Kraj představil lidem z Nové Vsi projekt nového obydlí pro zdravotně postižené

Vydáno: 21.6.2019

Několik obyvatel Nové Vsi u Chrastavy přivedla do budovy Krajského úřadu Libereckého kraje ve čtvrtek 20. června beseda o plánu postavit zde nový objekt pro zdravotně postižené. Ten by měl v dané lokalitě vyrůst pro devět klientů APOSSu, krajské příspěvkové organizace. Na dotazy majitelů sousedních pozemků odpovídal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda spolu s úřednicemi sociálního odboru a starostkou Nové Vsi Renatou Hajnovou. Vizualizaci objektu lidem představil architekt Filip Horatschke, jeden z autorů studie.

 

Řídit invalidní vozík není žádná legrace

Vydáno: 13.6.2019

Spoustu zajímavých atrakcí, soutěží a hudebních a tanečních vystoupení připravili organizátoři ve středu 12. června pro handicapované i zdravé děti a dospělé na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou. Už 20. ročník Dne zdravotně postižených organizovala jako každý rok jablonecká pobočka Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Akci zahájil spolu s představiteli města náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

 

Seminář ukázal, jak rozmluvit dítě, které prožívá složitou situaci

Vydáno: 7.6.2019

Další společný seminář pro pracovníky orgánu sociálně-právní ochrany dětí, příslušníky policie a psychology z celého kraje připravilo Centrum intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje, krajská příspěvková organizace. První den dvoudenního semináře v Hotelu Zámeček v Raspenavě byl ve čtvrtek 6. června věnován tématu, jak navázat kontakt s dítětem v ohrožení, v šoku nebo v jiné složité situaci. Zahájení se zúčastnil náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Nevlídné počasí přesunulo Zahradní slavnost pod střechu

Vydáno: 30.5.2019

Celý den plný písniček, tanečních vystoupení, ale i opékání špekáčků nabídla seniorům v Domově důchodců Jablonecké Paseky letošní Zahradní slavnost. Kvůli nepřízni počasí ale muselo vedení této příspěvkové organizace Libereckého kraje přesunout slavnost pod střechu. Za seniory se přijel pobavit také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Závody vodících psů vyhrála Kaya z České Lípy

Vydáno: 20.5.2019

To, co všechno musejí zvládnout čtyřnozí pomocníci nevidomých, ukázaly Závody vodících psů v sobotu 18. května ve Varnsdorfu. Utkalo se na nich celkem 14 psů, kteří i se svými pány přijeli z celé republiky, například i z Holic, Dobrušky, Liberce, Prahy, Jeřmanic nebo České Lípy. První cenu si ze závodů, podpořených také Libereckým krajem, odnesla fenka Kaya se svou paničkou, Zuzanou Duchoňovou z České Lípy. Ceny vítězům předával náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, který převzal nad akcí záštitu.

 

Sociální služby bijí na poplach. Chybí peníze na zdravotní péči

Vydáno: 15.5.2019

Péči zdravotních sester v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních proplácejí zdravotní pojišťovny, ale těm, jež pracují například v domovech seniorů či ústavech pro zdravotně postižené, mzdu dorovnává zřizovatel dané organizace nebo organizace sama.

 

Zdravotně postižení pobavili na festivalu stovky diváků

Vydáno: 30.4.2019

Zpěvu, tanci i divadelním vystoupením zdravotně postižených dětí, mládeže a dospělých patřilo na konci dubna několik kulturních stánků na Semilsku. Uskutečnil se zde 22. ročník přehlídky, nazvané Patříme k sobě. Galakoncertu v Krakonošově divadle ve Vysokém nad Jizerou se ve čtvrtek 25. dubna zúčastnil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Nebylo to poprvé, co přehlídku podpořil.

 

Pečující si zaslouží větší podporu, shodli se účastníci Kulatého stolu

Vydáno: 17.4.2019

Lidem, kteří se doma starají o své méně soběstačné příbuzné, byl věnován v pondělí 15. dubna na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje Kulatý stůl. Pod názvem „Jak podpořit pečující osoby na regionální a lokální úrovni?“ jej připravil Fond dalšího vzdělávání. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Výtěžek sbírky Krajského úřadu putoval tentokrát do Nábytkové banky Liberec

Vydáno: 12.4.2019

Nejen starší, ale ještě plně funkční oblečení, ale také hračky, boty, dívčí brusle, sklenice, hrnky a další potřeby pro domácnost vynesl sociálně slabým další ročník sbírky, nazvané Dejte věcem druhou šanci. Sbírka se uskutečnila na Krajském úřadě Libereckého kraje v pátek 12. dubna. Sbírku vyhlašuje už od roku 2015 dvakrát ročně sociální odbor krajského úřadu jen pro zaměstnance. Jejím patronem je náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Krajský úřad opět patřil Velikonočním trhům

Vydáno: 10.4.2019

Zástupci více než třiceti organizací sociální péče z celého kraje se ve středu 10. dubna opět po roce sjeli do multimediálního sálu Krajského úřadu Libereckého kraje, aby se zde na Velikonočních trzích pochlubili ručně zhotovenými výrobky svých klientů. Velikonoční trhy připravuje sociální odbor úřadu. Jejich patronem je náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který ani letos neodolal a koupil si pár drobností s velikonoční tématikou.

 

Strana výpisu

6 ...