Kraj také letos oslaví Mezinárodní den seniorů

Vydáno: 4.9.2020

Pro ty, co už něco pamatují, připravil letos již počtvrté Liberecký kraj kulturní odpoledne jako svůj dárek k Mezinárodnímu dni seniorů. Akce se uskuteční v úterý 8. září od 14:00 hodin v Kulturním a společenském centru Lidové sady Liberec. V programu se blýsknou nejen dětské i seniorské taneční a hudební soubory a mladé talenty. V druhé části vystoupí oblíbený zpěvák Martin Maxa. Vstup je zdarma.

 

Domov Sluneční dvůr otevřel nové prostory v Sosnové. Ubytuje tam dvanáct žen

Vydáno: 12.8.2020

Další nové prostory pro své klienty otevírá příspěvková organizace Libereckého kraje Domov Sluneční dvůr, která v regionu pečuje o postižené ženy. Dvojdům se nachází v klidném místě na okraji Sosnové na Českolipsku a poskytne ubytování dvanácti ženám.

 

Sociálním službám rozdělí kraj 10 milionů korun

Vydáno: 29.7.2020

Deset milionů korun ze svého rozpočtu uvolní Liberecký kraj na pomoc sociálním službám. Tyto peníze zajistí chod organizací v prvních třech měsících následujícího kalendářního roku do doby, než jim přijde dotace z ministerstva.

 

Na boj proti drogám vydal v roce 2019 kraj bezmála 11 milionů

Vydáno: 29.7.2020

Na protidrogovou politiku vydal v loňském roce Liberecký kraj zhruba 10,7 milionu korun. Z toho 4,4 milionu směřovalo na podporu odborných služeb protidrogové prevence, jakými jsou terénní programy, kontaktní centra, léčba a resocializace, 5 milionů činila dotace na ošetření osob v záchytných stanicích a nemocnicích. Uvádí to výroční zpráva protidrogové politiky Libereckého kraje za rok 2019, kterou schválila na svém posledním jednání rada kraje.

 

V domově důchodců finišuje rekonstrukce výtahů

Vydáno: 22.6.2020

Nových moderních výtahů se dočkali senioři z Domova důchodců Jablonecké Paseky, příspěvkové organizace Libereckého kraje. Rekonstrukcí prochází všech pět výtahů domova najednou. Čtyři z nich už jsou hotové. Modernizace posledního, pátého výtahu, bude dokončena v polovině července.

 

Kraj počítá s navyšováním míst v domovech pro seniory

Vydáno: 11.6.2020

Strategický plán pro sociální oblast schválili na svém včerejším zasedání krajští radní. Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Libereckého kraje pro léta 2021–2023 počítá mimo jiné s postupným navyšováním kapacity v domovech pro seniory, kde poptávka už dnes výrazně převyšuje nabídku.

 

Dvouměsíční izolace seniorů v domovech v pondělí skončí

Vydáno: 21.5.2020

Po dvou měsících nucené izolace, způsobené pandemií Covid-19, se v pondělí 25. května opět otevřou domovy seniorů i v Libereckém kraji. Klienti se tak budou moci znovu osobně setkat se svými blízkými. Ovšem za přísných bezpečnostních podmínek. Například - návštěvy budou do domovů vpuštěny jen po předchozím objednání a pouze na omezenou dobu.

 

Kraj nabízí organizacím další termín, kdy mohou žádat o dotaci na podporu rodiny

Vydáno: 15.5.2020

V době od 18. května do 31. května mohou ještě neziskové organizace požádat Liberecký kraj o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky. O dalším dodatečném termínu rozhodlo vzhledem k současné koronavirové pandemii vedení Libereckého kraje. Vychází tak vstříc těm organizacím, které v době nouzového stavu řešily jiné problémy, a proto žádost o dotaci nezvládly v původní lhůtě podat. Ta končila 15. dubna.

 

Dan Hůlka zpívá seniorům v domovech po celém kraji

Vydáno: 24.4.2020

Potěšit seniory a handicapované, kteří jsou z bezpečnostních důvodů kvůli koronavirové pandemii nyní izolováni v domovech od okolního světa. To je cílem současného miniturné oblíbeného zpěváka Daniela Hůlky v Libereckém kraji. Dan Hůlka zazpívá seniorům a postiženým celkem v 16 domovech. První skupinu domovů objel ve čtvrtek 23. dubna, druhou má naplánovanou na pátek 24. dubna a své miniturné uzavře v pondělí 27. dubna.

 

Liberecký kraj se zapojí do kampaně na podporu lidem s autismem symbolicky, budova úřadu se vzhledem k omezením rozsvítí bíle

Vydáno: 2.4.2020

Od roku 2016 se Liberecký kraj opakovaně připojuje ke kampani „Česko svítí modře“. Jejím cílem je rozšířit povědomí společnosti o problematice autismu. V noci ze čtvrtka 2. dubna na pátek 3. dubna se rozsvítí vzhledem k okolnostem a nouzovému stavu budova úřadu pouze zčásti, a to bílou barvou. Kromě nasvícení čelní stěny mrakodrapu však budou omodřeny krajské webové stránky.

 

Strana výpisu

2 ...