O Babičku Libereckého kraje usilovalo šest žen

Vydáno: 9.9.2020

Dohromady šest soutěžících předvedlo na letošním krajském kole Babičky roku, že i ve vyšším věku může žena v mnohém vynikat a oplývat i fyzickou krásou. Soutěž Babička Libereckého kraje se konala letos už podruhé. Také tento rok nad ní převzal záštitu náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Vodící psi se předvedli na závodě v Liberci

Vydáno: 7.9.2020

Několik desítek lidí se zrakovým postižením se spolu se svými vodícími psy sjelo v neděli 6. září do Liberce na další ročník Závodu vodících psů. Akci podpořil finančně i Liberecký kraj. Náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda přišel soutěžící osobně podpořit.

 

Kraj také letos oslaví Mezinárodní den seniorů

Vydáno: 4.9.2020

Pro ty, co už něco pamatují, připravil letos již počtvrté Liberecký kraj kulturní odpoledne jako svůj dárek k Mezinárodnímu dni seniorů. Akce se uskuteční v úterý 8. září od 14:00 hodin v Kulturním a společenském centru Lidové sady Liberec. V programu se blýsknou nejen dětské i seniorské taneční a hudební soubory a mladé talenty. V druhé části vystoupí oblíbený zpěvák Martin Maxa. Vstup je zdarma.

 

Domov Sluneční dvůr otevřel nové prostory v Sosnové. Ubytuje tam dvanáct žen

Vydáno: 12.8.2020

Další nové prostory pro své klienty otevírá příspěvková organizace Libereckého kraje Domov Sluneční dvůr, která v regionu pečuje o postižené ženy. Dvojdům se nachází v klidném místě na okraji Sosnové na Českolipsku a poskytne ubytování dvanácti ženám.

 

Sociálním službám rozdělí kraj 10 milionů korun

Vydáno: 29.7.2020

Deset milionů korun ze svého rozpočtu uvolní Liberecký kraj na pomoc sociálním službám. Tyto peníze zajistí chod organizací v prvních třech měsících následujícího kalendářního roku do doby, než jim přijde dotace z ministerstva.

 

Na boj proti drogám vydal v roce 2019 kraj bezmála 11 milionů

Vydáno: 29.7.2020

Na protidrogovou politiku vydal v loňském roce Liberecký kraj zhruba 10,7 milionu korun. Z toho 4,4 milionu směřovalo na podporu odborných služeb protidrogové prevence, jakými jsou terénní programy, kontaktní centra, léčba a resocializace, 5 milionů činila dotace na ošetření osob v záchytných stanicích a nemocnicích. Uvádí to výroční zpráva protidrogové politiky Libereckého kraje za rok 2019, kterou schválila na svém posledním jednání rada kraje.

 

V domově důchodců finišuje rekonstrukce výtahů

Vydáno: 22.6.2020

Nových moderních výtahů se dočkali senioři z Domova důchodců Jablonecké Paseky, příspěvkové organizace Libereckého kraje. Rekonstrukcí prochází všech pět výtahů domova najednou. Čtyři z nich už jsou hotové. Modernizace posledního, pátého výtahu, bude dokončena v polovině července.

 

Kraj počítá s navyšováním míst v domovech pro seniory

Vydáno: 11.6.2020

Strategický plán pro sociální oblast schválili na svém včerejším zasedání krajští radní. Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb Libereckého kraje pro léta 2021–2023 počítá mimo jiné s postupným navyšováním kapacity v domovech pro seniory, kde poptávka už dnes výrazně převyšuje nabídku.

 

Dvouměsíční izolace seniorů v domovech v pondělí skončí

Vydáno: 21.5.2020

Po dvou měsících nucené izolace, způsobené pandemií Covid-19, se v pondělí 25. května opět otevřou domovy seniorů i v Libereckém kraji. Klienti se tak budou moci znovu osobně setkat se svými blízkými. Ovšem za přísných bezpečnostních podmínek. Například - návštěvy budou do domovů vpuštěny jen po předchozím objednání a pouze na omezenou dobu.

 

Kraj nabízí organizacím další termín, kdy mohou žádat o dotaci na podporu rodiny

Vydáno: 15.5.2020

V době od 18. května do 31. května mohou ještě neziskové organizace požádat Liberecký kraj o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky. O dalším dodatečném termínu rozhodlo vzhledem k současné koronavirové pandemii vedení Libereckého kraje. Vychází tak vstříc těm organizacím, které v době nouzového stavu řešily jiné problémy, a proto žádost o dotaci nezvládly v původní lhůtě podat. Ta končila 15. dubna.

 

Strana výpisu

2 ...