Rada seniorů ocenila pětici svých nejaktivnějších členů

Vydáno: 26.11.2019

Zástupci seniorských organizací, sdružených pod Krajskou radou seniorů Libereckého kraje, se v pátek 22. listopadu sešli na půdě Krajského úřadu LK na své konferenci. Konference se zúčastnil také předseda Rady seniorů České republiky Zdeněk Pernes spolu s místopředsedou Milanem Tarabou. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, který mezi účastníky konference zavítal osobně.

 

Krajský úřad hostil konferenci, věnovanou seniorům

Vydáno: 7.11.2019

Konference, nazvaná Senioři 2019 – vědět znamená umět pomoci, se po Jablonci nad Nisou uskutečnila ve čtvrtek 7. listopadu také v Liberci. Organizátoři se zaměřili na otázky bezpečnosti seniorů a nevynechali ani téma domácího násilí. Záštitu nad konferencí převzali ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Odborníci se sešli nad riziky, která nesou sociálně vyloučené lokality

Vydáno: 6.11.2019

Sociálně vyloučené lokality představují pro jejich okolí bezpečnostní riziko. Předcházet mu je možné jen co nejúčinnějším začleňováním lidí z ghett do většinové společnosti. O tom hovořili odborníci na semináři ve středu 6. listopadu na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje. Semináře s názvem Prevence kriminality v sociálně vyloučených lokalitách se zúčastnil také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

APOSS, který pečuje o mentálně postižené, se dočkal zrekonstruovaných prostor

Vydáno: 6.11.2019

Milý dárek obdržela ke svým padesátým narozeninám příspěvková organizace Libereckého kraje APOSS, která v Liberci pečuje o mentálně postižené a osoby s kombinovanými vadami ve věku od 7 do 19 let. Její sídlo v Zeyerově ulici prošlo důkladnou rekonstrukcí. Vyšla na téměř sedm milionů korun, část nákladů pokryla dotace z evropských peněz.

 

Den otevřených dveří přilákal do Dětského centra desítky lidí

Vydáno: 1.11.2019

Desítky návštěvníků se přišly podívat ve čtvrtek 31. října v rámci Dne otevřených dveří do Dětského centra Liberec, příspěvkové organizace Libereckého kraje. Zařízení, které poskytuje péči nejmenším dětem, o něž se rodiče nejsou schopni starat, si prohlédl také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Na konferenci pokřtili příručku první pomoci pro seniory

Vydáno: 1.11.2019

Také člověk, který už něco pamatuje, může, pokud ví, jak, v krizové situaci pomoci zachránit život někomu jinému. Podrobnou příručku první pomoci nejen pro starší generaci představili ve čtvrtek 31. října zástupci Červeného kříže v Jablonci nad Nisou na konferenci, nazvané Senioři 2019 – vědět znamená umět pomoci. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Na konferenci zaznělo, že dlouhodobě pečujícím je třeba více pomáhat

Vydáno: 23.10.2019

Další konferenci, věnovanou osobám, které se dlouhodobě doma starají o někoho blízkého, připravila na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje organizace Klára pomáhá. Konference se pod názvem „Podpora pečujících osob a osob pozůstalých na Liberecku“ uskutečnila v úterý 22. října. Záštitu nad ní převzala krajská radní pro řízení rezortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování Radka Loučková Kotasová a náměstek hejtmana pro sociální resort Pavel Svoboda.

 

První krajskou Babičkou roku se stala Bedřiška Klíchová

Vydáno: 21.10.2019

Poslední kulturní odpoledne ze série pěti pořadů v pěti městech Libereckého kraje k Mezinárodnímu dni seniorů se uskutečnilo v pátek 18. října v Turnově. Kulturní centrum Střelnice současně hostilo vůbec poprvé krajské kolo soutěže Babička roku. Vítězkou se stala předsedkyně Krajské rady Seniorů České republiky Bedřiška Klíchová.

 

Bohuš Matuš zazpíval i seniorům v Semilech

Vydáno: 18.10.2019

Další kulturní odpoledne k Mezinárodnímu dni seniorů, které pro starší generaci připravil Liberecký kraj, hostily v úterý 15. října Semily. Diváci si v Kulturním centru Golf užili koncert žáků zdejší ZUŠ a písničky z repertoáru Karla Gotta a Waldemara Matušky v podání populárního zpěváka Bohuše Matuše. Pobavit se přijel za seniory také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, pod jehož záštitou se oslavy svátku seniorů v pěti městech kraje konají.

 

Dětí ohrožených domácím násilím neubývá. Spíš naopak, zaznělo na semináři

Vydáno: 15.10.2019

Seminář, nazvaný Domácí násilí a jeho vliv na vývoj dítěte, pořádalo v úterý 15. října na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje Centrum intervenčních a psychosociálních služeb LK, příspěvková organizace Libereckého kraje. Akce se konala pod záštitou náměstka hejtmana pro sociální oblast Pavla Svobody a byla určena sociálním pracovníkům, příslušníkům městské a státní policie, a pediatrům z celého kraje.

 

Strana výpisu

3 ...