Kraj zafinancuje dovoz potravin a léků seniorům a méně pohyblivým

Vydáno: 17.3.2020

Finanční podporu pěti koordinačním centrům schválily na svých mimořádných zasedáních v úterý 17. března Rada a Zastupitelstvo Libereckého kraje. Peníze půjdou na pohonné hmoty do automobilů, spotřebované při nákupu a rozvozu potravin, léků a dalších potřeb seniorům a méně pohyblivým občanům. Tedy těm, kteří by nyní neměli kvůli ochraně před koronavirem opouštět svůj domov, a přitom jim nemůže základní potřeby obstarat jejich rodina nebo sousedé.

 

Náměstek Svoboda obdaroval k MDŽ květinami seniorky z Jablonce

Vydáno: 11.3.2020

K Mezinárodnímu dni žen pogratuloval na začátku března seniorkám ze dvou jabloneckých klubů náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Nejprve zavítal na oslavu MDŽ Českého svazu žen. Ve středu 11. března potom popřál ženám z jablonecké pobočky organizace Senioři ČR. Obě oslavy se stejně jako v uplynulých letech uskutečnily v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou.

 

Kluci v akci „vařili“ další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Vydáno: 27.2.2020

Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou, příspěvková organizace Libereckého kraje, se 5. a 6. února proměnil v kulisy pro natáčení dalšího dílu kulinářského pořadu České televize Kluci v akci. Uvařit si něco dobrého s oblíbenými kuchaři Filipem Sajlerem a Ondřejem Slaninou bylo totiž dalším vánočním přáním babiček a dědečků zdejšího domova v rámci projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Televize odvysílá Kluky v akci z DD v Rokytnici nad Jizerou v sobotu 22. února na programu ČT1.

 

Krajské domovy seniorů jsou na nové televizní vysílání připraveny

Vydáno: 26.2.2020

Příspěvkové organizace Libereckého kraje, například domovy pro seniory nebo pro zdravotně postižené, se už postaraly o hladký přechod na nové televizní vysílání DVB-T2. Starý signál se v kraji vypne ve středu 26. února o půlnoci.

 

Hendikepované sveze i za hranice kraje bezbariérový autobus

Vydáno: 26.2.2020

Společnost ČSAD Liberec disponuje nově zakoupeným vozidlem pro hendikepované občany. Autobus VDL Futura FHD2-129/410 za zhruba 2,6 milionu korun je bezbariérový a přinese významný komfort pro tělesně postižené cestující. Vůz bude jezdit po Libereckém kraji i za jeho hranice na základě poptávky klientů.

 

Seniorka měla nezvyklé vánoční přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou

Vydáno: 13.2.2020

Co obvykle touží senioři dostat od Ježíška? Bývá to drobnost, třeba kvalitní čaj nebo něco dobrého na zub. Jedna ze seniorek Domova důchodců Rokytnice nad Jizerou, příspěvkové organizace Libereckého kraje, přišla s překvapivým vánočním přáním. Chtěla se setkat se známým hercem Janem Kanyzou. Přání paní Dagmar splnil v rámci projektu Ježíškova vnoučata Český rozhlas. Nadělil jí více než hodinové osobní popovídání s Janem Kanyzou.

 

Kulatý stůl informoval o dávkách pro seniory

Vydáno: 7.2.2020

Na půdě krajského úřadu připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR spolu s Libereckým krajem další Kulatý stůl, tentokrát věnovaný sociálním dávkám pro zdravotně postižené a seniory. Kulatý stůl navázal na zasedání Platformy Libereckého kraje nad připravovanou strategií politiky stárnutí. Konal se pod záštitou náměstka hejtmana pro sociální oblast Pavla Svobody, který na začátek akce zavítal pozdravit přítomné osobně.

 

Ministryně Maláčová debatovala se seniory o spravedlivých důchodech

Vydáno: 7.2.2020

Několik zastávek měla návštěva ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové ve středu 5. února v Libereckém kraji. Nejprve si ministryně prohlédla Domov důchodců a Domov se zvláštním režimem Pohoda Turnov. Potom přišel na řadu Jedličkův ústav Liberec a návštěvu uzavřela beseda se seniory v Jablonci nad Nisou. Po celý den doprovázel Janu Maláčovou náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Přepravu seniorů v Rokytnici urychlí nový výtah

Vydáno: 20.1.2020

Novým lůžkovým evakuačním výtahem se nyní pyšní krajská příspěvková organizace, Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou. Lanový výtah, přistavěný k venkovní zdi domova, vyšel na 9,6 milionů korun s DPH a Liberecký kraj na jeho vybudování čerpal peníze ze svého rozpočtu. Poprvé se výtah rozjel v pátek 17. ledna. Vyzkoušel si jej také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Centrum pro rodinu Náruč oslavilo své dvacetiny

Vydáno: 13.1.2020

Už dvacet let působí Centrum pro rodinu Náruč v Turnově jako místo ke společnému hraní, zpívání, výletům, ale i k učení se nových dovedností pro rodiny s dětmi. A náruč rozevírá až do Mnichova Hradiště nebo Mladé Boleslavi. Své jubileum si připomněla organizace v pátek 10. ledna ve svém turnovském sídle. Za Liberecký kraj, který činnost Náruče finančně podporuje, přišel na oslavu náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

3 ...