Detail článkuDomovská stránka

V domově důchodců finišuje rekonstrukce výtahů

Nových moderních výtahů se dočkali senioři z Domova důchodců Jablonecké Paseky, příspěvkové organizace Libereckého kraje. Rekonstrukcí prochází všech pět výtahů domova najednou. Čtyři z nich jsou hotové. Modernizace posledního, pátého výtahu, bude dokončena v polovině července.

Původní zdviže, sloužící řadu let, již nevyhovovaly současným technickým a bezpečnostním požadavkům. Jak uvedl ředitel domova Jan Sembdner, výměnou výtahů a zejména kompletní obnovou technologie se zvýší nejen kvalita přepravy osob, ale především bezpečnost pohybu seniorů.

 

„Tři z pěti výtahů jsou navíc evakuační. Vejde se do nich víc osob a až několik invalidních vozíků,“ uvedl ředitel. „Jsme rádi, že v tomto roce náš zřizovatel investuje nemalé finanční prostředky nejen do revitalizace výtahů, ale také do dalších projektů našeho pobytového zařízení pro seniory,“ doplnil.

 

Stavební práce začaly v polovině března. Provádí je společnost VHL s. r. o. se sídlem v Praze. Cena rekonstrukce všech pěti výtahů přesahuje částku 5,6 milionů korun bez DPH a ze svého rozpočtu ji hradí Liberecký kraj.

 

„Nové výtahy jsem viděl. Povedly se. Věřím, že senioři i personál domova a návštěvníci budou s nimi spokojení. Rekonstrukce zvýší pohodlí uživatelů domova a zrychlí jejich přepravu,“ zdůraznil náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. „Jsem rád, že jsme v rozpočtu kraje našli na rekonstrukci potřebné peníze a věřím, že výtahy budou bez zásadnějších oprav sloužit ke spokojenosti všech mnoho let,“ dodal.

 

Domov důchodců Jablonecké Paseky provozuje dvě sociální služby. Jsou to Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Kapacita obou pobytových služeb dohromady je téměř 100 lůžek. Nyní se domov stará o 95 seniorů.

  • V domově důchodců finišuje rekonstrukce výtahů
    V domově důchodců finišuje rekonstrukce výtahů