V domově důchodců finišuje rekonstrukce výtahů

Vydáno: 22.6.2020

Nových moderních výtahů se dočkali senioři z Domova důchodců Jablonecké Paseky, příspěvkové organizace Libereckého kraje. Rekonstrukcí prochází všech pět výtahů domova najednou. Čtyři z nich už jsou hotové. Modernizace posledního, pátého výtahu, bude dokončena v polovině července.

 

Kraj počítá s navyšováním míst v domovech pro seniory

Vydáno: 11.6.2020

Strategický plán pro sociální oblast schválili na svém včerejším zasedání krajští radní. Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Libereckého kraje pro léta 2021–2023 počítá mimo jiné s postupným navyšováním kapacity v domovech pro seniory, kde poptávka už dnes výrazně převyšuje nabídku.

 

Dvouměsíční izolace seniorů v domovech v pondělí skončí

Vydáno: 21.5.2020

Po dvou měsících nucené izolace, způsobené pandemií Covid-19, se v pondělí 25. května opět otevřou domovy seniorů i v Libereckém kraji. Klienti se tak budou moci znovu osobně setkat se svými blízkými. Ovšem za přísných bezpečnostních podmínek. Například - návštěvy budou do domovů vpuštěny jen po předchozím objednání a pouze na omezenou dobu.

 

Kraj nabízí organizacím další termín, kdy mohou žádat o dotaci na podporu rodiny

Vydáno: 15.5.2020

V době od 18. května do 31. května mohou ještě neziskové organizace požádat Liberecký kraj o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky. O dalším dodatečném termínu rozhodlo vzhledem k současné koronavirové pandemii vedení Libereckého kraje. Vychází tak vstříc těm organizacím, které v době nouzového stavu řešily jiné problémy, a proto žádost o dotaci nezvládly v původní lhůtě podat. Ta končila 15. dubna.

 

Dan Hůlka zpívá seniorům v domovech po celém kraji

Vydáno: 24.4.2020

Potěšit seniory a handicapované, kteří jsou z bezpečnostních důvodů kvůli koronavirové pandemii nyní izolováni v domovech od okolního světa. To je cílem současného miniturné oblíbeného zpěváka Daniela Hůlky v Libereckém kraji. Dan Hůlka zazpívá seniorům a postiženým celkem v 16 domovech. První skupinu domovů objel ve čtvrtek 23. dubna, druhou má naplánovanou na pátek 24. dubna a své miniturné uzavře v pondělí 27. dubna.

 

Liberecký kraj se zapojí do kampaně na podporu lidem s autismem symbolicky, budova úřadu se vzhledem k omezením rozsvítí bíle

Vydáno: 2.4.2020

Od roku 2016 se Liberecký kraj opakovaně připojuje ke kampani „Česko svítí modře“. Jejím cílem je rozšířit povědomí společnosti o problematice autismu. V noci ze čtvrtka 2. dubna na pátek 3. dubna se rozsvítí vzhledem k okolnostem a nouzovému stavu budova úřadu pouze zčásti, a to bílou barvou. Kromě nasvícení čelní stěny mrakodrapu však budou omodřeny krajské webové stránky.

 

Krajští pracovníci v sociálních službách nemají od státu dostatek ochranných pomůcek

Vydáno: 28.3.2020

Onemocnění virem COVID-19 se prokázalo v Domově seniorů Liberec-Františkov u dvou klientů, kteří byli spolu na pokoji a u jejich ošetřovatelky. Včera i dnes odborníci dezinfikovali prostory jednoho z pater Domu Bára ve františkovském domu seniorů. Tyto prostory zůstanou nadále oddělené od ostatních pater. Preventivními testy na onemocnění COVID-19 je testováno dalších 20 osob, kteří byli vybráni krajskou hygienickou službou. Část zaměstnanců je již doma v karanténě.

 

Kraj zafinancuje dovoz potravin a léků seniorům a méně pohyblivým

Vydáno: 17.3.2020

Finanční podporu pěti koordinačním centrům schválily na svých mimořádných zasedáních v úterý 17. března Rada a Zastupitelstvo Libereckého kraje. Peníze půjdou na pohonné hmoty do automobilů, spotřebované při nákupu a rozvozu potravin, léků a dalších potřeb seniorům a méně pohyblivým občanům. Tedy těm, kteří by nyní neměli kvůli ochraně před koronavirem opouštět svůj domov, a přitom jim nemůže základní potřeby obstarat jejich rodina nebo sousedé.

 

Náměstek Svoboda obdaroval k MDŽ květinami seniorky z Jablonce

Vydáno: 11.3.2020

K Mezinárodnímu dni žen pogratuloval na začátku března seniorkám ze dvou jabloneckých klubů náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Nejprve zavítal na oslavu MDŽ Českého svazu žen. Ve středu 11. března potom popřál ženám z jablonecké pobočky organizace Senioři ČR. Obě oslavy se stejně jako v uplynulých letech uskutečnily v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou.

 

Kluci v akci „vařili“ další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Vydáno: 27.2.2020

Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou, příspěvková organizace Libereckého kraje, se 5. a 6. února proměnil v kulisy pro natáčení dalšího dílu kulinářského pořadu České televize Kluci v akci. Uvařit si něco dobrého s oblíbenými kuchaři Filipem Sajlerem a Ondřejem Slaninou bylo totiž dalším vánočním přáním babiček a dědečků zdejšího domova v rámci projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Televize odvysílá Kluky v akci z DD v Rokytnici nad Jizerou v sobotu 22. února na programu ČT1.

 

Strana výpisu

2 ...