Detail článkuDomovská stránka

Pavel Svoboda: Máme jen jeden hlas, ale i ten může být slyšet!

Téměř rok po komunálních volbách složil na zářijovém jednání zastupitelstva města svůj slib Mgr. Pavel Svoboda. V zastupitelstvu města nebude žádným nováčkem, v minulosti jsme mohli jeho práci sledovat, když byl opozičním zastupitelem za ČSSD, v dalším období byl již zvolen náměstkem primátora pro oblast humanitní. Zajímalo nás s jakým očekáváním, pocity a cíli usedne opět po čase do zastupitelských lavic.

Je téměř rok po komunálních volbách a vy se stáváte nově členem zastupitelstva města. Jak vnímáte tuto skutečnost?

Pracovat v zastupitelstvu města jsem chtěl, ale určitě ne za okolností, které se staly. Získat mandát za někoho, kdo zemřel, není obvyklé ani časté. Náš lídr byl ještě mladý a jeho odchod byl překvapivě náhlý. Je to pro mne tedy velmi nečekané a pocity mám smíšené. Ke svému nově nabytému mandátu budu proto přistupovat s pokorou a zodpovědně. Nebudu však v zastupitelstvu města poprvé, takže vím přesně, co mě čeká. Vím, jak to chodí, je-li člověk členem koalice, zažil jsem v minulosti i práci v opozici.

 

V zastupitelstvu budete místo pana Pavla Žura. Chcete na něho nyní vzpomenout?
S Pavlem jsme se osobně setkali poprvé v roce 2010. On byl tenkrát známým a dynamickým ředitelem divadla, který dokázal to naše jablonecké povznést nad okresní úroveň. Tak to vnímali obyvatelé města i umělci, kteří zde vystupovali. Intenzivněji jsme spolu spolupracovali v době, kdy jsem byl náměstkem primátora pro oblast humanitní. Pavel měl vždycky chuť pracovat pro město. Jeho entuziasmus pro kulturní dění byl ohromný a širokou veřejností nepřehlédnutelný. Šířil kolem sebe pozitivní energii a já jsem moc rád, že jsem měl možnost poznat ho nejen jako výborného ředitele divadla a politika, ale i jako člověka.

 

Kandidoval jste za uskupení PRO Jablonec, sám jste stále členem Sociální demokracie. Jaké budou vaše priority, o co se v ZM budete snažit?
Spolupracoval jsem na tvorbě volebního programu našeho uskupení. Takže moje členství v Sociální demokracii není nic proti ničemu. před komunálními volbami jsem svoje vize a priority prezentoval. To bych neměnil a rád bych se toho držel.

 

Můžete nám připomenout?
Samozřejmě. Velkým tématem je nemocnice. Jsem přesvědčen, že by měla i nadále zůstat plně ve vlastnictví města. Změna právní formy je pro mne nepřijatelná. Velkou prioritou je pro mne podpora kultury, školství a volnočasových aktivit mládeže. Rád bych v Jablonci viděl opravený skatepark, nově vybudovaný pumptrack. Jsem přesvědčen, že v Jablonci chybí domov pro seniory zřizovaný městem. To, že se dlouhodobě zajímám o oblast sociálních věcí, o mně asi každý. Také proto jsem byl hned po posledních komunálních volbách nominován za naše uskupení jako člen do komise humanitní a sociální péče.
Témat, která jsou pro nás důležitá je určitě více, zmiňuji jen ta nejzásadnější. Ale pokud by to někoho zajímalo, je možné všechno dohledat na našich sociálních sítích.

 

Vaše uskupení PRO JABLONEC je v tomto volebním období v opozici, můžete vůbec o něco usilovat a něčeho dosáhnout?

Opozice je opozice, dění ve městě ovlivňují hlavně koaliční strany. Vím jistě, že budu konstruktivní opozice. Nechci se jen dohadovat, kritizovat a získávat u voličů kladné body populismem. Ale pokud s něčím nebudu souhlasit, umím se ozvat. A udělám to. Naše uskupení pouze jeden hlas, ale i ten může být slyšet. Při hlasování se budu určitě řídit svým svědomím a názory lidí, kteří jsou v našem uskupení.

 

Děkuji za rozhovor a hodně zdaru při práci PRO JABLONEC.

 

  • Pavel Svoboda: Máme jen jeden hlas, ale i ten může být slyšet!
    Pavel Svoboda: Máme jen jeden hlas, ale i ten může být slyšet!