Jubilantce popřál ke stým narozeninám takřka celý domov důchodců

Vydáno: 20.9.2019

Jako velkou slavnost pojalo vedení Domova důchodců ve Velkých Hamrech sté narozeniny paní Marie Reslové. Zahrát jubilantce přijela ve čtvrtek 19. září hudební skupina Kapelníci ze Zásady, a během slavnosti si s ní přiťuklo takřka padesát obyvatel domova. Mezi gratulanty nechyběl ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Sociálním službám kraj rozdělí dalších 41 milionů korun

Vydáno: 18.9.2019

Sumu přes 41 milionů korun poslalo ministerstvo práce a sociálních věcí Libereckému kraji na dofinancování sociálních služeb v letošním roce. Rada kraje v úterý 17. září schválila přerozdělení této částky mezi celkem 106 sociálních služeb. Z tohoto počtu 38 služeb poskytují krajské příspěvkové organizace, což jsou domovy pro seniory, zařízení pro zdravotně postižené a Centrum intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje.

 

K penězům z benefice přidal náměstek Svoboda ještě angličáky

Vydáno: 9.9.2019

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samíka vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, tzv. angličáků.

 

Českolipský Denní stacionář se znovu představil veřejnosti

Vydáno: 8.9.2019

Jak se Denní stacionář Česká Lípa stará o klienty s mentálním a kombinovaným postižením, přiblížilo veřejnosti jeho vedení ve čtvrtek 5. září na dnu otevřených dveří v Hradecké ulici. Na akci, nazvanou Den stacionáře aneb Jsme tak trochu jiná partička, přijel také náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Výstava na Krajském úřadě přibližuje 50 let péče o mentálně postižené děti

Vydáno: 5.9.2019

Průřez padesátiletou historií i vhled do současnosti příspěvkové organizace Libereckého kraje APOSS Liberec slibuje návštěvníkům nová výstava ve vestibulu krajského mrakodrapu. Slavnostní vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 5. září za přítomnosti náměstka hejtmana pro sociální věci Pavla Svobody, který nad výstavou převzal záštitu.

 

Liberec už po osmé ukázal, že je městem pro všechny

Vydáno: 2.9.2019

Zástupci třinácti národností, kteří se buď natrvalo, anebo jen přechodně usadili v Liberci, se představili v pátek 30. srpna na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Komunitní středisko Kontakt zde za podpory statutárního města Liberce a Libereckého kraje pořádalo už 8. ročník Letního festivalu cizinců a národnostních menšin. Účinkující i diváky pozdravil osobně také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Koncert pro Samíka vynesl 50 tisíc korun

Vydáno: 27.8.2019

Benefiční metalový koncert na hradě Trosky splnil očekávání organizátorů. Pro těžce postiženého pětiletého Samíka se podařilo díky štědrosti hudebních fanoušků shromáždit na další léčbu bezmála 50 tisíc korun. Na koncertě nechyběl v sobotu 24. srpna ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda, který nad beneficí převzal záštitu.

 

Náměstek Svoboda předával medaile hráčům hokejové školy

Vydáno: 26.8.2019

Několik desítek nadaných dětí se sjelo v srpnu do Jablonce nad Nisou, aby na 5. ročníku Letní hokejové školy pod vedením zkušených trenérů pilovalo své hokejové dovednosti. Hokejová škola se konala od 15. do 18. srpna. Akci pravidelně finančně podporuje také Liberecký kraj, proto náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda nechyběl při jejím slavnostním ukončení.

 

Výstava představí kampaň Mít domov a rodinu — samozřejmost, nebo vzácnost?

Vydáno: 29.7.2019

Výstava na krajském úřadě představí kampaň Mít domov a rodinu — samozřejmost, nebo vzácnost? Celkem deset organizací představí svou činnost v rámci kampaně, jež nese název Mít domov a rodinu — samozřejmost, nebo vzácnost? na výstavě, která bude k vidění ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje od 5. do 27. srpna.

 

Seniorská obálka urychlí pomoc osamělým starším lidem i v Libereckém kraji

Vydáno: 28.6.2019

Po bok většiny krajů České republiky se s projektem Seniorská obálka zařadil i Liberecký kraj. Tiskopis s tímto názvem, jenž obsahuje základní informace o zdravotním stavu osaměle žijícího seniora nebo zdravotně postiženého, se tak nyní rozšíří i mezi obyvateli regionu. Projekt spolu se zástupci záchranných složek představili veřejnosti v pátek 28. června v Kavárně Pošta krajská koordinátorka ministerstva práce a sociálních věcí pro strategii stárnutí Pavla Řechtáčková a náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

6 ...