Bránou na Ještěd prošel náměstek Pavel Svoboda pro jistotu několikrát

Vydáno: 14.8.2018

Za každého, kdo o víkendu 11. a 12. srpna u parkoviště chaty Ještědka prošel symbolickou Bránou cestou na Ještěd, přispěl výrobce oblíbeného nealkoholického piva Birell pětikorunu na sportovní vybavení pro handicapované sportovce. Projekt Nezastavitelní se uskutečnil na Ještědu už několikátým rokem. Letos se na charitativní procházku vydal také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. A pro jistotu prošel bránou několikrát.

 

Mladé talenty procvičil na hokejové škole i kouč Sparty Jaroslav Nedvěd

Vydáno: 13.8.2018

Na jeden z tréninků letošního čtvrtého ročníku Letní hokejové školy v Jablonci nad Nisou zavítal také někdejší reprezentant a obránce HC Sparta Praha, současný sparťanský kouč Jaroslav Nedvěd. Hokejovou školu, v níž se zdokonalují talenty z celé republiky ve věku 7 až 15 let, finančně podpořil Liberecký kraj. Proto na tréninku s Jaroslavem Nedvědem nechyběl v pátek 10. srpna ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Síť sociálních služeb v kraji projde aktualizací

Vydáno: 11.8.2018

Novou výzvu, na základě které se mohou poskytovatelé ucházet o zařazení do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje 2018 – 2020 (na rok 2019), schválila v úterý 7. srpna Rada Libereckého kraje. Poskytovatelé sociálních služeb, zařazení v síti, jsou podporováni z prostředků MPSV, z rozpočtu Libereckého kraje, obcí a dalších veřejných zdrojů. Proto je pro ně důležité být v síti zahrnutí.

 

Chcete se dožít stovky? Běžte k poště!

Vydáno: 5.7.2018

Marie Jermanová z Hrádku nad Nisou je ještě starší než naše republika. V úterý 3. července oslavila v Domě s pečovatelskou službou v Hrádku ve výborné kondici 101. narozeniny. K tomu, že už načala druhou stovku, popřál jubilantce za Liberecký kraj náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Květina od náměstka hejtmana ozdobí jeden z pokojů hospice

Vydáno: 2.7.2018

Výzvy Hospice svaté Zdislavy v Liberci, aby lidé zkrášlili pokojovou květinou zdejším klientům jejich prostředí, si všiml náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ve středu 27. června koupil nenáročnou rostlinu, pocházející ze subtropických oblastí Asie a Afriky, nazvanou dracéna nebo také dračinec a navštívil s ní ředitelku hospice Taťánu Janouškovou.

 

Nejlepším zaměstnavatelem lidí s postižením je firma Norwood z České Lípy

Vydáno: 24.6.2018

Českolipský výrobce stavebních samonosných panelů, firma Norwood, vybojovala první místo osmého ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku. Soutěž každé dva roky oceňuje firmy, které dávají práci osobám se zdravotním postižením. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve čtvrtek 21. června v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Záštitu nad akcí převzali ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová a hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

 

Rodinná politika by se neměla týkat jen žen, zdůraznila v Liberci Rut Kolínská

Vydáno: 20.6.2018

Úloze mateřských center a současné prorodinné politice obcí, Libereckého kraje i státu byl věnován ve středu 20. června v budově Krajského úřadu Libereckého kraje Kulatý stůl organizace Síť pro rodinu. Setkání se uskutečnilo pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavla Svobody. S hlavním příspěvkem vystoupila prezidentka Sítě pro rodinu a známá aktivistka Rut Kolínská.

 

Posluchač rozhlasu splnil seniorce přání. Nadělil jí koncert Václava Neckáře

Vydáno: 12.6.2018

Neobvyklým hostem se blýskl první Růžičkový ples v Domově důchodců Velké Hamry v neděli 10. června. Senioři si vychutnali více než hodinový koncert Václava Neckáře a jeho skupiny Bacily. Koncertem splnil nejstarší klientce domova její přání, v rámci akce Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, jeden z posluchačů rádia. Pozvání na Růžičkový ples přijal také náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Nejstarší účastnici Sportovních her je už 85 let

Vydáno: 11.6.2018

Své krajské sportovní hry připravili v Liberci také Senioři České republiky. Hry se uskutečnily v pondělí 11. června v zahradě libereckého Kolosea. Několik desítek seniorů se zde utkalo například v šipkách, hodu na cíl nebo slalomu s břemenem. Akci podpořil i Liberecký kraj. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Většina dětí z liberecké poradny pochází z rozvráceného manželství

Vydáno: 8.6.2018

Rozvod nezná vítěze. Něco při něm ztratí všichni členové rodiny. Tomuto tématu byl věnován dvoudenní seminář Centra intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje, který se uskutečnil 7. a 8. června v hotelu Zámeček v Raspenavě. Seminář, nazvaný Rodina během a po rozvodu očima rodinných terapeutů, byl určen zástupcům Policie ČR, justice, pracovníků ze sociálně-právní ochrany dětí a dalších profesí. Záštitu nad seminářem převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

... 10 ...