce už druhý cyklus projektu Pečovatelská služba – příležitost pro život doma. Jeho cílem je zlepšit povědomí občanů o škále sociálních služeb, jež v dané lokalitě působí, a udělat pro ně tyto služby dostupnější. Úvodního semináře se zúčastnil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, neboť do projektu se spolu s několika dalšími regiony republiky zapojil i Liberecký kraj.

 

Zástupci poraden hledali, jak pomáhat lidem z dluhových pastí

Vydáno: 14.11.2018

Otázce, jak chránit lidi před úvěry, které jim časem přerostou přes hlavu, byl věnován ve středu 14. listopadu v budově Krajského úřadu Libereckého kraje seminář Asociace občanských poraden. Nad seminářem, nazvaným Problematika prevence předlužení z pohledu AOP, převzal záštitu náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. V programu také vystoupil se svým příspěvkem o tom, jak dluhy decimují i dnešní seniory.

 

Andělé mezi námi: Kraj ocenil nejlepší Pečovatelky roku 2018

Vydáno: 31.10.2018

Pomáhají svým klientům nejen fyzicky - překonat jejich každodenní překážky. Povzbuzují je také ochotou naslouchat, úsměvem a milým slovem. Pětici pečovatelek z celého kraje ocenil v sobotu 27. října v libereckém Divadle F. X. Šaldy za Liberecký kraj náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. Datum bylo zvoleno záměrně jako uctění 100 let od vzniku samostatné Československé republiky.

 

Další Eurozámek najdou méně pohybliví na zámku Sychrov

Vydáno: 25.10.2018

Ve čtvrtek 25. října 2018 se v prostorách státního zámku Sychrov uskutečnila společná tisková konference k mezinárodnímu projektu Euroklíč, který je v České republice realizován Národní radou osob se zdravotním postižením ČR. Projekt, jehož cílem je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu a rodičům dětí do tří let rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení, jako jsou například výtahy, svislé a schodišťové plošiny, je již od roku 2015 realizován za významné podpory Libereckého kraje.

 

Domov důchodců v Hamrech slaví výročí republiky celý týden

Vydáno: 23.10.2018

Celý tento týden budou věnovat v Domově důchodců Velké Hamry stému výročí vzniku samostatného Československa. Týden republiky odstartovala tato příspěvková organizace Libereckého kraje v pondělí 22. října vysazením lípy na zahradě domova. Dlouhý život popřál mladému stromku, českému národnímu symbolu, také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Vedení Kraje diskutovalo s občany o stavbě domova v Jabloneckých Pasekách

Vydáno: 17.10.2018

V pondělí 15. října se setkalo několik jabloneckých občanů, obývajících blízký bytový dům, v Domově důchodců v Jabloneckých Pasekách s vedením Libereckého kraje a autory projektu nového domova pro osoby se zdravotním postižením z ulice Erbenova v Jablonci nad Nisou. Schůzku zorganizoval sociální odbor Libereckého kraje. V rámci projektu Transformace Domova pro osoby se zdravotním postižením Jablonec nad Nisou má být zbourán stávající, technicky nevyhovující objekt a postaven nový dům, který poskytne handicapovaným rodinnější prostředí.

 

Kdo dlouhodobě pečuje o jiné, brzy sám začne potřebovat pomoc

Vydáno: 17.10.2018

Každý, kdo se dlouhodobě doma stará o zdravotně postiženého, nevyléčitelně nemocného nebo přestárlého člověka, začne po čase sám strádat. Nejen materiálně. Celodenní péče se začne také odrážet na jeho zdravotní a psychické kondici. Konferenci o tom, jak pomáhat pečujícím osobám, připravila v úterý 16. října v prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje organizace, nazvaná Klára pomáhá. Konference se zúčastnili také krajští radní Radka Loučková Kotasová a Pavel Svoboda, kteří nad ní převzali záštitu.

 

Zaměstnanci úřadu opět pomohli sbírkou šatstva lidem v nouzi

Vydáno: 13.10.2018

Sbírka staršího oblečení a potřeb pro domácnost, nazvaná Dejte věcem druhou šanci, v pátek 12. října opět zaplnila celou místnost v přízemí Krajského úřadu Libereckého kraje. Desítky pytlů si odvezla Oblastní charita Liberec, která přidělí šatstvo a další věci sociálně slabým z Liberce a okolí. Sbírku mezi krajskými úředníky organizuje dvakrát ročně odbor sociálních věcí. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 10 ...