Detail článkuDomovská stránka

Kraj také letos oslaví Mezinárodní den seniorů

Pro ty, co už něco pamatují, připravil letos již počtvrté Liberecký kraj kulturní odpoledne jako svůj dárek k Mezinárodnímu dni seniorů. Akce se uskuteční v úterý 8. září od 14:00 hodin v Kulturním a společenském centru Lidové sady Liberec. V programu se blýsknou nejen dětské i seniorské taneční a hudební soubory a mladé talenty. V druhé části vystoupí oblíbený zpěvák Martin Maxa. Vstup je zdarma.

„Kulturní odpoledne je naším poděkováním za to, co senioři pro své rodiny a blízké, a samozřejmě pro celou naši společnost udělali a stále dělají. Proto jsme před několika lety začali oslavy pořádat. Vloni jsme připravili program pro naše starší občany v pěti městech Libereckého kraje. Letos nám organizaci trochu zkomplikovala krize kolem koronavirové epidemie, a proto akci děláme jen v Liberci,“ přiblížil náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. „Věřím, že to bude pro diváky příjemně strávené odpoledne,“ dodal.


Současně Liberecký kraj také letos počtvrté ocení nejlepší pracovnice v sociálních službách. Vyhlášení výsledku ankety Pečovatelka Libereckého kraje proběhne ve čtvrtek 10. září od 19:00 hodin v Zámecké zahradě Státního zámku Sychrov na úvod koncertu Děkujeme. Ten je věnován zdravotníkům, záchranářům a pracovníkům v sociálních službách za jejich nasazení v boji s první vlnou koronaviru letos na jaře.


Diváci se mohou těšit na koncert, nazvaný Belcanto v opeře a muzikálu. Za doprovodu symfonického orchestru jim známé operní a muzikálové árie zazpívají Daniel Hůlka, Tereza Mátlová, Peter Berger a Vladimír Chmelo.


„Soutěž jsme začali dělat proto, abychom veřejně upozornili na nelehkou práci pečovatelek v sociálních službách. Na práci, která je často psychicky i fyzicky velmi vyčerpávající, a finančně nedoceněná,“ vysvětlil Pavel Svoboda. „Všechny srdečně zveme. Protože je však Liberecký kraj jen spolupořadatelem akce, není na koncert vstup zdarma. Vstupenky se prodávají přes portál Ticket Art,“ doplnil.


Vloni poprvé proběhlo v Libereckém kraji regionální kolo soutěže Babička roku. Jejím cílem je ukázat, že i ve vyšším věku mohou být ženy nejen pohledné, ale i zručné. Letos se seniorky utkají o přízeň poroty v Experimentálním studiu v Kulturním a společenském centru Lidové sady Liberec v pondělí 7. září od 15:00 hodin. Vstup je zdarma. Vítězka Babičky Libereckého kraje postoupí do republikového klání, které se bude konat v Olomouci.

  • Kraj také letos oslaví Mezinárodní den seniorů
    Kraj také letos oslaví Mezinárodní den seniorů