Den otevřených dveří přilákal do Dětského centra desítky lidí

Vydáno: 1.11.2019

Desítky návštěvníků se přišly podívat ve čtvrtek 31. října v rámci Dne otevřených dveří do Dětského centra Liberec, příspěvkové organizace Libereckého kraje. Zařízení, které poskytuje péči nejmenším dětem, o něž se rodiče nejsou schopni starat, si prohlédl také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Na konferenci pokřtili příručku první pomoci pro seniory

Vydáno: 1.11.2019

Také člověk, který už něco pamatuje, může, pokud ví, jak, v krizové situaci pomoci zachránit život někomu jinému. Podrobnou příručku první pomoci nejen pro starší generaci představili ve čtvrtek 31. října zástupci Červeného kříže v Jablonci nad Nisou na konferenci, nazvané Senioři 2019 – vědět znamená umět pomoci. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Na konferenci zaznělo, že dlouhodobě pečujícím je třeba více pomáhat

Vydáno: 23.10.2019

Další konferenci, věnovanou osobám, které se dlouhodobě doma starají o někoho blízkého, připravila na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje organizace Klára pomáhá. Konference se pod názvem „Podpora pečujících osob a osob pozůstalých na Liberecku“ uskutečnila v úterý 22. října. Záštitu nad ní převzala krajská radní pro řízení rezortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování Radka Loučková Kotasová a náměstek hejtmana pro sociální resort Pavel Svoboda.

 

První krajskou Babičkou roku se stala Bedřiška Klíchová

Vydáno: 21.10.2019

Poslední kulturní odpoledne ze série pěti pořadů v pěti městech Libereckého kraje k Mezinárodnímu dni seniorů se uskutečnilo v pátek 18. října v Turnově. Kulturní centrum Střelnice současně hostilo vůbec poprvé krajské kolo soutěže Babička roku. Vítězkou se stala předsedkyně Krajské rady Seniorů České republiky Bedřiška Klíchová.

 

Bohuš Matuš zazpíval i seniorům v Semilech

Vydáno: 18.10.2019

Další kulturní odpoledne k Mezinárodnímu dni seniorů, které pro starší generaci připravil Liberecký kraj, hostily v úterý 15. října Semily. Diváci si v Kulturním centru Golf užili koncert žáků zdejší ZUŠ a písničky z repertoáru Karla Gotta a Waldemara Matušky v podání populárního zpěváka Bohuše Matuše. Pobavit se přijel za seniory také náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, pod jehož záštitou se oslavy svátku seniorů v pěti městech kraje konají.

 

Dětí ohrožených domácím násilím neubývá. Spíš naopak, zaznělo na semináři

Vydáno: 15.10.2019

Seminář, nazvaný Domácí násilí a jeho vliv na vývoj dítěte, pořádalo v úterý 15. října na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje Centrum intervenčních a psychosociálních služeb LK, příspěvková organizace Libereckého kraje. Akce se konala pod záštitou náměstka hejtmana pro sociální oblast Pavla Svobody a byla určena sociálním pracovníkům, příslušníkům městské a státní policie, a pediatrům z celého kraje.

 

Kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele

Vydáno: 14.10.2019

Pomáhají těm, kteří se už nemohou o sebe postarat sami. Podporují je také svou schopností naslouchat a úsměvem. Pečovatelky a pečovatelé zasvětili svůj pracovní život druhým. Deset významných osobností z jejich řad nyní ocenil Liberecký kraj v rámci soutěže Pečovatelka roku 2019. Během Oslav Mezinárodního dne seniorů jim v Kulturním a společenském centru Lidové sady Liberec v sobotu 12. října za jejich práci poděkovali statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová a náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Zaměstnanci úřadu věnovali potřebným na 180 pytlů staršího šatstva

Vydáno: 11.10.2019

Své podzimní kolo má za sebou na Krajském úřadu Libereckého kraje sbírka staršího šatstva pro sociálně slabé, nazvaná „Dejte věcem druhou šanci“. Sbírku organizuje odbor sociálních věcí pod patronací náměstka hejtmana Pavla Svobody. V pátek 11. října se podařilo nashromáždit na 180 pytlů staršího oblečení, hraček a drobností do domácnosti.

 

Seniorům v České Lípě zpíval Bohuš Matuš i písně Karla Gotta

Vydáno: 9.10.2019

Druhým městem, v němž Liberecký kraj připravil Oslavy Mezinárodního dne seniorů, se stala v úterý 8. října Česká Lípa. Kulturní odpoledne zpestřil v Jiráskově divadle koncert populárního zpěváka Bohuše Matuše a žáků místní Základní umělecké školy. V hledišti divadla usedli také starostka České Lípy a statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Jitka Volfová a náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, pod jehož záštitou se oslavy dne seniorů konají.

 

Zpěvák Stanislav Hložek odstartoval oslavy svátku seniorů

Vydáno: 3.10.2019

Děti z jablonecké Základní umělecké školy a známý zpěvák Stanislav Hložek odstartovali v úterý 1. října v Městském divadle v Jablonci nad Nisou letošní Oslavy Mezinárodního dne seniorů. Kulturní odpoledne pro ty, co už něco pamatují, připravil k jejich svátku v průběhu měsíce října Liberecký kraj podobně jako vloni v pěti městech regionu. Série zábavných pořadů se koná pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje Pavla Svobody.

 

Strana výpisu

5 ...