Náměstek Svoboda popřál jabloneckým seniorům hodně štěstí v novém roce

Vydáno: 15.12.2017

Za jabloneckými seniory zavítal v adventním čase také tento rok náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Na adventních setkáních tří klubů, KS Kokonín, KS Palackého a KS Novoveská popřál seniorům hezké vánoční svátky v kruhu nejbližších a hodně zdraví a štěstí v novém roce. Ani tentokrát nezapomněl každému přinést drobný dárek.

 

Do mateřské školy vkráčel živý velbloud. Přivezl jednoho ze Tří králů

Vydáno: 8.12.2017

Živý velbloud a dva poníci se stali ve čtvrtek 7. prosince hlavní atrakcí rozsvěcení betlému Mateřské školy Slunečnice v Jablonci nad Nisou. Na zvířatech přijeli do areálu školky Tři králové, Kašpar, Melichar a Baltazar, kteří podle církevní pověsti navštívili v Betlémě čerstvě narozeného Ježíška. Akci, které se zúčastnilo na 70 dětí a 100 dospělých, si v mateřské škole nenechal ujít ani náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Náměstek se přesvědčil, jak se starají o postižené u sousedů

Vydáno: 4.12.2017

Téměř dvouhodinovou detailní prohlídku i s odborným výkladem absolvoval ve středu 29. listopadu v Ústavu sociální péče pro mládež Kvasiny náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda. Ještě před prohlídkou celého areálu se zastavil na Vánočním jarmarku poskytovatelů sociálních služeb v Kostelci nad Orlicí, kde své výrobky nabízeli návštěvníkům klienti chráněných dílen z celého Královéhradeckého kraje.

 

Senioři z domova v Hamrech mají kam zajít na kávu. A zdarma

Vydáno: 1.12.2017

Novou kavárnu otevřeli pro své klienty ve čtvrtek 30. listopadu v Domově důchodců Velké Hamry. Je určena pouze pro seniory z domova. Ti zde za kávu nebudou nic platit. Stejně tak si k ní zdarma mohou pochutnat i na domácím pečivu a cukroví, které pro ně bude péct kuchyně v domově. Na křest nové retro kavárničky, nazvané Babiččina kavárna, přijel také náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Výrobky zdravotně postižených vydělaly na novou kavárnu 6 tisíc korun

Vydáno: 1.12.2017

Necelých 6 tisíc korun vynesla ve čtvrtek 30. listopadu aukce keramických andělů, koulí, vánočních stromků z džínoviny, obrázků a dalších výrobků zdravotně postižených klientů Domova Raspenava. Aukcí vyvrcholila výstava prací klientů raspenavského domova, nazvaná S radostí. Trvala ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje celý listopad a záštitu nad ní i samotnou aukcí převzal náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.

 

Rada seniorů zhodnotila na půdě Libereckého kraje svou činnost

Vydáno: 24.11.2017

Ke zhodnocení uplynulého období a plánu aktivit na další rok se sešla na Krajském úřadě Libereckého kraje v pátek 24. listopadu Krajská rada seniorů LK. Nad konferencí, které se zúčastnili také předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes a místopředseda Milan Taraba, převzal záštitu náměstek hejtmana LK pro resort sociálních věcí Pavel Svoboda. Ten také účastníky konference pozdravil osobně.

 

Nejhůř hledají práci lidé, které skříply novodobé stresy

Vydáno: 23.11.2017

I v čase rekordně nízké nezaměstnanosti má liberecký Úřad práce v evidenci uchazečů o zaměstnání nyní bezmála 500 zdravotně postižených. O tom, jak najít pro ně pracovní uplatnění, diskutovali zástupci několika institucí a organizací ve čtvrtek 23. listopadu na půdě Krajského úřadu LK na semináři, nazvaném Aktivizace a zaměstnávání OZP v běžných podmínkách. Nad seminářem převzal záštitu náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Klienti chráněných dílen se opět blýskli na Vánočních trzích

Vydáno: 22.11.2017

Vánočními trhy ožil ve středu 22. listopadu už počtrnácté multimediální sál Krajského úřadu Libereckého kraje. Na nich předvádějí a prodávají své výrobky klienti chráněných dílen z celého kraje. Trhy připravuje odbor sociálních věcí a záštitu nad nimi převzal náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda, který ani letos neodcházel z akce s prázdnou.

 

Pochod proti diabetu ukončili účastníci v sídle Libereckého kraje

Vydáno: 14.11.2017

Už od roku 2008 vyrážejí každý rok 14. listopadu senioři z Jablonce nad Nisou na Pochod proti diabetu. Letošní vycházku ukončila dvacítka z nich na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje setkáním s náměstkem hejtmana LK Pavlem Svobodou. Kromě debaty o této civilizační hrozbě lidstva si členové Dia-clubu Senior také prohlédli zasedací sál Zastupitelů Libereckého kraje a vyzkoušeli hlasovací zařízení.

 

Novou kavárnu pomohou vybudovat výrobky mentálně postižených

Vydáno: 8.11.2017

Už druhou výstavu výrobků své chráněné dílny připravil nyní na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje Domov Raspenava. Až do konce listopadu si mohou návštěvníci každý všední den prohlédnout ve vestibulu úřadu keramické figurky a hrníčky, vánoční stromky z džínoviny, obrázky a další drobná díla, zhotovená mladými lidmi s mentálním a kombinovaným postižením. Výtěžek z prodeje výrobků použije vedení domova na vybudování nové kavárny v Raspenavě.

 

Strana výpisu

... 10 ...