Pavel Svoboda: Kdysi lidem stačilo Desatero. Dnes je právo plné plevele

Vydáno: 18.10.2017

V jabloneckém zastupitelstvu si vyzkoušel hned dvě protichůdné role. Nejprve hlídal vládnoucí koalici z opoziční lavice. Po dalších komunálních volbách se ocitl na druhé straně, ve vedení města. Na místě těch, které dříve kritizoval. Po krajských volbách v roce 2016 se stal náměstkem hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast. Nyní se, ve svých osmatřiceti letech, Pavel Svoboda uchází na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

 

S novou mobilní aplikací budete mít informace o sociálních službách stále na dosah

Vydáno: 24.1.2017

Kde najít v nejbližším okolí domov pro seniory nebo zařízení pro zdravotně postižené, anebo kam se obrátit, když člověk potřebuje využít některou z terénních sociálních služeb. Tyto informace bude možné již brzy najít ve svém mobilním telefonu.

 

P. Svoboda: Láká mě náprava nedokonalostí

Vydáno: 16.12.2016

Dva roky byl Pavel Svoboda náměstkem primátora, nyní vyměnil město Jablonec za Liberecký kraj a stal se náměstkem hejtmana. Funkci na městě opouští v polovině volebního období.

 

Vláda chytrých

Vydáno: 8.10.2016

Vracel jsem se domů a o oko mi zavadil jeden z předvolebních billboardů, jenž slibuje chytré školství. Jak asi tak může chytré školství vypadat? Co má nabídnout? Jak se změní oproti tomu současnému?

 

Napjatý jsem, ale obavy nemám

Vydáno: 22.7.2016

S blížícími se krajskými volbami se na mě novináři obracejí s několika podobnými otázkami – jak vidím své šance ve volbách v kraji, kde sociální demokracie nevládne, zda nemám obavu z nových politických hnutí, jestli je výhoda, že neobhajuji mandát. A protože se tyto otázky v různých variacích opakovaly, přiměly mě k zamyšlení, jak to skutečně s těmi krajskými preferencemi a volbami pro ČSSD je.

 

Gaudeamus Igitur, aneb jak se radujeme ze studia

Vydáno: 1.7.2016

Jeden školní rok je opět za námi a my se těšíme na prázdniny. Pro někoho jsou vytoužené plné naplánovaného odpočinku, pro někoho budou ve znamení přípravy na opakování maturitní zkoušky.

 

Město plné tónů už je tradice

Vydáno: 4.5.2016

Festival Město plné tónů ovládne od května do září Jablonec nad Nisou. Protože probíhá pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody, zeptali jsme se ho, jak jej vnímá, co se mu na něm líbí a zda by měl nějaký tip na koncert či pořad.

 

Je důležité udělat si čas na čtení knih

Vydáno: 20.2.2016

Od pondělí 15. února běží v Jablonci nad Nisou nultý ročník projektu Daruj knihu – dejme knihám druhou šanci. Náměstka primátora Pavla Svobody, který s touto kampaní ve městě přišel, se ptáme, co si o projektu myslí, co od něj očekává, jaký je jeho vztah ke knihám a co rád čte.

 

Základní kameny nového hospice položili sociální demokraté

Vydáno: 8.1.2016

V úterý 5. ledna Liberecký kraj za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana slavnostně otevřel hospic. Moderní zařízení s 28 pokoji pro nevyléčitelně nemocné vzniklo v centru Liberce přestavbou bývalého sirotčince. Jeho výstavba přišla kraj bezmála na 109 milionů korun, zhruba 80 procent by ale měla zaplatit Evropská unie. Den pobytu přijde klienta na 290 korun, rodinný příslušník, který by chtěl zůstat, si připlatí 50 korun – tolik v krátkosti oficiální zpráva.

 

Rodiče mají právo vybrat si školu pro své dítě

Vydáno: 30.12.2015

Liberecký magistrát požádal Jablonec i okolní obce o dotaci na žáky základních škol, kteří navštěvují školská zařízení v Liberci a nemají v něm trvalé bydliště. Roční poplatek za jednoho žáka tamní náměstek pro školství, sociální věci, cestovní ruch a kulturu Ivan Langr (ZpL) vyčíslil na 7000 korun s tím, že bychom měli platit za 33 jabloneckých dětí. Celkem bychom z městského rozpočtu Liberci poslali 231 000 korun.

 

Strana výpisu

1