Zástupci poraden hledali, jak pomáhat lidem z dluhových pastí

Vydáno: 14.11.2018

Otázce, jak chránit lidi před úvěry, které jim časem přerostou přes hlavu, byl věnován ve středu 14. listopadu v budově Krajského úřadu Libereckého kraje seminář Asociace občanských poraden. Nad seminářem, nazvaným Problematika prevence předlužení z pohledu AOP, převzal záštitu náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. V programu také vystoupil se svým příspěvkem o tom, jak dluhy decimují i dnešní seniory.

 

Andělé mezi námi: Kraj ocenil nejlepší Pečovatelky roku 2018

Vydáno: 31.10.2018

Pomáhají svým klientům nejen fyzicky - překonat jejich každodenní překážky. Povzbuzují je také ochotou naslouchat, úsměvem a milým slovem. Pětici pečovatelek z celého kraje ocenil v sobotu 27. října v libereckém Divadle F. X. Šaldy za Liberecký kraj náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. Datum bylo zvoleno záměrně jako uctění 100 let od vzniku samostatné Československé republiky.

 

Další Eurozámek najdou méně pohybliví na zámku Sychrov

Vydáno: 25.10.2018

Ve čtvrtek 25. října 2018 se v prostorách státního zámku Sychrov uskutečnila společná tisková konference k mezinárodnímu projektu Euroklíč, který je v České republice realizován Národní radou osob se zdravotním postižením ČR. Projekt, jehož cílem je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu a rodičům dětí do tří let rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení, jako jsou například výtahy, svislé a schodišťové plošiny, je již od roku 2015 realizován za významné podpory Libereckého kraje.

 

Domov důchodců v Hamrech slaví výročí republiky celý týden

Vydáno: 23.10.2018

Celý tento týden budou věnovat v Domově důchodců Velké Hamry stému výročí vzniku samostatného Československa. Týden republiky odstartovala tato příspěvková organizace Libereckého kraje v pondělí 22. října vysazením lípy na zahradě domova. Dlouhý život popřál mladému stromku, českému národnímu symbolu, také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Vedení Kraje diskutovalo s občany o stavbě domova v Jabloneckých Pasekách

Vydáno: 17.10.2018

V pondělí 15. října se setkalo několik jabloneckých občanů, obývajících blízký bytový dům, v Domově důchodců v Jabloneckých Pasekách s vedením Libereckého kraje a autory projektu nového domova pro osoby se zdravotním postižením z ulice Erbenova v Jablonci nad Nisou. Schůzku zorganizoval sociální odbor Libereckého kraje. V rámci projektu Transformace Domova pro osoby se zdravotním postižením Jablonec nad Nisou má být zbourán stávající, technicky nevyhovující objekt a postaven nový dům, který poskytne handicapovaným rodinnější prostředí.

 

Kdo dlouhodobě pečuje o jiné, brzy sám začne potřebovat pomoc

Vydáno: 17.10.2018

Každý, kdo se dlouhodobě doma stará o zdravotně postiženého, nevyléčitelně nemocného nebo přestárlého člověka, začne po čase sám strádat. Nejen materiálně. Celodenní péče se začne také odrážet na jeho zdravotní a psychické kondici. Konferenci o tom, jak pomáhat pečujícím osobám, připravila v úterý 16. října v prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje organizace, nazvaná Klára pomáhá. Konference se zúčastnili také krajští radní Radka Loučková Kotasová a Pavel Svoboda, kteří nad ní převzali záštitu.

 

Zaměstnanci úřadu opět pomohli sbírkou šatstva lidem v nouzi

Vydáno: 13.10.2018

Sbírka staršího oblečení a potřeb pro domácnost, nazvaná Dejte věcem druhou šanci, v pátek 12. října opět zaplnila celou místnost v přízemí Krajského úřadu Libereckého kraje. Desítky pytlů si odvezla Oblastní charita Liberec, která přidělí šatstvo a další věci sociálně slabým z Liberce a okolí. Sbírku mezi krajskými úředníky organizuje dvakrát ročně odbor sociálních věcí. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana Pavel Svoboda.

 

Bohuš Matuš s Vrabčáky odstartoval oslavy Dne seniorů

Vydáno: 10.10.2018

Populární zpěvák Bohuš Matuš bavil ve čtvrtek 4. října seniory v jabloneckém Městském divadle. Koncert, na němž s ním vystoupil i dětský pěvecký sbor Vrabčáci, odstartoval letošní Oslavy Mezinárodního dne seniorů. V pěti městech kraje je pod záštitou náměstka hejtmana Pavla Svobody pořádá až do konce října Liberecký kraj. Druhé kulturní odpoledne se uskuteční ve čtvrtek 11. října v České Lípě.

 

Kraj podpořil vznik nábytkové banky. Náměstek přidal ještě židli

Vydáno: 9.10.2018

Těm, co mají hlouběji do kapsy, pomůže s nezbytným zařízením bytu nová Nábytková banka. V Liberci ji otevřela organizace Pomoc v nouzi v pondělí 8. října. Významně se o vznik banky zasloužilo jak statutární město Liberec, tak i Liberecký kraj, který jí věnoval na provoz sumu 120 tisíc korun. Náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda k tomu přidal do skladu banky jednu svou starší židli. Co by jinak skončilo ve spalovně nebo na skládce, může ještě někomu pár let dobře sloužit.

 

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Vydáno: 8.10.2018

Od 15. do 19. října 2018 se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s mottem „Podporujeme jedině život dětí v rodině“. Právě dětem, o které se dočasně jejich rodiče nechtějí či nemohou postarat, je nutné najít nový domov. Mediální tváří tohoto ročníku Týdne náhradního rodičovství se stal Michal Bulíř z HC Bílí Tygři Liberec.

 

Strana výpisu

... 10 ...