Seniorům v České Lípě zpíval Bohuš Matuš i písně Karla Gotta

Vydáno: 9.10.2019

Druhým městem, v němž Liberecký kraj připravil Oslavy Mezinárodního dne seniorů, se stala v úterý 8. října Česká Lípa. Kulturní odpoledne zpestřil v Jiráskově divadle koncert populárního zpěváka Bohuše Matuše a žáků místní Základní umělecké školy. V hledišti divadla usedli také starostka České Lípy a statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Jitka Volfová a náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, pod jehož záštitou se oslavy dne seniorů konají.

 

Zpěvák Stanislav Hložek odstartoval oslavy svátku seniorů

Vydáno: 3.10.2019

Děti z jablonecké Základní umělecké školy a známý zpěvák Stanislav Hložek odstartovali v úterý 1. října v Městském divadle v Jablonci nad Nisou letošní Oslavy Mezinárodního dne seniorů. Kulturní odpoledne pro ty, co už něco pamatují, připravil k jejich svátku v průběhu měsíce října Liberecký kraj podobně jako vloni v pěti městech regionu. Série zábavných pořadů se koná pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje Pavla Svobody.

 

Jubileum slavily všechny tři vily domova důchodců

Vydáno: 2.10.2019

Vila Albert, vila Daniela a vila Rozálie, budovy Domova důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem, ožily v pátek 27. září nevídaným ruchem. Všude se slavily šedesátiny domova. Pogratulovat přijeli také zástupci dalších domovů pro seniory, zřizovaných Libereckým krajem. Strom, který bude připomínat jubileum domova, zasadil na zahradě před vilou Albert náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Říjnový Týden náhradního rodičovství pomůže najít nové pěstouny

Vydáno: 30.9.2019

Zvýšit zájem o vykonávání pěstounské péče je cílem už třetího ročníku kampaně Týden náhradního rodičovství. Kampaň pořádá Liberecký kraj spolu s dalšími členy pracovní skupiny v několika městech regionu v týdnu od 7. do 11. října. Záštitu nad akcí, jejíž hlavní páteří budou besedy s odborníky a pěstouny, převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Kulatý stůl se zaměřil na předpojatost k národnostním menšinám

Vydáno: 25.9.2019

Už II. zasedání odborného kulatého stolu připravila na středu 25. září Koalice romských reprezentantů České republiky. Kulatý stůl se uskutečnil v budově Krajského úřadu Libereckého kraje pod záštitou náměstka hejtmana pro sociální oblast Pavla Svobody. Ten si také část příspěvků osobně vyslechl.

 

Senioři z několika domovů prožili v Pasekách příjemné odpoledne

Vydáno: 23.9.2019

Obyvatelé z několika krajských domovů pro seniory a zdravotně postižené se sjeli v pátek 20. září do Domova důchodců Jablonecké Paseky pobavit se na Podzimní zahradní slavnosti. Odpoledne zaplnil kulturní program i sportovní soutěže, a nechybělo ani opékání špekáčků. Seniory přijel do Pasek pozdravit také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. A neodjel s prázdnou – na památku dostal tričko se znakem domova, které senioři vlastnoručně pomalovali.

 

Jubilantce popřál ke stým narozeninám takřka celý domov důchodců

Vydáno: 20.9.2019

Jako velkou slavnost pojalo vedení Domova důchodců ve Velkých Hamrech sté narozeniny paní Marie Reslové. Zahrát jubilantce přijela ve čtvrtek 19. září hudební skupina Kapelníci ze Zásady, a během slavnosti si s ní přiťuklo takřka padesát obyvatel domova. Mezi gratulanty nechyběl ani náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Sociálním službám kraj rozdělí dalších 41 milionů korun

Vydáno: 18.9.2019

Sumu přes 41 milionů korun poslalo ministerstvo práce a sociálních věcí Libereckému kraji na dofinancování sociálních služeb v letošním roce. Rada kraje v úterý 17. září schválila přerozdělení této částky mezi celkem 106 sociálních služeb. Z tohoto počtu 38 služeb poskytují krajské příspěvkové organizace, což jsou domovy pro seniory, zařízení pro zdravotně postižené a Centrum intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje.

 

K penězům z benefice přidal náměstek Svoboda ještě angličáky

Vydáno: 9.9.2019

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samíka vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, tzv. angličáků.

 

Českolipský Denní stacionář se znovu představil veřejnosti

Vydáno: 8.9.2019

Jak se Denní stacionář Česká Lípa stará o klienty s mentálním a kombinovaným postižením, přiblížilo veřejnosti jeho vedení ve čtvrtek 5. září na dnu otevřených dveří v Hradecké ulici. Na akci, nazvanou Den stacionáře aneb Jsme tak trochu jiná partička, přijel také náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda.

 

Strana výpisu

6 ...