Rodiny by si podle dotazníku kraje přály více slev na sport a kulturu

Vydáno: 12.9.2017

Jak zabezpečit svůj rodinný rozpočet. To považuje za největší problém více než třetina rodičů, kteří se zúčastnili dotazníkového šetření Libereckého kraje. Další velká část respondentů by uvítala větší nabídku slev do sportovních a kulturních zařízení. Mnohým rodinám pak například také nevyhovuje současná otevírací doba mateřských školek a školních družin.

 

Letošní ročník uzavřeli „škrpálníci“ štafetou z Ještědu

Vydáno: 11.9.2017

Už v šest hodin ráno se v pondělí 11. září seřadili senioři z Jablonecka, Liberecka a Frýdlantu na Ještědu ke startu k poslednímu pochodu letošního pátého ročníku Jabloneckého škrpálu. Cíle měla štafeta tři – Rašovku, Milíře a Centrum sociálních služeb v Jablonci nad Nisou. Na Milířích jim ke zdolaným kilometrům pogratuloval za Liberecký kraj náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Technické muzeum obsadili Muži na křídlech

Vydáno: 8.9.2017

Novou výstavu o průmyslové minulosti a současnosti Libereckého kraje, a k tomu expozici o historii někdejší liberecké Vojenské odborné školy leteckých mechaniků představilo v pátek 8. září Technické muzeum Liberec. Zahájení výstavy si nenechalo ujít ani vedení Libereckého kraje, včetně náměstka hejtmana LK Pavla Svobody.

 

Zdravotně postižení mají díky tanvaldské dílně už rok práci

Vydáno: 6.9.2017

Pracovní uplatnění a s ním i pocit potřebnosti našli čtyři zdravotně postižení v nové chráněné dílně libereckého spolku D.R.A.K. v Tanvaldu. Na oslavu roční existence dílny pozvalo její vedení všechny, kteří dílně pomohli a dosud pomáhají. Proto zde nemohl chybět ani Liberecký kraj a náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Jeden z nejmladších domovů pro seniory oslavil patnáctiny

Vydáno: 3.9.2017

Už patnáct let slouží jako zázemí pro bezmála 76 seniorů z Turnovska Domov důchodců Pohoda, který je součástí městské organizace Zdravotně sociální služby Turnov. Na oslavě výročí v pátek 1. září popřál domovu všechno nejlepší vedle zástupců města také náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Čím se lišíme a co nás spojuje. To ukázal festival národnostních menšin

Vydáno: 2.9.2017

Už pošesté zaplnila ve čtvrtek 31. srpna náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci přehlídka rozličných kultur cizinců, kteří si za svůj domov vybrali Liberec. Letní festival cizinců a národnostních menšin, nazvaný Liberec – jedno město pro všechny, také letos finančně podpořil Liberecký kraj. Proto nechyběl na jeho zahájení náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Senioři z Jablonce nahlédli do zákulisí rezidence českých premiérů

Vydáno: 31.8.2017

Už potřetí se na konci letních prázdnin vydali senioři z Jablonce nad Nisou na jednodenní poznávací výlet do Prahy. Zatímco si v minulých dvou letech na pozvání náměstka hejtmana LK Pavla Svobody prohlédli obě komory Parlamentu České republiky, tento rok navštívili rezidenci českých premiérů, Kramářovu vilu. Náměstek Pavel Svoboda s nimi absolvoval jak prohlídku historické vily, tak i další bod programu – plavbu lodí po Vltavě.

 

Na festivalu národnostních menšin se předvedly soubory z několika krajů republiky

Vydáno: 21.8.2017

Téměř dvacítka převážně romských hudebních a tanečních souborů zaplnila v sobotu 19. srpna Dům kultury v Liberci. Pod záštitou Libereckého kraje a za přítomnosti hejtmana LK Martina Půty a jeho náměstka pro sociální oblast Pavla Svobody se tu konal 6. ročník Hudebního festivalu národnostních menšin.

 

Kraj představil, čím chce zlepšit život rodin s dětmi

Vydáno: 1.8.2017

Jak posílit u mladých lidí chuť zakládat rodiny, jak jim pomoci při slaďování pracovního a rodinného života i jak fungují takzvané dětské skupiny. Taková témata zazněla na úvodním semináři k projektu Libereckého kraje, nazvaného Krajská rodinná politika. S přítomnými odborníky na rodinnou politiku diskutoval náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda, a nechyběli ani zástupci z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v čele s ministryní Michaelou Marksovou.

 

Přestárlým lidem bez domova zatím neumíme pomoci, řekl náměstek ministra v Liberci

Vydáno: 24.7.2017

Prostředí azylových domů v Liberci a Jablonci nad Nisou si ve čtvrtek 20. července při své návštěvě Libereckého kraje prohlédl náměstek ministra pro lidská práva a bývalý radní Kraje Vysočina Petr Krčál. Jak řekl, mapuje si dočasná útočiště pro osoby bez přístřeší ve všech krajích republiky. V libereckém domě Speramus a jabloneckém Domě Naděje jej doprovázel náměstek hejtmana LK pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 10 ...