Základní kameny nového hospice položili sociální demokraté

Vydáno: 8.1.2016

V úterý 5. ledna Liberecký kraj za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana slavnostně otevřel hospic. Moderní zařízení s 28 pokoji pro nevyléčitelně nemocné vzniklo v centru Liberce přestavbou bývalého sirotčince. Jeho výstavba přišla kraj bezmála na 109 milionů korun, zhruba 80 procent by ale měla zaplatit Evropská unie. Den pobytu přijde klienta na 290 korun, rodinný příslušník, který by chtěl zůstat, si připlatí 50 korun – tolik v krátkosti oficiální zpráva.

 

Rodiče mají právo vybrat si školu pro své dítě

Vydáno: 30.12.2015

Liberecký magistrát požádal Jablonec i okolní obce o dotaci na žáky základních škol, kteří navštěvují školská zařízení v Liberci a nemají v něm trvalé bydliště. Roční poplatek za jednoho žáka tamní náměstek pro školství, sociální věci, cestovní ruch a kulturu Ivan Langr (ZpL) vyčíslil na 7000 korun s tím, že bychom měli platit za 33 jabloneckých dětí. Celkem bychom z městského rozpočtu Liberci poslali 231 000 korun.

 

Veřejné opatrovnictví je věc složitá

Vydáno: 24.11.2015

Opatrovnictví, neexistence zákona o něm a s tím spojené problémy se statusem veřejného opatrovníka vyvolaly potřebu vyměnit si zkušenosti. Proto 25. listopadu proběhne v jabloneckém Spolkovém domě celodenní konference veřejných opatrovníků regionu, nad kterou převzal záštitu jablonecký náměstek Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

2