Nová pracovní skupina se zaměří na sociální začleňování

Vydáno: 24.4.2018

Nová Pracovní skupina sociální začleňování Regionální stálé konference v Libereckém kraji byla ustanovena v pondělí 23. dubna na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje. Pracovní skupina, složená ze zástupců Libereckého kraje, obcí, Úřadu vlády ČR, Úřadu práce Liberec a dalších organizací, bude mapovat lokální potřeby v oblasti sociálního začleňování. Současně bude pomáhat hledat finanční prostředky pro pomoc občanům, jimž hrozí sociální vyloučení. Jedním ze členů pracovní skupiny je náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Sbírkou šatstva opět pomohli krajští úředníci lidem v nouzi

Vydáno: 15.4.2018

Co už jeden nepotřebuje, může ještě posloužit druhému. Životnost staršího oblečení, hraček a vybavení do domácnosti prodlužuje sbírka Krajského úřadu Libereckého kraje, nazvaná Dejte věcem druhou šanci. Každého půl roku ji pro lidi v hmotné nouzi vyhlašuje sociální odbor. V pátek 13. dubna se pod patronací náměstka hejtmana LK pro sociální věci Pavla Svobody uskutečnila sbírka už posedmé.

 

Sbírka ošacení mezi zaměstnanci krajského úřadu dá zachovalým věcem druhou šanci

Vydáno: 13.4.2018

Nepotřebné starší oblečení, ale i ložní prádlo, spacáky, deky, hračky nebo vybavení do domácností může ještě posloužit těm, kteří si tyto věci nemohou z finančních důvodů pořídit sami. V pátek 13. dubna se v přízemí krajského úřadu koná sbírka, organizovaná jen pro krajské úředníky, s názvem „Dejte věcem druhou šanci“.

 

Senioři vkročili do další etapy vzdělávání

Vydáno: 5.4.2018

Náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda se ve středu 4. dubna ujal ve Spolkovém domě v Jablonci nad Nisou zahájení druhého semestru 4. cyklu Akademie seniorů. Účastníkům akademie, jichž se sešly bezmála čtyři desítky, přednášel o dnešní péči o seniory, o tom, jak starším lidem pomáhá stát a jaké služby jim nabízí.

 

Hokejové naděje z jablonecké školy přesvědčivě rozdrtily Švédy

Vydáno: 4.4.2018

Český hokej se o svou budoucnost bát nemusí. To ukázala série přátelských utkání ve Švédsku teprve jedenáctiletých a desetiletých hráčů z týmu Czech North Hockey, složeného z absolventů a žáků Letní hokejové školy v Jablonci nad Nisou. Ve Švédsku odehráli pět zápasů a nejenže všechny vyhráli. Své stejně staré soupeře nad to porazili vysokým rozdílem.

 

Budova krajského úřadu se potřetí zbarví do modré

Vydáno: 30.3.2018

V noci z 2. na 3. dubna 2018 se budova sídla Libereckého kraje opět zahalí do modré barvy. Krajský úřad tak vyjádří podporu Světovému dni porozumění autismu, který od roku 2008 vyhlašuje Organizace spojených národů. Osvětová kampaň Porozumět autismu bude probíhat celý duben.

 

Multimediální sál Krajského úřadu znovu ožil Velikonočními trhy

Vydáno: 22.3.2018

Ručně malované kraslice, kuřátka uháčkovaná z vlny, ptáčci z nejrůznějších materiálů, pomlázka a další symboly Velikonoc zaplnily ve středu 21. března multimediální sál Krajského úřadu Libereckého kraje. Své výrobky zde vystavovali a prodávali klienti bezmála třicítky organizací sociální péče z celého kraje. Velikonoční trhy každý rok připravuje sociální odbor, a jejich patronem byl opět náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Opatrovníci chrání jak klienta, tak i jeho okolí před ním samotným

Vydáno: 15.3.2018

Se spoustou problémů se stále potýkají zejména menší obce, jejichž úředníci vykonávají u osob omezených ve svéprávnosti úlohu veřejného opatrovníka. Právě jim byla ve středu 14. března věnována konference na Krajském úřadě Libereckého kraje. Pod názvem „Aktuální otázky ve veřejném opatrovnictví“ ji připravil odbor sociálních věcí krajského úřadu, oddělení sociální práce. Záštitu nad konferencí převzal náměstek hejtmana LK pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Jabloneční senioři si pochvalovali jídelnu Krajského úřadu

Vydáno: 14.3.2018

Na svém výletě do Liberce nevynechala dvacítka jabloneckých seniorů ani Krajský úřad Libereckého kraje. A přitom se senioři zastavili na kus řeči u náměstka hejtmana LK pro sociální věci Pavla Svobody.

 

Ministryně Němcová se zajímala o zdravotně postižené

Vydáno: 14.3.2018

Vláda České republiky zavítala v úterý 13. března 2018 do Libereckého kraje. Na výjezdním zasedání se řešila různá témata, která souvisela s problémy příslušných regionů. Diskutovalo se například o dopravní infrastruktuře, o dalších postupech na území bývalého vojenského prostoru Ralsko, vybudování Centra urgentní medicíny v liberecké nemocnici či rekonstrukci skokanského areálu v Harrachově.

 

Strana výpisu

5 ...