Dan Hůlka zpívá seniorům v domovech po celém kraji

Vydáno: 24.4.2020

Potěšit seniory a handicapované, kteří jsou z bezpečnostních důvodů kvůli koronavirové pandemii nyní izolováni v domovech od okolního světa. To je cílem současného miniturné oblíbeného zpěváka Daniela Hůlky v Libereckém kraji. Dan Hůlka zazpívá seniorům a postiženým celkem v 16 domovech. První skupinu domovů objel ve čtvrtek 23. dubna, druhou má naplánovanou na pátek 24. dubna a své miniturné uzavře v pondělí 27. dubna.

 

Liberecký kraj se zapojí do kampaně na podporu lidem s autismem symbolicky, budova úřadu se vzhledem k omezením rozsvítí bíle

Vydáno: 2.4.2020

Od roku 2016 se Liberecký kraj opakovaně připojuje ke kampani „Česko svítí modře“. Jejím cílem je rozšířit povědomí společnosti o problematice autismu. V noci ze čtvrtka 2. dubna na pátek 3. dubna se rozsvítí vzhledem k okolnostem a nouzovému stavu budova úřadu pouze zčásti, a to bílou barvou. Kromě nasvícení čelní stěny mrakodrapu však budou omodřeny krajské webové stránky.

 

Krajští pracovníci v sociálních službách nemají od státu dostatek ochranných pomůcek

Vydáno: 28.3.2020

Onemocnění virem COVID-19 se prokázalo v Domově seniorů Liberec-Františkov u dvou klientů, kteří byli spolu na pokoji a u jejich ošetřovatelky. Včera i dnes odborníci dezinfikovali prostory jednoho z pater Domu Bára ve františkovském domu seniorů. Tyto prostory zůstanou nadále oddělené od ostatních pater. Preventivními testy na onemocnění COVID-19 je testováno dalších 20 osob, kteří byli vybráni krajskou hygienickou službou. Část zaměstnanců je již doma v karanténě.

 

Kraj zafinancuje dovoz potravin a léků seniorům a méně pohyblivým

Vydáno: 17.3.2020

Finanční podporu pěti koordinačním centrům schválily na svých mimořádných zasedáních v úterý 17. března Rada a Zastupitelstvo Libereckého kraje. Peníze půjdou na pohonné hmoty do automobilů, spotřebované při nákupu a rozvozu potravin, léků a dalších potřeb seniorům a méně pohyblivým občanům. Tedy těm, kteří by nyní neměli kvůli ochraně před koronavirem opouštět svůj domov, a přitom jim nemůže základní potřeby obstarat jejich rodina nebo sousedé.

 

Náměstek Svoboda obdaroval k MDŽ květinami seniorky z Jablonce

Vydáno: 11.3.2020

K Mezinárodnímu dni žen pogratuloval na začátku března seniorkám ze dvou jabloneckých klubů náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Nejprve zavítal na oslavu MDŽ Českého svazu žen. Ve středu 11. března potom popřál ženám z jablonecké pobočky organizace Senioři ČR. Obě oslavy se stejně jako v uplynulých letech uskutečnily v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou.

 

Kluci v akci „vařili“ další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Vydáno: 27.2.2020

Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou, příspěvková organizace Libereckého kraje, se 5. a 6. února proměnil v kulisy pro natáčení dalšího dílu kulinářského pořadu České televize Kluci v akci. Uvařit si něco dobrého s oblíbenými kuchaři Filipem Sajlerem a Ondřejem Slaninou bylo totiž dalším vánočním přáním babiček a dědečků zdejšího domova v rámci projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Televize odvysílá Kluky v akci z DD v Rokytnici nad Jizerou v sobotu 22. února na programu ČT1.

 

Krajské domovy seniorů jsou na nové televizní vysílání připraveny

Vydáno: 26.2.2020

Příspěvkové organizace Libereckého kraje, například domovy pro seniory nebo pro zdravotně postižené, se už postaraly o hladký přechod na nové televizní vysílání DVB-T2. Starý signál se v kraji vypne ve středu 26. února o půlnoci.

 

Hendikepované sveze i za hranice kraje bezbariérový autobus

Vydáno: 26.2.2020

Společnost ČSAD Liberec disponuje nově zakoupeným vozidlem pro hendikepované občany. Autobus VDL Futura FHD2-129/410 za zhruba 2,6 milionu korun je bezbariérový a přinese významný komfort pro tělesně postižené cestující. Vůz bude jezdit po Libereckém kraji i za jeho hranice na základě poptávky klientů.

 

Seniorka měla nezvyklé vánoční přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou

Vydáno: 13.2.2020

Co obvykle touží senioři dostat od Ježíška? Bývá to drobnost, třeba kvalitní čaj nebo něco dobrého na zub. Jedna ze seniorek Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou, příspěvkové organizace Libereckého kraje, přišla s překvapivým vánočním přáním. Chtěla se setkat se známým hercem Janem Kanyzou. Přání paní Dagmar splnil v rámci projektu Ježíškova vnoučata Český rozhlas. Nadělil jí více než hodinové osobní popovídání s Janem Kanyzou.

 

Kulatý stůl informoval o dávkách pro seniory

Vydáno: 7.2.2020

Na půdě krajského úřadu připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu s Libereckým krajem další Kulatý stůl, tentokrát věnovaný sociálním dávkám pro zdravotně postižené a seniory. Kulatý stůl navázal na zasedání Platformy Libereckého kraje nad připravovanou strategií politiky stárnutí. Konal se pod záštitou náměstka hejtmana pro sociální oblast Pavla Svobody, který na začátek akce zavítal pozdravit přítomné osobně.

 

Strana výpisu

3 ...